atarionline.pl UWOL na Androida - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornosty
    • CommentTime15 Apr 2013 zmieniony
     
    Trochę prywaty ;)

    Robiłem podchody do wersji na Atari w tym wątku, ->link<- ale nie chcialem powtarzac pracy Gauntman'a. Mialem nadzieje ze skonczy, ale sie nie zanosi :(

    Więc na pocieszenie moja wersja na Androida:
    ->link<-

    Przyjemnego grania!
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Apr 2013
     
    Nosty, od kiedy robisz gry na androida?

    Jak tylko wrócę do domu, to sobie ściągnę na tablet. Wygląda całkiem przyzwoicie.
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Apr 2013
     
    Pograłem sobie przez dłuższą chwilę i muszę powiedzieć, że gra jest wykonana pierwsza klasa. Gratuluję Nosty. Czekam na następne :)
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    Dzięki za dobre slowo i za komentarz na Google Play :)
    Gry na androida robię od teraz :) Tzn od jakis 4 miesięcy się tego uczę.
    Ciężko się przestawić z Atari :) Niektóre rzeczy są 100x łatwiejsze (animacje, silnik fizyki), ale niektóre mnie nie przestają zaskakiwać (np ustawiam postać na platformie na wysokosci y=100 punktow, skaczę pionowo w górę, postać ląduje i stoi na wysokości y = 100.05 punktu ;)

    Prototyp Uwola miałem w kilka dni, a potem 2 miesiące zajęło mi "wygładzanie". Sam wiesz, że zrobić port kodując całkowicie od zera, ale tak żeby gra jak najwierniej naśladowała oryginał jest dość żmudną robotą.
    Tym bardziej ciesze się, że się udało i nawet autorzy oryginału z Mojon Twins wyrażali uznanie :)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    No no, ciekawe, ciekawe - ale co z grami na Atari?
    • 6: CommentAuthorkade
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    Bardzo ładna gra <brawa>, wciagnela mnie wczoraj :) komentarz oczywiscie dodany.

    Nosty w czym to piszesz?
    • 7: CommentAuthorSim_Piko
    • CommentTime16 Apr 2013 zmieniony
     
    pewnie w jawie.

    Z chęcią spróbowałbym, ale moje Galaxy Gio jest (wg Play) pewnie za stare technologicznie na tą gre :/ (i nie tylko na tą, np: Gta:VC :P)

    @down - coś czuję, że jak kupię fona z armv7 (a szybko to nie nastąpi), to wyjdzie jakiś wydajniejszy armv8 i na niego będą wszystko pisać :/
    • 8: CommentAuthormac
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    @Sim_Piko - Galaxy Gio - procesor na ARMv6, raczej na to za wiele gier już nie powstanie, bo coraz mniej pisze się natywnie, a wszystkie popularne frameworki wymagają procesora minimum ARMv7.
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 Apr 2013
     
    @kade - dzięki za komentarz :)
    Piszę na razie w Corona SDK, który korzysta z języka Lua. Javy na oczy nie widziałem ;)
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Apr 2013 zmieniony
     
    Co to jest LUA?? Zainteresowałeś mnie teraz, muszę się przyjrzeć temu.

    Edit: wow, to crossplatform jest? Wspólny kod dla iOS i Androida, to zdecydowanie się przyglądam.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 Apr 2013
     
    No tak to teraz działa, wielu chce tworzyć na oba systemy i jest sporo środowisk które to wspierają.
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Apr 2013 zmieniony
     
    Nie tyle chce co musi. Sytuacja pomiedzy oboma systemami jest zbalansowana, robisz apka na jeden, powinienes zrobic na oba (w swoim wlasnym interesie). Ja do tej pory uzywalem standardowych SDKow; googlowskiego dla andka czyli Java i XCode dla iOSa... Czyli ObjectC, paskudztwo :) Wbrew nazwie dosc daleko odbiega od C :)

    To wymaga oczywiscie sporego nakladu na development, tylko resource'y daja sie wykorzystac. A co do robienia gier crossplatform, jest jeszcze moje ukochane Unity 3d :)

    ->link<-

    Praktycznie nie programujesz, poza skryptami opisujacymi zachowanie swiata i obiektow. Jeden projekt i deploy na Windows, OsX, Web (!), Flash, Android, iOS, PlayStation, x-Box czy Wii. Oczywiscie te ostatnie wymagaja licencji developerskich - ale chodzi jak zloto na wszystkich platformach i to na niewypasionym sprzecie. Aaa zapomnialbym, jeszcze mozesz deploy na Linuxa zrobic :)
    To jest crossplatform dopiero :)
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 Apr 2013 zmieniony
     
    Jakoś nie mogę pojąć jak można ukochać klikanie myszki :P
    Ja jednak wolę sobie programować, czy to w SDK czy w czymś crossplatformowym, ale jednak kodować.

    Zwykle bardzo nie lubię gdy programuję w czymś co potem jest zamieniane na kod w innym języku lub z automatu generuje kod (kiedyś miałem styczność z takim koszmarkiem, co było nakładką na MS VC++, programowało się to w (prawie) Pascalu potem to było zamieniane na C++ i kompilowane w tym środowisku - kto coś podobnego wymyślił to nie wiem).
    Jednak w przypadku smartfonów to jednak jest dziś norma, czy mus, mi to o tyle odpowiada że to faktycznie działa, a nie jest to jakiś pic na wodę czego kiedyś było pełno (np. w latach 90 były np. demomakery itp.).
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Apr 2013 zmieniony
     
    Ale Unity to jest środowisko do robienia wydajnych gier 3d. Lub 2d :) Na różne platformy. Więc to narzędzie bardziej to game designera niż programisty :) A programiści już swoje zrobili i z tego co widać po demach - trudno lepiej. Wspaniałe poza międzyplatformowością są małe wymagania sprzętowe i wydajność tego czegoś.

    A zrobienie dobrej gry to zajęcie na tyle skomplikowane, że jeśli jedna osoba poza designem ma się zająć jeszcze szczegółami technicznymi, to można długo poczekać... I się nie doczekać czasem ;)
    • 15: CommentAuthormac
    • CommentTime17 Apr 2013
     
    @wieczor - ale wydajne silniki z dużego gamedev to też więcej zajęcia dla designera niż programisty. Już tak jest, że robienie gier w dzisiejszych czasach to bardziej praca designerów niż programistów. A twórca indie jeśli swoja prace zacząć od pisania silnika, to zazwyczaj nigdy nie kończy gry.
  1.  
    Hi. @Nosty: You probably get into here more times so in case you read this please see a message I sent to you on AtariAge. Thanks.
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Apr 2013
     
    @Nosty: przykro mi ale musze napisac kilka slow krytyki :) gra jest fajnie zrobiona, zachecajaca i wyglada na wciagajaca. Jednak sterowanie jest koszmarne - moze to sie sprawdza na padzie, ale na pewno nie na telefonie a moj wcale nie jest maly. Gra jest sama w sobie wystarczajaco trudna, a sterowanie doklada cos czego zapewne autor nie zamierzyl :( otoz roznica miedzy klawiszem a kontrolka na ekranie polega na tym ze z klawisza palca nie zdejmujemy i jest "gotowy do strzalu" poza tym nie trzeba na niego patrzec bo sie go wyczuwa. Wiele razy glupio przegralem tylko dlatego, ze kilkukrotnie nie moglem trafic w strzalke :( to raczej nie podnosi grywalnosci. Ja wiem ze dla duzej czesci fonow nie ma wyjscia ale tam proponuje odsuniecie nieco kontrolek od brzegu ekranu I powiekszenie obszaru klikalnego nawet dwukrotnie (niekoniecznie zwiekszajac ikonke, moze byc w jego centrum) a tam gdzie wystepuje dodac obsluge klawiatury np zxp albo ask (byle nie wsad :) te klawiatury sa male :))
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Apr 2013 zmieniony
     
    Szybkosc reakcji na jeczenie uzytkownika jest porazajaca :) dzis rano sciagnal mi sie update i jest lepiej - o wiele lepiej :) gra stala sie przyjemnoscia i sterowanie klawiatura nie wydaje sie juz potrzebne - dzieki serdeczne :))) zyczylbym komercyjnym wydawnictwom takiego sprawnego supportu ;)
    • 19:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime25 Apr 2013
     
    Faktycznie jest znacznie lepiej.