atarionline.pl jak się uruchamia stacje dysków california 2001 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordaroza8125
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    witam, kupiłem stacje dysków -california acess 2001, i nie wiem jak wgrywać dyskietki, do tej pory miałem magnetofon i wgrywałem przez - wł, kompa i wcisniety start i option po sygnale -return, proszę o dokładne instrukcje z góry dziekuje i pozdrawiam.
  1.  
    Włóż dyskietkę, na której coś masz nagrane (np. DOSa), włącz stację i odpal komputer z wciśniętym OPTION.
    • 3: CommentAuthordaroza8125
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    zrobiłem tak- wyskakuje bot error.....
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Nov 2013 zmieniony
     
    Boot error wyskakuje gdy nie opuścisz dźwigni zamykającej stację lub włożysz dyskietkę np. drugą zamiast pierwszej lub stronę B zamiast A gdy gra zajmuje całą dyskietkę.
    • 5: CommentAuthordaroza8125
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    włożyłem dysk -zamknąłem wajche -włączyłem stacje- przycisnąłem option- włąćzyłem kompa- --pikneło 2 razy i bot error , włóżyłem dyskietke normalnie i o 180stopni i to samo bot error....
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    Nie masz innej dyskietki może? Możliwe, że potrzebny jest DOS na dyskietce by zobaczyć co na niej jest.
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    Jakiego DOS-a używasz?

    Jaką masz konfigurację sprzętową?

    Co jest na dyskietce - wiesz? Możliwe, że jest wadliwa (lub zapis na niej).

    daroza8125: mógłbyś pisać posty chociaż mniej więcej zgodnie z zasadami pisowni? Zwykle na tak niechlujne jak Twoje nie odpowiadam. To jak piszesz świadczy o Twoim szacunku do osób do których się zwracasz.
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Nov 2013 zmieniony
     
    W przypadku błędu odczytu California powinna na swoim wyświetlaczu napisać kod G5 o ile dobrze pamiętam. Plus ta stacja ma z tyłu magiczne mini przełączniki, nie pamiętam od czego, może od gęstości.
    • 9: CommentAuthordaroza8125
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    nie mam pojęcia co to jest ten DOS , puść mi smsa na 506*423*587 to zadzwonie i pogadamy. bo musze teraz zejść z komputera.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Nov 2013 zmieniony
     
    Nie jesteś odcięty od Internetu by nie móc tego znaleźć samemu. Atari wymaga cierpliwości. Zwroty rozkazujące dają odwrotny skutek.
    • 11: CommentAuthorBluki
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    Aha. Czyli musimy zacząć od początku.

    Nie napisałeś nic o konfiguracji, Co masz podłączone do komputera oprócz CA 2001? SIO2PC? SIO2SD? Czy możesz ściągać oprogramowanie z bazy atarionline.pl?

    A SMS to nie najlepszy pomysł, od tego jest te forum.
    • 12: CommentAuthordaroza8125
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    przetestowałem wszystkie dyskietki ,cały czas to samo -error- i na wyświetlaczu kod G5.jezu myślałem że to jest jak z płytami cd - wsuwasz i działa.. a tu jakieś DOSY.. -POPROSTU CZARNA MAGIA..NIE OGARNIA TEMATU..
    • 13: CommentAuthorBluki
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    Ogarniesz, jeśli zaczniesz odpowiadać na pytania.
    • 14: CommentAuthordaroza8125
    • CommentTime9 Nov 2013
     
    przez neta nie wiele zdziałam, potrzebuje kogoś w warszawy-bielany lub bemowa , do kogo podjade ze sprzętem i mi ogarnie temat,jezeli jest ktoś chętny to proszę o kontakt.pozdro
    • 15: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime20 Nov 2013
     
    Dokleję się do tematu, też uruchomiłem wstępnie 20 letnią CA2001 i też mam błąd G5 na wyświetlaczu. Na 99% potrzebna jej konserwacja, bo takie objawy miewałem w czasach użytkowania i czyszczenie jej pomagało.

    @daroza8125 - czyszczenie z kurzu wewnątrz, potem przeczyszczenie głowicy i wyczyszczenie i nasmarowanie prowadnicy. Po tym CA2001 pracuje cichutko i pewnie.
    • 16: CommentAuthoradawro
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    Mógł też popękać ze starości mechanizm dżwigni zamykającej i dociskającej napęd dyskietki (popękało jarzmo lub mimośród)
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    zworki z tyłu stacji służą do ustalania numeru stacji (na potrzeby boot stacja 1), oraz do ew. ograniczenia możliwości I/O do singla (ma być na double). Tak z ciekawostek dodam, że końcowa seria z produkcji CA miała zworki z obudową w kolorze niebieskim ;)

    Domniemam jednak, że stacja próbuje czytać bo wyskakuje G5, czyli bodajże "bad sector".

    Zdejmij obudowę stacji i sprawdź, czy mechanizm "zamykający" działa poprawnie, wyczyść głowicę (spirolem i jakimś wacikiem) i sprawdź ponownie co się dzieje. Teoretycznie powinno pomóc.