atarionline.pl Zakupy na Allegro i konto bankowe...porada. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPO15KA
    • CommentTime14 Jul 2013
     
    Witam\Czesc!

    Od jakiegos czasu kupuje duperele na Allegro i jak do tej pory placilem za pomoca karty kredytowej lub prosilem rodzinke aby dokonywali wplaty za mnie.
    Ja mieszkam w Sydney, Australia :(
    Doslownie za 3 tygodnie bede w Polsce na kilka tygodni i jezeli wszystko sie powiedzie mam dostac numer PESEL co upowazni mnie na otwarcie wlasnego konta w jednym z Polskich bankow :)

    i tutaj moje pytanie, czy mozecie doradzic jakie jest dobre konto i w jakim banku na zakupy w internecie, najbardziej Allegro ale i moze inne Polskie sklepy internetowe jak Merlin lub Empik etc etc.

    chce konto z niskimi oplatami i latwe w obsludze i kompatybilne z "place w Allegro"

    dziekuje i zycze milego dnia,
    Marcin

    PS. skoro ze nie mieszkam w Polsce juz od 20 lat czy jestem zmuszony na oplaty ZUS? Pytam bo wyslalem email do jednego z bankow (BZ WBK) i w odpowiedzi napisano mi ze utrzymanie jedne z ich kont wliczane sa oplaty ale i takze oplaty ZUS... ???
    • 2: CommentAuthorkade
    • CommentTime14 Jul 2013
     
    sync.pl, sa nawet jakies funkcje znizkowe na allegro, konto mozna zalozyc przez net, zero oplat.
    • 3: CommentAuthorseban
    • CommentTime14 Jul 2013
     
    Ja bym Ci polecił np. mBank...

    ->link<-

    kiedyś nie trzeba było nr. PESEL, moi znajomi otwierali konta złotówkowe w tym banku tylko na podstawie paszportu ale to było kilka lat temu, nie wiem czy jakieś przepisy się nie zmieniły.

    Co do ZUS pierwsze słyszę aby osoba nie prowadząca działalności gospodarczej musiała płacić jakiekolwiek składki ZUS. Być może ich odpowiedź dotyczyła tzw. konta "firmowego", czyli dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

    A żebyś mógł poczytać jeszcze o innych ofertach to możesz porównać jeszcze oferty innych banków:

    ->link<-

    ->link<-

    na pewno inni podpowiedzą Ci jeszcze kilka innych banków które prowadzą konto za "0zł" ;)
    • 4: CommentAuthormuffy
    • CommentTime14 Jul 2013
     
    Pierwsze słyszę, że do otwarcia rachunku w banku na terenie PL potrzebny był nr PESEL. Jak to się udało w takim razie (i udaje do tej pory) osobom innej narodowości, przebywającymi u nas w kraju?
    Takie rozwiązanie byłoby też sprzeczne chyba z regulacjami UE (o ile takie szczegółowe są w tym przypadku).
    Alior, mBank - te mogę polecić (kolejność przypadkowa).
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Jul 2013
     
    mbank ma w miarę przejrzystą politykę - płaci się za to, co ma sens.
    Wyjątek stanowią "przelewy natychmiastowe" które kosztują 5-10 zł a idą przez np. paypal, gdzie nie pobierają prowizji, a bank sobie liczy...

    Powyższe z pamięci, ale jeśli się mylę to tylko w szczegółach.
    • 6: CommentAuthorKornik4
    • CommentTime18 Jul 2013
     
    Korzystam z Inteligo - małe opłaty i nigdy nie miałem z nimi najmniejszego problemu. Mój znajomy natomiast ma w mBanku i go sobie chwiali.