atarionline.pl Co zmienić/poprawić na AOL? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2013
     
    Panowie, pojawilo sie pewne swiatelko w tunelu co do mozliwosci poprawienia strony. W zwiazku z tym, gdyby rzeczywiscie doszlo do spotkania z osoba, ktora ma to zrobic - chcialbym na spotkanie miec gotowa "liste zyczen", ktora oczywiscie bedzie posegregowana na 1) sprawy fundamentalne, 2) wazne, ale nie niezbedne, 3) drobiazgi.

    Dlatego jezeli ktos ma jakies uwagi do tego, jak powinna wygladac strona AOL - to prosze tutaj wpisywac. Ja swoja liste mam, ale nie chce nikogo sugerowac. Tylko prosze nie pisac o jednej sprawie - komentarzach, ktore zniknely. Komentarze sa zbackupowane i zarchiwizowane i kiedys wroca :). Reszta pomyslow - wszystko dozwolone!
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime17 May 2013
     
    Chodzi o główną ? Nic nie zmieniać! Jeżeli chodzi o ForumAtarum - hmm... nie umniejszając wkładowi kolegów modyfikujących kod, zmieniłbym całkiem silnik (nie mam żadnego konkretnego na myśli).
    • 3:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime17 May 2013
     
    Skrzynki z prawdziwego zdarzenia - wysyłanie, odbieranie itp.
    • 4:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime17 May 2013
     
    Także polecałbym zmienić silnik.
    Mogę polecić silnik SMF i w ramach niego mogę zaoferować pomoc.
    • 5: CommentAuthorjury
    • CommentTime17 May 2013 zmieniony
     
    Jeśli chodzi o główną, to dla mnie fajnie by było aby komentarze nowinek nie musiały być 'archiwizowane' ( czyli w rzeczywistości wycinane ) + fajnie by było aby dostęp do starych nowinek był trochę przyjaźniejszy niż wciskanie pińcset razy przycisku 'starsze' ( tak, czasami szukam czegoś sprzed wręcz kilku lat :P )
    • 6: CommentAuthorcreative
    • CommentTime17 May 2013
     
    Normalne przyciski do np. wstawiania grafiki (image), cytowania wypowiedzi (quote), czy nawet podstawowego formatowania (bold, italic) - prosta sprawa w javascript, a dużo ułatwia.
    • 7:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime17 May 2013
     
    W wersji minimum przydała by się jakaś chociaż ściąga jakie tagi skrypt forum obsługuje itd.
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 May 2013
     
    fundamentalne to zmiana silnika forum

    reszta jest ok :-)
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 May 2013
     
    Mnie drażni błąd przy wchodzeniu do forum - link z głównej w określonych warunkach prowadzi do przedostatniej strony wątku nie ostatniej.

    Co do forum Panowie, to używalność może być nie kwestią silnika a layoutu - a to dwie różne rzeczy.
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime17 May 2013
     
    Ten błąd jest (na intuicję) pewnie związany z wiadomościami prywatnymi w wątku.

    Co do zmian, to dodałbym tylko wyświetlanie daty i godziny przy wiadomości - "4 dni temu" nie bardzo do mnie przemawia. Ale to oczywiście drobiazg. Fundamentalnych spraw do zmiany nie widzę, bo się przyzwyczaiłem :)
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 May 2013
     
    Jeśli wszystko będzie prawidłowo działać, to dla mnie jest ok.
  1.  
    1. Pierdoła: sprawa przekierowania na przedostatnią stronę, o której wspominał wieczor
    2. Też pierdoła: Łatwiejsze dodawanie załączników i obrazków do postów

    A ogólnie wszystko jest OK :)
    • 13: CommentAuthor0xF
    • CommentTime17 May 2013 zmieniony
     
    Żeby na forum można normalnie wpisać apostrof i forum nie dodawało backslasha przed nim:
    dta c'Hello'
    • 14:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime17 May 2013
     

    wieczor:

    Co do forum Panowie, to używalność może być nie kwestią silnika a layoutu - a to dwie różne rzeczy.

    Zgodziłbym się z tym, gdyby to był jakiś sprawdzony silnik. Mi to raczej wygląda na jakiś skrypt/dodatek do cms'a zaadoptowany do rangi forum.

    Jeżeli kierownictwo zdecyduje się na zmianę silnika to mogę się nawet podjąć konwersji bazy danych (czy tam migracji jak ktoś woli taką nazwę).

    Zauważcie że większość problemów tu wspomnianych kręci się wokół forum, a forum to społeczność :D
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 May 2013
     
    Zrobić normalne cytowanie ...
    Bardzo lubię tą stronę, ale robi mi się słabo jak mam kogoś zacytować :)
    • 16: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime17 May 2013
     
    główna strona jest ok, na forum wkurza mnie przekierowanie na przedostatnią stronę
    • 17:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime17 May 2013
     
    Rzeczywiście, najbardziej chyba dobijają plątające się pomiędzy zwykłymi postami prywaty, przez które sypie się przekierowanie/linkowanie do konkretnych wiadomości. Wystarczy tylko jeden priv oraz odpowiedź na niego i to, co u wszystkich jest numerem 40, u mnie robi się 42.
    • 18: CommentAuthorBluki
    • CommentTime17 May 2013 zmieniony
     
    To co dla mnie byłoby ważne (kolejność przypadkowa).

    1) Licznik pobrań załączników – może być opcjonalny. Przy dodawaniu załącznika wybieram opcję z licznikiem lub bez albo tak jak np. na AtariAge.
    2) Możliwość dodawania kilku załączników naraz.
    3) Po zalogowaniu informacja (ikonka) o ew. korespondencji prywatnej. I przez ten kanał I/O może należałoby prowadzić korespondencję prywatną?
    4) Możliwość środkowania zdjęć, a nie tylko wyświetlanie od lewego marginesu.
    5) Opcja „moje wątki”, czyli możliwość wyświetlenia wszystkich założonych przez siebie wątków „jednym kliknięciem”.
    6) Tekst powiększony (np. do nagłówków postów).
    7) Możliwość użycia czcionki programisty, czyli stałe odstępy między znakami i zero kreślone (ale nie z kropką, takie zero wygląda jakby mucha nasrała...).
    8) To, o czym nie można pisać :).

    Niekoniecznie

    1) Liczba odwiedzin wątku, czyli popularność wątku.
    2) Kto aktualnie jest na forum, z możliwością wyłączenia, jak na AtariAge.
    3) Większa szerokość forum i strony głównej (szczególnie), lepiej dostosowana do formatu 16:9.
    4) Wywalić FB albo przenieść w ustronne miejsce, tam gdzie nie będzie przeszkadzał.



    P.S. Co z aktualizacją katalogu gier i pozostałych? Ostatnia była 1.07.2012!
    • 19: CommentAuthornodez
    • CommentTime17 May 2013
     
    chyba wszystko zostalo juz napisane
    • 20:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime18 May 2013
     
    Co do głównej - podobnie jak koledzy lubię przeglądać stare nowinki. Jest ich dużo - w"dobrych czasach" było ich nawet z 10 na miesiąc. Brak mi wyszukiwarki wg. podziału chronologicznego*, otagowania/wyszukiwania wg tagów.

    Jeżeli będzie taka potrzeba, to z chęcią pomogę w otagowywaniu starych nowinek.

    * - wg lat, miesięcy, wyświetlania tylko z danego okresu
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 May 2013
     
    Zdecydowanie dostęp do starych nowinek - toż to przecież spuścizna i nie wolno ograniczać dostępu do tego :) Numero Uno.

    Ja bym dodał jeszcze "moje posty" do moich wątków, oraz to, co kiedyś pisałem:
    przeglądanie zawartości ATR bez konieczności downloadu jak katalogu, oraz możliwość ściągania pojedynczych plików z atrów, lub podejrzenia (typ mime + konwersja CRLF)

    Jednak to są malutkie rzeczy i na koniec, pewnie najprędzej ja bym to zrobił.

    I jeśli mam cokolwiek poprawiać, to poprzez ssh, a nie ftp. Może by się udało to wprowadzić?
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2013
     
    Dzieki za uwagi - pokrywaja sie one zasadniczo z tym, co mnie samego meczy :)

    Forum stoi na silniku Vanilla:
    ->link<-
    z tym, ze w czasach, gdy byl instalowany, nie bylo wersji 2 oraz wielu z istniejacych obecnie dodatkow.
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 May 2013
     
    Wspomniany SMF jest mały i fajny, ale ma sporo błędów (aktualnie zupełnie przypadkowo, mam okazję z tym walczyć ;) ). Prywatne wiadmości powinny być odseparowane od wątków - iść do tzw. prywatnych skrzynek. Wielokrotnie zdarzyło się przez to odpowiadać na PW wiadomością nie prywatną :)

    Szerokość forum też mogłaby być równa szerokości reszty serwisu - obecnie dostosowywanie się do 800 nie ma już sensu.
    • 24:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime18 May 2013
     
    Główna jest OK. Forum jest czytelne, choć bardzo "wąskie" przez co dłuższe wypowiedzi ciągną się przez pół strony. Bardzo ale to bardzo prosiłbym o obsługę tapatalka na forum. Niestety nie wiem czy można to zrobić na tym silniku. Jednakże możliwość forumowania na mobilnym sprzęcie jest ważna. Korzystanie z trybu html na mobi to koszmar. Kaz zapytaj się czy można by cały serwis "umobilnić" tzn np. artykuły otwierane z rss'a na mobilce byłyby dostosowane do tej formy czytania. AOL jest super i często w wolnych, "terenowych" chwilach człowiek z chęcią by sobie poczytał coś ze strony. Jednakże na takiej Opera mini nie wygląda to zbyt super. Ze znanych mi serwisów najbardziej przyjazny mobilnym jest AntyApps. Po kliknięciu w odnośnik otwiera się cały artykuł sformatowany do czytania na telefonie. Inne serwisy typu Spiderweb mają z reguły tylko zajawkę, która odsyła do artykułu na stronie a to jest do kitu.
    • 25:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime18 May 2013
     
    @wieczór: jakie błędy masz na myśli? bo aktualna wersja działa bardzo dobrze i stabilnie i nie są mi znane jakiekolwiek błędy.
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 May 2013
     
    Musze dokładnie sprawdzić ale w instalacji z jaką mam do czynienia coś się wali ze statsami (aktualna liczba uzytkownikow) ok, moze przesadzilem z tym "sporo" :)
    • 27:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime8 Jun 2013
     
    Kaz a może maleńka modyfikacja sekcji head, tak jak opisałem tutaj: ->link<- (nie chce mi się dwa razy pisać ;) ).
    • 28: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Jan 2014
     
    Ech... Chciałbym dożyć tych zmian...
    • 29:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime30 Jan 2014 zmieniony
     
    hehe jaki wykop z zaświatów

    to dodam jeszcze, że ja w kromie mam taki problem, że zawsze muszę wysyłać wiadomość dwa razy. za pierwszym razem pokazuje się napis "wystąpił problem z ustaleniem twojej tożsamości", czy coś w ten deseń. przyzwyczaiłem się, ale jednak wkurza, bo muszę 2 razy dodawać załączniki.
    • 30: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Jan 2014
     

    pirx:

    "wystąpił problem z ustaleniem twojej tożsamości"

    Może masz podwójną tożsamość? :D
    • 31:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime30 Jan 2014
     
    oczywiście, ale na tym forum akurat nie.
  2.  
    Teraz te tożsamości dżenderowe w modzie więc nigdy nic nie wiadomo ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime30 Jan 2014 zmieniony
     
    Potwierdzam słowa pirxa. Co prawda mi się nie zdarza za każdym razem, ale jednak czasami się zdarza i bywa to cokolwiek wkurzające. Używam Firefoksa, czyli nie jest to problem wyłącznie na innych przeglądarkach.
    • 34: CommentAuthorBluki
    • CommentTime31 Jan 2014
     
    To ciekawe co piszecie. Mnie się nie zdarza, abym musiał coś dodawać dwa razy.
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Jan 2014
     
    Oj, to chyba jest związane z cookiesami coś. Taki domysł. Mi się zdarza, jak zbyt długo post piszę.
  3.  
    AOL przecież nie używa cookies. Gdyby używał, to na pewno ostrzegałby o tym wielkim, wku*.*cym bannerem :)
    • 37: CommentAuthorBluki
    • CommentTime31 Jan 2014
     
    Używa. Co gorsza nie informując o tym łamie prawo...
    Oto co pokazała moja przeglądarka:

    • 38:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime31 Jan 2014
     
    A czy jest możliwe, żeby były odnośniki do założonych przeze mnie wątków? Łatwiej byłoby odnaleźć potrzebne informacje, które podrzucili inni.
    • 39: CommentAuthorBluki
    • CommentTime31 Jan 2014
     
    Wszystkie własne wątki znajdziesz klikając na "szukaj", a potem na "zaawansowane" i wpisujesz swoją ksywkę w pole "kiedy autor był".
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Jan 2014
     
    @Bluki. Nie łamie prawa, o ile cookies nie służą śledzeniu użytkowników, a tylko umożliwiają poprawne działanie strony.
    • 41: CommentAuthorBluki
    • CommentTime1 Feb 2014
     
    W takim razie odszczekuję, co powiedziałem :D