atarionline.pl SIO2SD razem z SIO2PC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpyta
    • CommentTime4 Oct 2013 zmieniony
     
    Czy da się podłączyć do jednego portu SIO urządzenie SIO2SD i SIO2PC. Jaka przeróbka jest konieczna, kiedyś widziałem "hub" do podłączenie 4 urządzeń SIO na aukcjach, jednak cena była zabójcza. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, a nie bardzo chcę co chwile przekładać kable.
    Myślałem aby to zrobić na końcówkach kabla sieciowego i użyć, tylko jednego kabla SIO i takiego trójnika


    Jednak nie mam pojęcia w jaki sposób np. stacje dysków przekazują dalej sygnał, że można mieć stacje 2 stacje dysków + magnetofon, lub drukarkę...
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Oct 2013
     
    robisz cokolwiek, co umożliwia równoległą replikację portu SIO i podłączasz dwa urządzenia jednocześnie. Pamiętać oczywiście należy o tym, by nie było np. dwóch urządzeń D2: ;)

    Mam taką "mydelniczkę" z dawnych lat .. jednak generuje niekiedy straty i gubi dane przy "turbo".

    Wlutuj sobie "na kanapkę" drugi port SIO do Atari.
    • 3: CommentAuthorgrzeniu
    • CommentTime7 Oct 2013
     
    pyta, na początek poczytaj o "sumowaniu na drucie" (wired-OR) i wyjściach typu otwarty kolektor. Wszystko znajdziesz w sieci.
    • 4: CommentAuthorpyta
    • CommentTime8 Oct 2013
     
    Dziękuję za odpowiedź, jeszcze mam jedno pytanie... Nie ma szans abym zdobył taki wtyk SIO (w rozsądnej cenie) jak jest bezpośrednio przy Atari, nie rozwalając innego 8bitowca, lub stacji dysków. Jeśli mam wtyczkę SIO od SIO2SD, to za pomocą jakich innych dostępnych wtyczek najłatwiej to podzielić, może ktoś robił coś podobnego. Przewody w kablu SIO są dość grube i raczej nie da rady użyć do tego zaciskarki i końcówek z kabla sieciowego.
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Oct 2013 zmieniony
     
    Załóż sobie DB-15 nad gniazdem SIO


    w jednym z urządzeń wymień wtyczkę na DB-15


    nawet obudowę wtyczki możesz mieć czarną