atarionline.pl dalej niż słońce - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime23 Mar 2013 zmieniony
     
    oryginał

    artifact




    moje zabawy z dis6502 przyniosły kolejny efekt - od dzisiaj mamy dalej niż słońce w wersji artifact :)

    dlaczego akurat ta gierka?
    bo jest fajna, kod jest krótki i przejrzysty, nie używa depakera, a przede wszystkim dlatego, że kiedyś wklepywałem tą gierkę z tajemnic atari przez kilka dni z wiadomym skutkiem - coś poszło nie tak :)

    jhusak - dzięki za podpowiedzi :)
    • 2: CommentAuthorVidol
    • CommentTime24 Mar 2013
     
    sprawdzales to na real atari?
    emulator klamie...
    trzeba bylo podkolorowac duchami i dli
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime24 Mar 2013
     
    U mnie nawet na emulatorze jest czarno-biala. Ani sladu tego różowego i zielonego.
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Mar 2013
     
    Dobrze zadać sobie pytanie czy lepiej jak jest jakikolwiek kolor czy może pozostawić tak jak było.
    • 5: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime29 Mar 2013 zmieniony
     


    drobne zmiany kosmetyczne i usunięty mały bug - hi score ustawiał się nieprawidłowo.

    Vidol - emulator nie kłamie, ale na prawdziwym sprzęcie w pal-u tego się chyba nie zobaczy, chociaż na zdjęciu widać, że te kolorki wchodzą.
    • 6: CommentAuthornodez
    • CommentTime29 Mar 2013
     
    skoro nie w palu i na na prawdziwyn sprzecie to o co chodzi ?
    • 7: CommentAuthornodez
    • CommentTime30 Mar 2013
     
    a na real hardware w pal'u wyglada to mniejwiecej tak
    • 8: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    nodez - fajne, nie widziałem tego wcześniej, dzięki :)
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Feb 2014 zmieniony
     

    nodez:

    skoro nie w palu i na na prawdziwyn sprzecie to o co chodzi ?


    Chodzi o to, że Gonzo używa artifactingu NTSC, który ma inne właściwości niż artifacting PAL i którego nie da się zobaczyć na europejskich maszynach (ani w emulatorze, jeśli się nie włączy odpowiedniej opcji).
    Lepiej używać jako emulatora Altirry, która potrafi również pokazywać, jak wygląda artifacting dla wersji PAL (ustawienia pod System => Video).

    Przykład gry wykorzystującej artifacting NTSC: Choplifter
    ->link<-

    Gra z artifactingiem PAL: Runaround II
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorBluki
    • CommentTime23 Feb 2014
     
    Najlepiej dać sobie spokój z artefaktami. To relikt z czasów telewizorów kineskopowych. W dobie ekranów LCD - bez przyszłości.
    • 11: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime28 Feb 2014 zmieniony
     
    Bluki - relikt reliktem, ale mi się wydaje, że chyba to był właśnie pomysł architektów atarki na uzyskanie kolorowej grafiki w trybie hi-res :( i to się zemściło m.in. w ten sposób, że atarka została zepchnięta do roli komputerka niszowego :( oczywiście było też kilka innych przyczyn - jak ograniczenie zestawu znaków czy zaufanie do antica, no ale z drugiej strony te same przyczyny powodują, że atarka wciąż ma się całkiem nieźle :)