atarionline.pl Atari ST - kabel czy GB8220 CGA to VGA converter - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime4 Apr 2013
     
    Witam,

    chciałem się Was poradzić w kwestii podłączenia mojej Atarynki (1040 STFM) do TV (LCD Samsung 37 cali, TV +/- 6 letni)
    Rozważałem zakup kabla na allegro ( ->link<- ) ale w międzyczasie natknąłem się na taki oto filmik na YT (
    najlepiej zacząć od 1:35)i zgłupiałem.

    Czy według was jest sens pchać się w tą drugą opcję, czy sam kabel powinien zaoferować na tyle dobrą jakość, że nie ma sensu wydawać kasę na konwerter?
    Chciałem popikselować w DP na mojej atarynce (która od 1992 leżała sobie grzecznie w szafie). Dlatego zastanawiam się, która opcja najlepiej nada się do tego typu 'zabawy'
    Z góry dzięki za pomoc 8)
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Apr 2013
     
    Obydwie opcje w zasadzie powinny dać praktycznie ten sam (wysoki) poziom jakości sygnału. Jeśli dobrze zrozumiałem to urządzenie z filmiku to scandoubler, czyli coś co daje jeszcze większe możliwości niż RGB a większe w sensie podłączenia do każdego VGA (prawie dowolny monitor, czy projektor) a tak, to pozostaje wyłącznie RGB na TV o którym wspominasz. Ostatecznie to zależy jakie ma być tego zastosowanie. Jeśli tylko TV i jak mówisz grafika - to wystarczy kabel za 50pln. Ja np. dość często podłączam STe pod projektor i niestety bazuje obecnie na Kompozycie, który niestety jakością nie grzeszy. Do dem / gier wystarczy ale w takim przypadku tryb medium jest praktycznie mało czytelny (tekst).
    • 3: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime4 Apr 2013
     
    pin WIELKIE dzięki za szybką odpowiedź, zamawiam kabelek 8)