atarionline.pl Sparta i TBXL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime15 Nov 2013 zmieniony
     
    Czemu nie działa:
    BLOAD, BRUN ?

    Ale najbardziej mnie intryguje:

    Czemu nie działa?:

    TIME$="205000"
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    Nie używam Sparty, ale z tego co wiem (mogę się mylić) winne są jakieś procedury w Sparcie. Pod innymi DOS-ami ten problem nie występuje.
    • 3: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    Wiem, że nagłówki plików są inne w Sparcie, ale o co do piernika chodzi z czasem?
    • 4: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    Znaczy, nie ma "mądrych", czy czas nieodpowiedni?
    • 5:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    Ale co znaczy "nie działa"?, bo mogą być różne niedziałania w tym przypadku :)
    • 6: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    Wpisz:

    TIME$="000000"
    • 7:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime15 Nov 2013 zmieniony
     
    Nie mam w tej chwili działającego atari ale na emulatorze da się to wpisać :) , co więcej zegar chodzi i odczytuje się też prawidłowo....
    Sparta w wersji 4.22

    A BLOAD i BRUN też działają, ale oczywiście z racji tego, że zaimplementowane są w samym TBXL nie wczytują plików binarnych dedykowanych Sparcie, ale wszystkie inne jak najbardziej (pod warunkiem, że nie ma konfliktów pamięci, ale to chyba oczywiste).
    • 8: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    Odnośnie plików bin to jeszcze, jak pozwolisz, skonsultuję to z Tobą później, ale teraz ten TIME$ nieszczęsny, wprost:

    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Nov 2013
     

    Pecus:

    A BLOAD i BRUN też działają, ale oczywiście z racji tego, że zaimplementowane są w samym TBXL nie wczytują plików binarnych dedykowanych Sparcie, ale wszystkie inne jak najbardziej (pod warunkiem, że nie ma konfliktów pamięci, ale to chyba oczywiste).


    Problem ten o ile wiem został rozwiązany w aktualnej wersji Sparta DOS X i jest to faktycznie problem w TBXL a nie SDX.

    Zawsze pozostaje użycie XIO, które w prosty sposób skutecznie rozwiązuje problem BLOAD ;)
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    > Problem ten o ile wiem został rozwiązany w aktualnej wersji Sparta DOS X i jest to faktycznie problem w TBXL a nie SDX.

    skoro problem zostal rozwiazany w nowej wersji sparty to jak mogla to byc wina tbxl?

    problem lezal po stronie sparty, Jiri Bernasek (autor bw dos) zglaszal to, ze wskazaniem co konkretnie nalezy poprawic z 15 lat temu.
    • 11: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    @pin jaka jest aktualna wersja? Bo, pewnie widzisz w filmie czego używam. Chyba, że coś spaprałem, to mnie popraw/naprostuj.

    Niemniej załadowanie binarek rozwiązuję wcześniej (gdzie są chłopaki od SPARTY?) , na poziomie sysconfig.

    TIME$ nie wchodzi, bo coś jest obcięte i skutkuje błędem. To pretensja do Twórcy poprawki. Może się wypowie.
    • 12:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    Oczywiście BLOAD i BRUN to nie są ani błędy po stronie TBXL ani po stronie Sparty. rozkazy te są zaimplementowane na poziomie interpretera w związku z czym wczytują takie formaty plików jakie przewidział twórca interpretera, czyli wszystkie standardowe pliki binarne. Jak ktoś chce wczytać specyficzny plik Sparty - musi mieć tego świadomość i tyle.

    • 13: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime15 Nov 2013
     
    Wpisałeś się (powyższym) na umero uno, największej impry po roboczą nazwą ATARI Earth. Pierszą na globie. Odbędzie sie w roku 2014 w wakacje.

    Gratuluję.