atarionline.pl Ponownie Allegro - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jul 2009
     
    Czy ktos mi moze wytlumaczyc, dlaczego te CD sa tyle warte:

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorpajero
    • CommentTime29 Jul 2009 zmieniony
     
    Dlatego:

    Roman021 (75) 285,00 zł pon 20 lip 2009
    annabetz (0) 280,00 zł śro 29 lip 2009
    martusi (30) 140,00 zł wto 21 lip 2009

    Były wartę połowę mniej, ale są sposoby
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jul 2009
     
    No dobrze, ale nawet 140 to chyba duzo? A czlowiek, ktory ustawil sobie 285 to tez chyba nie zrobil tego przypadkiem?
    • 4: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime29 Jul 2009
     
    Wszystko jest tyle warte ile możesz za to dać.
    • 5:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime29 Jul 2009
     
    Różni kombinatorzy na Allegro działają. Pajero wskazał dobry przykład. User zarejestrowany w kwietniu dotąd nic nie kupił i nagle kupuje płytki za prawie 300zł? Zaiste dziwne. 140 za 9 cdków to jeszcze nie tak dużo dla kogoś kogo to interesuje, ale 280 to trochę zastanawiające w przypadku "annabetz".

    Trochę offtopowo: Ja przyobserwowałem usera 'anetka20_ttt', który czasem coś wrzuci w dziale Atari i jak cena go nie zadawala, nagle pojawia się user 'iwan7009' i albo kupuje albo podbija cenę.

    Ostatnimi czasy 'anetka20_ttt' sprzedawał dwie atarki ze stacją dysków (oczywiście wygrał Iwan7009) pisząc między innymi: "...brak dyskietek uniemozliwia sprawdzenia dalszej pracy stacji...". Jakiś czas temu sprzątnął mi sprzed nosa 250 dyskietek, następnie próbował je sprzedać, ale najwyższa była moja oferta i było to 50zl. Aukcja zniknęla na kilka minut przed końcem :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jul 2009
     
    Nie, ja to rozumiem, ze ludzi kombinuja, a takze, ze cena jest taka, jaka ktos chce zaplacic. Tylko po prostu interesuje mnie zawartosc tych CD - czy to sa jakies oryginaly? Bo mnie wyglada na zbior kopii programow, dem i innego stuffu. Sam dostalem podobne od Andreasa (ale dla malego Atari) i sa to po prostu zbiory, jakie mozna sobie posciagac z internetu. Chyba, ze to cos innego...
    • 7:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime30 Jul 2009
     
    Popatrzcie w ostatnich numerach ST Computer - jest adres, gdzie można zamówić. Cena, o ile pamiętam - była dość przystępna, a zamówić można było z szkoplandii - którąś chyba nawet mam/miałem i jest opisana w "Atarynce".
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Jul 2009
     
    Hmm z tymi userami tez nie do konca tak, sam mam zero na allegro, licytuje raczej u znajomych z forum i tez moze wygladac ze zaxon(0) nagle wpada i podbija cene.
  1.  
    Licytuje takie "cus": ->link<-

    Ktos ma pomysl co to za rozszerzenie RAMu? Czytalem o dodaniu 64kB (zgodne ze 130XE) i 256kB (razem 384) ale zeby w efekcie miec total 256kB?
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    Wydaje mi sie, ze byly takie rozszerzenia. Nie wiem, czy czasem nie Karen w swoim czasie rozszerzal komputery do takich "nietypowych" wartosci. Nawet sprzedawali potem komputery od poczatku rozszerzone - pod nazwa Atari 192XT i Atari 256XT.

    A byc moze po prostu sprzedawca sie myli.
    • 11: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    Z tego co pamiętam kiedys na allegro ktoś sprzedawał 800XL z rozbudowaną pamięcią do 256kB i na obudowie było napisane 260XT i TOMS, więc może to oni robili takie rozszeżenie.
    • 12:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime9 Sep 2009 zmieniony
     
    Opisałem powyżej pewien dziwny przypadek usera "anetka20_ttt" na Allegro... i znowu sytuacja się powtarza potwierdzając moje podejrzenia o nieczyste zagrywki:
    -> link <-

    P.S. Nawet kilka dyskietek się znalazło :), a ma tego jeszcze sporo.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Sep 2009
     
    Na 6 komentarzy potransakcyjnych iwan009 ma 4 komentarze od anetka20_ttt i 2 od sklepow. Tak sie tworzy profile pomocnicze.
    • 14:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime13 Sep 2009
     
    Nikt nie przebił "iwana" i aukcja zakończyła się tak jak poprzednia czyli: -> link <-.

    Ktoś ma układy z jakimś pracownikiem Allegro, albo sam tam pracuje, hmmmm.
    • 15: CommentAuthorScalak
    • CommentTime13 Sep 2009 zmieniony
     
    co ciekawe mamy pewnie czytelnika z allegro (pracownika) bowiem aukcja przez takowego usunięta ;)

    -------
    EDIT: konta anetki i ivanka też poszły w siną dal
    • 16:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Nie do końca... Ja pozwoliłem sobie donieść do Allegro o podejrzeniu dot. podbijania przez "Iwana" ;-) Być może dlatego usunęli.
    • 17:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    O... teraz doczytałem... Konta poszły w siną dal? Super - donos poskutkował :D Przeanalizowali i doszli do słusznego wniosku z tym podbijaniem widać, brawo :-)
    • 18:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Za wczesna Twoja radość Jacques. Po poprzedniej aukcji, która zakończyła się również "usunięciem przez pracownika Allegro", oba nicki wróciły. Tym razem to samo - już są odwieszone. Ja podejrzewam, że jest to pracownik Allegro i może sobie pozwolić na takie "akcje" i nic na to nie poradzimy. Trzeba po prostu uważać na to, kto Cię przebija w aukcjach "anetki20" i tyle.
    • 19:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Faktycznie odwieszone... :-/
    • 20:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime14 Sep 2009 zmieniony
     
    Allegro podaje: "W przypadku usunięcia aukcji automatycznie zwracane są opłaty poniesione za jej wystawienie."
    Czyli usuwa aukcję, która nie zadawala go i nie ponosi w sumie żadnych kosztów. Pomysłowe.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Jezeli to prawda to bardzo brzydka sprawa. Ale chyba Allegro ma jakies procedury kontroli wewnetrznej?
    • 22: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime15 Sep 2009
     
    Hmm, Kaz, pewnie takie jak i Ebay, myslisz ze oni sie tam przejmuja? Wazny jest obrot i oplaty za wystawienie aukcji i sprzedaz.Potem mozesz sobie dochodzic swoich praw przez nastepne pol roku.
    • 23: CommentAuthormuffy
    • CommentTime15 Sep 2009
     
    powiadomić skarbowy, że osobnik bezpodstawnie wzbogacił się (i nie uiścił zapewne na 100% podatku) wykorzystując fakt takiego wystawiania i usuwania aukcji - sukces murowany ;D
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Sep 2009
     
    Zaxon - tak, mysle, ze sie przejmuja, gdy jakis sprytny pracownik naraza ich na straty - a taka wlasnie sytuacje tutaj podejrzewamy, bo brak wplywow z powodu anulowania aukcji.
    • 25:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime15 Sep 2009
     
    Nie przejmują soię, ja walczę z nimi już prawie rok (w tym przez skarbowy). Na dzień dzisiejszy przysłali mi fakturę za 2008 rok (sic!), na zupełnie inną sumę niż powinni, pisząc, że "wystawiona powyżej 7 dni na żądanie kupującegoi i że uiścili już wszelkie podatki z tego tytułu". Taką fakturą mogę się co najwyżej podetrzeć - jest tam tylko burdel i bałagan i mówię to z cała odpowiedzialnością, a swoje usługi mogą se... A pro po - kogoś mają w skarbówce w poznaniu, bo usiłowali (skarbówka) zatuszować sprawę. Zastanawiam się nad mediami, ale teraz nie mam na to czasu ani pieniędzy...
    • 26: CommentAuthormac
    • CommentTime16 Sep 2009
     
    allegro będzie miało swoje stoisko na PGA to będzie okazja aby porozmawiać z kimś twarzą w twarz..
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Sep 2009
     
    Troche powiazane. Nie zawsze "pracownik" Allegro jest pracownikiem:

    ->link<-
    • 28: CommentAuthormac
    • CommentTime17 Mar 2011
     
    Co wy na to:

    ->link<-

    zobaczcie przebieg aukcji, szczególnie godziny złożenia poszczególnych ofert i odwołania oferty.
    • 29: CommentAuthorurborg
    • CommentTime17 Mar 2011
     
    mac to Ty wygrałes? Ja bym coś takiego zgłosił do allegro, choć nie wiem czy im się czymś takim chce zajmować - w końcu wyższa cena to dla nich wyższa prowizja.

    A na takich cwaniaczków najlepszy sposób to sniper aukcyjny, bo wtedy nie mają czasu na takie kombinacje.
    • 30: CommentAuthorurborg
    • CommentTime22 Mar 2011
     
    Panowie taka aukcja się pojawiła:

    ->link<-

    Tak tylko ostrzegam jakby ktoś chciał licytować. Sprzedający twierdzi że nie ma jak sprawdzić kartridży, ja natomiast po samych zdjęciach poznaję że to sa kartridże NTSC i na konsolach PAL nie zadziałają.