atarionline.pl SimCity - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpyta
    • CommentTime3 Oct 2013
     
    Witam! Czy coś wiadomo na temat SimCity dla małego Atari, wiele lat temu prawdopodobnie jeśli dobrze pamiętam XXL pokazał rzut ekranu, że coś robi przy tej grze. Czy chociaż jest wersja beta tej gry? Na Atari nie ma nawet jednej podobnej tego typu gry, ktoś coś wie na ten temat?
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Oct 2013
     
    Możesz trochę pokombinować z Osadnikami, to nie SimCity, ale nie wygląda źle i jest po polsku:

    • 3: CommentAuthorpyta
    • CommentTime3 Oct 2013
     
    Niestety Osadnicy to zupełnie inny rodzaj rozrywki, w SimCity stawiasz budynki i kontrolujesz statystyki (ilu ludzi ma pracę, problemy, korki, zanieczyszczenie powietrza, bliskość domów w stosunku do zakładów pracy, poziom przestępczości, finanse, żadnego parametru nie da się osiągnąć w 100%, jednak należy się starać, aby były na niskim poziomie. tam nie ma walki, samemu decydujesz jaki jest cel gry, czy ma być to miasto z dużą ilością mieszkańców, czy z małą przestępczością... Osadnicy to zupełnie inna rozrywka, bardziej przypominająca "Starcrafta", grę "Polanie", czy Settlersów...
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2013
     
    Poniewaz wersja XXL-a miala byc portem z Acorn BBC Micro to aby zapoznac sie z tym, czym ta gra mialaby byc - mozna pograc w nia na emulatorze (zakladam, ze nie masz BBC Micro). O ile wiem, prace nie zostaly ukonczone, ja przygotowalem swego czasu obrazek tytulowy i propozycje uzycia kolorow w grze.

    Tutaj podglad:



    • 5: CommentAuthorpyta
    • CommentTime3 Oct 2013
     
    Na BBC Micro całkiem dobrze gra się prezentuje, wszystkie najważniejsze elementy zostały zachowane, z tego co udało mi się dostrzec na filmie z grą wszystko jest, nie wiem jak z statystykami (Evaluation).
    Screen z SNESa, ale to nie ma znaczenia, chodzi o poglądowe opcje. Jeśli to posiada, to werscja z BBC Micro posiada wszystko:
    • 6: CommentAuthorpyta
    • CommentTime3 Oct 2013
     
    Istnieją jakieś szanse na dokończenie konwersji? Jak widzę to bardzo wiele zostało na Atari wykonane, przyzwoita grafika i szkoda, że to leży gdzieś w szufladzie razem z innymi nie dokończonymi projektami.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2013
     
    To pytanie do xxl-a.
    • 8: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Oct 2013
     
    XXL czekamy, Xbios&nielegale :)

    Czekamy czekamy !!!
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Oct 2013 zmieniony
     
    xBios i nielegale to dwa nie powiazane ze soba najwazniejsze wydarzenia dekady :-)

    konwersjami z BBC zajmuje sie ostatnio tez JHusak i Fandal. gry ktore bede konczyl w pierwszej kolejnosci sa tu: ->link<- - nie ma tam simcity ale zawsze moze wrocic ;) co nie znaczy ze w jakis sposob 'blokuje' mozliwosc podjecia tematu przez kogos innego... Nosty moze napisac ciekawa historyjke jaka nam sie przydarzyla w zwiazku z portowaniem simcity :-)
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Oct 2013
     
    @pyta: autor SimCity chwali sie, ze wersja z BBC jest jedna z najlepszych...

    tu masz statsy podzielone na dwa ekrany:



    • 11: CommentAuthorpyta
    • CommentTime4 Oct 2013
     
    Historyjka z portowaniem tej gry jest jakaś traumatyczna? ;)
    Gdyby to był koncert życzeń... to ja sobie i innym życzę, aby ktoś zainteresował się przeniesieniem SimCity na Atari, najlepiej wersji z BBC Micro jednak wiem, że to nie koncert życzeń ;-)
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Oct 2013
     

    XXL:

    xBios i nielegale to dwa nie powiazane ze soba najwazniejsze wydarzenia dekady :-)


    ... a myślałem, że to FAIL roku :D