atarionline.pl ulubione dema - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBluki
    • CommentTime4 Sep 2013
     
    Może ten wątek to nie najlepsze miejsce do takiej dyskusji, ale skoro już ten problem został poruszony...

    Ja również popieram Gorgha. Czasami ładowanie filmików (gdy jest ich dużo) trwa niemal w nieskończoność, co w praktyce uniemożliwia sensowne przejrzenie wątku, nie wspominając o takich komunikatach:

    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Sep 2013
     
    to ja proponuje także wymoderowanie poprzednich postów, jeśli można...dużo fajnych dem tam się ukazało, będzie sporo czytelniej, dziękuje
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime4 Sep 2013
     
    swoje poprawiłem :)
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Sep 2013
     
    thc!
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Sep 2013
     
    Od razu da się oddychać :) Ten sam problem dotyka też ciekawostek... Ludzie, litości :)
    • 6:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime4 Sep 2013 zmieniony
     
    Niestety, podobne rzeczy dzieją się i u mnie w wątku, aż mnie samego zaczyna to irytować. :( Tylko że tam jakaś losowa klateczka z filmu akurat się przydaje - zwłaszcza w przypadku opisów, do których nie wstawiam swoich własnych obrazków.
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime4 Sep 2013
     
    Tenchi, to może dawaj fotkę ekranu, a pod nią link do filmiku.
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Sep 2013 zmieniony
     

    Jak Ci przeszkadzają, to czemu tu ich nie poprawiłeś?
    • 9:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime5 Sep 2013 zmieniony
     
    Powiem szczerze: nie chciało mi się. Już chyba ze trzy razy przeglądałem wszystko poprawiając przecinki, dopisując nowe treści, wrzucając obrazki czy łatając popsute filmiki. Przymierzałem się do tego, ale na samą myśl o ponownym edytowaniu tylu postów po wcześniejszym połapaniu screenów z gier zrobiło mi się słabo. Tym niemniej widzę, że chyba nie tylko mnie to przeszkadza, dlatego od teraz będę stosował metodę proponowaną przez Blukiego.
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Sep 2013 zmieniony
     

    =)
    • 11:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime5 Sep 2013
     
    Niezłe to demo, tylko tak cosik strasznie krótkie. Co to za platforma? Może sobie ściągnę. :D
    • 12: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Sep 2013
     
    kolego , ogarnij się, strona 1 , post 6 i 19
    • 13:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime5 Sep 2013 zmieniony
     

    gorgh:

    Jak Ci przeszkadzają, to czemu tu ich nie poprawiłeś?

    Niby tylko dwie literki, a jednak jaka różnica w odbiorze treści... Straszliwa wtopa, przepraszam wszystkich, coś dziś faktycznie głowa mi nie pracuje jak trzeba - chyba wypada się w końcu zdrowo odespać. Poprawione - dzięki za pokazanie paluszkiem, bo sam przenigdy bym nie zatrybił. Tak na przyszłość, w razie podobnego wypadku nie wahajcie się znowu lekko potrząsnąć albo strzelić nieco z tyłu do zaskoczenia mechanizmu - ten model czasami tak ma, niestety. :(
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Sep 2013 zmieniony
     
    Dobra, poprawiłem swoje linki w tym wątku. Kto jeszcze? ;)

    Prośba do publikujących, aby przed "tekstowym" linkiem na YT podawali nazwy demosów i ich twórców, bo ułatwi to znalezienie produkcji w przyszłości (w razie czego).
    • 15:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime5 Sep 2013 zmieniony
     
    Nazwy można też zawrzeć bezpośrednio w samym linku, tak jest IMHO bardziej elegancko. Robi się to w następujący sposób, gdyby ktoś nie wiedział: [url_=_link do filmu]nasz tytuł filmu[/url] (oczywiście wytnijcie martwe spacje - musiałem je wstawić, bo forum z miejsca przerobiło mi przykład na... link).
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Sep 2013 zmieniony
     
    dziękuje chłopaki, Tenchi sory że może trochę za ostro z tym ostatnim postem, w nagrodę mam dla was małą, 4kb niespodziankę :)
    Cloth Simulation in 4K program (Archee)
    ->link<-
    youtube.com/watch?v=plF1nqkcivg
    • 17:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Sep 2013
     
    fantastyczny tunel, no i design
    uważam, że to najlepsze demo polki

    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime12 Sep 2013
     
    moje pierwsze demo w życiu - jakżesz go nie wkleić ;)

    ->link<-

    muzyczka w pierwszym efekcie - genialna.
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Sep 2013 zmieniony
     
    To było jedno z moich pierwszych - pierwszym na 100% było Revenge of Magnus, na yt niestety jest bez pierwszej części z sinus scrollem:

    ->link<-

    ale całe jest tutaj :)

    ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Sep 2013
     
    a to demoo wchodziło na JEDNĄ dyskietkę i działało na A1200 z fastem.A wtedy jeszcze nikt / mało kto słyszał o czymś takim jak MP3. Pamiętam, że jak czytałem technikalia od Musashiego to rozumiałem tylko spójniki :)

    ->link<-
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Sep 2013 zmieniony
     
    A to demo też wchodziło na jedną dyskietkę i działało na A500 bez dopałek :)

    http://www.youtube.com/watch?v=F0VIuVSU0j0
    • 22:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Sep 2013 zmieniony
     
    moim zdaniem pod względem konkretnie dżwięku nie ta liga kodersko, digitalizowane sample, zapętlone - ale prodka fajna, oldschoolowa - nie znałem, dzięki ;)

    zresztą demo Musashiego nie każdemu się podoba przez te procki konwertujące na chunki - same efekty są świetne jak na ten sprzęt.

    W tym samym stylu jeżeli chodzi o efekty są dwa dema inne jego dema - oba mają fenomenalną muzę (Dan i Snoopy). YACDT jest jednak mocno niedopracowane i wolne jak franca - u mnie na dopałce 50Mhz (Blizzard) słabo to chodziło.

    ->link<-

    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime18 Sep 2013 zmieniony
     
    Pierwsza część dema z muzyką PF jest niezła. Druga część to disco-polo. :)
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime27 Sep 2013
     
    ale fajne demo Floppy i MAWI - nie znałem wcześniej.
    bardzo zresztą lubię grafiki Fame'a

    ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Oct 2013
     
    TITAN - mistrzowie designu ;)

    ->link<-
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Oct 2013 zmieniony
     
    to mi przypomnialo chyba najprzyjemniejsze demko na Vectrex, ogólnie brakuje demek na ten format, bo ma duży potencjał
    link
    • 27:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime3 Oct 2013 zmieniony
     
    świetne demko na PSX

    ->link<-
    • 28:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Oct 2013
     
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Oct 2013
     
    Pamiętam jak szukałem szczęki jak zobaczyłem to 96ktro po raz pierwszy:



    A tutaj demko, które jakoś przeszło mniej zauważone, ale moim zdaniem ma fajny klimacik:



    Obie prodki oczywiście na standardowego Falcon'a z 4MB RAM'u.
    • 30:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Nov 2013 zmieniony
     
    ->link<-

    Polka to jest jednak styl
    • 31: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime1 Dec 2013
     
    Bardzo fajne demko w szczególności w 2:12 jak dochodzi do charakterystycznego dźwięku jakie posiada Atari coś fajnego.
    • 32: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime1 Dec 2013
     
    W ten lin wkradła się jakaś "pierdziawka"
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Dec 2013
     
    Niedoskonałość emulacji lub raczej wina odtwarzacza muzyki, czego nie poprawisz.
    • 34: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Dec 2013
     
    Grey,
    -Nigdy nie widziałem ani jednego ani drugiego!!!
    Intro z 3d masakruje!!!!
    • 35:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime2 Dec 2013
     
    Grey: Jak oglądałem u Ciebie te intro z wjeżdżającym pociągiem /Domina;) - STAX/ to do tej pory pamiętam ten niedosyt...
    Niedosyt był spowodowany tym, że z pociągu nie wysiedli ludzie i nie można było do nich strzelać :D
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Dec 2013
     
    Trzymaj się z daleka od dworców, dobra? :)
    • 37:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime4 Dec 2013 zmieniony
     
    Do wpisu Xeena z 18 Sep 2013

    Tear down the Wall, Beyond the Future - warto dodać, że to drugie nie potrzebowało Fastu. Musashi był niesamowity. YACDT nie znałem. Muza kręci, a te kapsle EB... jakbym się przeniósł do 1996 roku!

    z 3 Oct 2013

    Świetne fonty. Lubię takie.


    Do wpisu Greya z 10 Oct 2013

    Evolution ma taki pozytywny, amigowski feeling. Świetny pixelart, amigowo brzmiący mod w tle, tylko wektory znacznie płynniejsze. Piękność. ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime5 Dec 2013
     
    wieczor: jak oglądałem to demo daaaaaaaawno temu, to wtedy na topie był jakoś wolfestein albo coś podobnego. Moje rozczarowanie polegało na tym, że taki fajny engine a gry z niego nie zrobili... jak to się mawia "poszczelało by się";)
    • 39:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime5 Dec 2013 zmieniony
     
    Zgadzam się, że Polka Brothers to styl. Dodam: Andromeda, Sanity. Ciekawą polską grupą było krakowskie Damage. Moim zdaniem to polscy mistrzowie designu. Efekty nie są jakieś specjalne, ale całość tak jest poskładana, że oglądając ma się wrażenie, że na ekranie dzieje się coś niezwykłego. Warto zobaczyć ich dwa dema.

    Pierwsze nie ma prawie żadnych, porywających efektów, ale oglądanie tego po prostu podkręca.

    Uquala/Damage

    Drugie jest bardziej zaawansowane kodersko, za to muzyka dla osób nie będącym fanami techno może okazać się męcząca.

    Pulp Fiction/Damage


    Warto zauważyć jedną rzecz: d e s i g n. Okazuje się, że nie musi być specjalnych efektów, nawet grafiki (vide bohomazy Sitka). Dobry pomysł, odpowiednie tempo efektów do muzyki, ciekawe kolory, pomysł na połączenie w całość i mamy coś, co nasz prod wyróżnia, nadaje mu charakter. Jeśli do tego dodać dobrą grafikę, to mamy takie cudeńka jak Arte/SNT czy Roots 2,0/SNT


    A tutaj jeszcze ciekawostka:
    ->link<-


    Miłego wieczoru.

    adv
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Dec 2013
     
    polecam demko na atari "SPACE_FAKTOR"- muzyka digi, niezla jakosc, przywodzi na mysl daft punk
    • 41: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Dec 2013
     
    Do zbadania tutaj
    • 42:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime18 Dec 2013 zmieniony
     
    Jeszcze nie ulubione, ale warte pokazania tutaj.

    Smoke & Mirrors/Ghostown and Loonies
    • 43:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Dec 2013
     
    @adv: dla mnie dema tej grupy to był zawsze amigowy crap.
    Gdzie Ty tam widzisz design? :) Chodziły różne słuchy apropos 'geniuszu' Miklesza i jego słynnych procedur (przy czym szczególnego znaczenie nabiera słowo "jego").
    Fajny design można zaobserwować w kilku polskich demach (np demach Anadune), ale akurat w żadnym Damage.
    A stawianie na jednej półce tej twórczości i np. Arte/Sanity uważam za, mówiąc wprost - obrazę (tej drugiej).
    • 44:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Dec 2013 zmieniony
     
    Uważam, że np. Noxyzema Miklesza jest demem trochę niedocenianym i mi osobiście bardzo się podoba (także muzyka Magiela). YT tego nie oddaje - chyba na emu to się trochę krzaczy (np. kulki w tunelu na realu wyglądają spoko). To demo ma umiarkowane wymagania (1200 + fast), a ma kilka ciekawych efektów (animacje pomijam, he he, ale animacje też budują klimat).
    Dema Damage albo się lubi albo nie - o gustach się rzekomo nie dyskutuje, dlatego warto wymienić poglądy ;)
    • 45:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Dec 2013
     
    taaa, słynne hardcorowe Magle ... no comments(bę bę bę bębębę bę bę berębę bę).
    Masz rację, o gustach się nie dyskutuje. Miklesz wtedy nie powiem, wiedzę pewną i umiejętności miał (cykl artów do mag.Amiga). Słyszałem jednak, że w swoich demach korzystał z cudzych źródeł procedur (fakt, to też trzeba umieć niemniej) - więc może to 'niedocenianie' ma swoje powody. Możliwe, że nawet przez święta odświeżę sobie pamięć i obejrzę Noxzemę od emulcem (lata temu na mojej 1200 030 się wieszało ale u kumpla oglądałem).
    Dla mnie klimat dem Damage przypominał twórczość Przyjaciół Stefana B -> tyle że Damage było na poważnie :D

    Nie porównujmy Damage do Sanity, w szczególności Arte. Proszę.
    • 46:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime19 Dec 2013 zmieniony
     
    "Druciane" wektorówki to nic specjalnego. Tam nie ma efektów powodujących opad szczęki. Nie ma grafiki, która budzi podziw. Muzyka MGL podoba się lub nie.

    Widzę w tym:"Dobry pomysł, odpowiednie tempo efektów do muzyki, ciekawe kolory, pomysł na połączenie w całość. Jakiś odmienny wydźwięk.

    Sanity jest o kilka szczebli wyżej, nie stawiam ich produkcji na jednej półce. Posłużyłem się ich przykładem, ponieważ to moim zdaniem również przykład dobrego designu. ;)

    Wyedytowany.
    • 47:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Dec 2013
     
    w Noxyzemie MGL nie zrobił aż takiej naparzanki muzycznej - jest tam nawet jakaś melodia ;)

    ładne są tam też voxele "z pikowaniem".
    Efekt , przynjamniej dla mnie, dość trudny.
    • 48:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Dec 2013
     
    Ja nie krytykuję efektów, voxele są ładne i (zapewne z grubsza) opisane w cyklu art. MA. Ale kiedyś były takie czasy, że ludzie patrzyli czy ktoś sam coś od początku zakodował, czy też zmodyfikował czyjś kod. A lekki smrodek wokół kodera się wtedy wytworzył, stąd mój brak szczególnego zachwytu nad efektem. No i zupełny brak zachwytu jeśli chodzi o całość, ale jak pisałem - obejrzę sobie i może po latach to demo jakoś mnie przekona.

    @adv: to się zdecyduj. Albo kilka szczebli wyżej, albo przykład dobrego designu. Bo kilka szczebli to jednak dzieli dobry design od tego drugiego :)

    "Dobry pomysł, odpowiednie tempo efektów do muzyki, ciekawe kolory, pomysł na połączenie w całość."
    Dla mnie szczyt w polskich demach (w swoim czasie oczywiście) to był Technological Death wiadomo kogo.
    • 49:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime19 Dec 2013
     
    @TheFender Przykład dobrego designu ale o kilka szczebli niżej.
    • 50:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime19 Dec 2013 zmieniony
     
    Ja rozumiem design jako pomysł na sprzedaż całości.

    Może być świetna grafika, przyjemna muzyka, dobry efekt lub dwa, ale... czegoś tam brakuje.

    ...i odwrotnie

    Może być kiepsko wykonana grafika, muzyka nie specjalna, ale jest dobry pomysł na przedstawienie całości, który powoduje, że chce się to oglądać. Demo się podoba. Ot co ;)

    Przykład dobrego designu, fajnej grafiki i bardzo ciekawej, oryginalnej muzyki:

    Unshaped/MEC