atarionline.pl Co się stało z RetroReaders? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime11 Jul 2013
     
    Jestem pewien, że widziałem tak kiedyś skany wszystkich numerów takich gazet jak Top Secret lub SecretServie, a dziś błąd 404, lub w subdomenie forum jakieś niedobitki? Czy gdzieś w sieci jest kopia tego gigantycznego archiwum które tam było?
    • 2: CommentAuthorseban
    • CommentTime12 Jul 2013
     
    A tutaj...

    ->link<-

    w sekcji archiwum nic nie ma? Pytam bo nie chce mi się rejestrować. Po kliknięciu jakiegoś Secret Service prosi o login i hasło.
    • 3:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime12 Jul 2013
     
    ->link<-

    Szybko, lekko, łatwo i bez rejestracji.
    • 4:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime14 Jul 2013 zmieniony
     
    Szybko, lekko i łatwo wcale nie było. Spróbuj Tenchi
    zeskanować chociaż jeden numer o ilości stron ponad 100 stron to zobaczysz.;)
    • 5:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 Jul 2013
     
    Ba - mogę się tylko domyślać ile pracy było potrzebne do przygotowania tej całej kolekcji. Ale nie zmienia to faktu, że korzysta się z niej naprawdę szybko, lekko, łatwo i przyjemnie. :) Bardzo dziękujemy za ten wysiłek.
    • 6: CommentAuthorXuio
    • CommentTime14 Jul 2013
     
    Ano szybko latwo i przyjemnie stuknelo 5 lat przy tych Secret Service'ach :D
    • 7:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime14 Jul 2013
     
    Bardzo mnie cieszy Tenchi że to rozumiesz i to mnie motywuję do dalszej pracy bo nie wszyscy to rozumieją. Wymieniałem posty z Xuio który zeskanował wszystkie Secret Service i nikt mu nawet nie podziękował ( może poza kilkoma osobami) na retroreders choć zrobił te wszystkie skany za darmo (ponad 8000 stron :( ale takie czasy :)
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 Jul 2013 zmieniony
     
    Ano, takie czasy - wszyscy by chcieli szybko, lekko i łatwo, a do tego oczywiście za darmo. Ciągle miewam tego doskonałe przykłady na jednym forum z rzadkim stuffem - ludzie się rejestrują, wystawiają requesty, a po otrzymaniu tego co chcieli ani be, ani me, ani przysłowiowego "spierdalaj". Ale z drugiej strony, kiedyś (bez netu) miałbym raczej małe szanse na zdobycie informacji kto stoi za ciężką pracą, z efektów której teraz mogę sobie korzystać, i podziękowanie za nią. Okablowany świat wydaje się jednak o wiele mniejszy, bo gdziekolwiek się człowiek nie obróci, to wszędzie jakieś znajome ksywy. Więc pod tym względem to akurat dobre czasy - zawsze jest druga strona medalu. :)
    A o nudnej, ciężkiej i powtarzalnej dłubaninie nie trzeba mi wiele mówić - przykładowo właśnie przeglądam chyba piątą albo szóstą w tym miesiącu paczkę z gierkami na PC-98. Nazwy plików są w japońskich krzaczkach, co zbytnio pracy nie ułatwia, a poza tym w ostatnich dwóch 12-gigowych zestawach nie znalazłem ani jednego nowego tytułu. Tym niemniej dwa tygodnie siedzenia przy tym zleciały jak z bicza strzelił... No a to tylko jedna z wielu platform na mojej liście.
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Jul 2013
     
    fajnie, każdy ma jakieś hobby, ale dobrze jest też pomyśleć o czymś co człowieka rozwija a nie tylko daje rozrywkę!
    • 10:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 Jul 2013
     
    Możesz mi wierzyć, że dzięki grom dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy. Jeśli coś mnie zainteresuje, to potem sięgam po dodatkowe źródła i badam skąd to się wzięło. A tak ogólnie to wolę zostać specjalistą w jednej dziedzinie niż tracić czas na ogólne poszerzanie wiedzy.
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Jul 2013
     
    chodzilo mi bardziej o osobowosc, doswiadczenie itd :)
    • 12:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 Jul 2013
     
    Osobowość moim zdaniem rozwija się przede wszystkim poprzez kontakt z innymi ludźmi. Zaś odnośnie doświadczeń, możesz mi wierzyć na słowo, iż otrzymanie mailem od jakiegoś Japończyka poszukiwanej od lat gierki, a następnie zainstalowanie i ogarnięcie jej bez znajomości języka to naprawdę wspaniałe i budujące doświadczenie. :)
    • 13:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime18 Jul 2013
     
    Uzupełniwszy dziś braki w papierowych TS-ach skanami z podanej strony miałem właśnie zamiar zabrać się za spisanie ich treści do pliku tekstowego. Na szczęście coś mnie podkusiło, aby jeszcze raz wleźć na główną i znalazłem tam... dokładnie to, co sam zamierzałem zrobić! Xuio, szefie - mega wielkie dzięki za tę krecią robotę, zaoszczędziłeś mi z tydzień siedzenia. Mając taką podstawę banalnie łatwo będzie ponanosić dodatkowe informacje czym jest dany tekst (tylko recenzja/solucja).
    • 14:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime18 Jul 2013
     
    Tenchi widzę że przeszedłeś na ciemną stronę mocy :)
    • 15:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime18 Jul 2013
     
    I to jakieś 20 lat temu, gdy w moim domu zagościł pierwszy komputer (C=64). A pierwsze sygnały, iż moje życie ZAWSZE będzie toczyło się wokół gier wideo i wszelakich związanych z tematem pochodnych, pojawiły się nawet wcześniej. :)
    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Jul 2013
     
    Mnie bardziej wciągają gry z C64 i to czasem polskie, nic na to nie poradzę. Atari 65XE było moim pierwszym komputerem i ma u mnie specjalne miejsce, ale to nie znaczy, że uważam go za najlepszy sprzęt.
    • 17:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime18 Jul 2013
     
    A ja niestety nie miałem c=64 ;) Ale atari 130 XE u mnie pojawiło około 1986 dzięki ojcu, długo przed pierwszym Top secretem (Dlatego wszystkie Top Secrety jak się ukazywały to je nabywałem) . A wcześniej był przyjezdny salon gier z grami MAME (Moon Patrol, Vastar itd.), który po pewnym czasie musiał od nas odjechać bo wszyscy chłopcy zamiast do szkoły chodzili na flipery. Amiga i tak dalej :)

    P.S. Ale c=64 nabyłem na allegro i czeka na uruchomienie :)(Pewnie na emeryturze jak dożyje)
    • 18: CommentAuthorrekk
    • CommentTime7 Oct 2014
     
    Czy ktoś wie dlaczego nie działa forum retroreaders.makii.pl? Od kilku dni strona nieczynna.
    • 19: CommentAuthorjury
    • CommentTime8 Oct 2014 zmieniony
     

    Tenchi:

    ftp://grandis.nu/Czasopisma/

    Szybko, lekko, łatwo i bez rejestracji.


    Szybko to może nie, rzekłbym, że wręcz masakrycznie wolno :P ale za to ile fajnych dóbr tam jest, mniam :)
    Dzięki za linka.