atarionline.pl BIOS4config - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime26 Nov 2013
     
    Czy ktoś z Was posiada/testował?

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime27 Nov 2013
     
    po co ?

    ultimate ma taka fukcjonalnosc + mase innych rzeczy jak xmst, sdx, rtc,.....
    • 3: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime27 Nov 2013 zmieniony
     
    Fajnie bo na wyświetlaczu, ot co.

    @lotharek - Widzę z obrazka, że setup wyświetla zegar, a współpracuje to np. z zegarkiem z SIDE2 czyteż Ultimate ma swój? I drugie pytanie: przy Ultimate i SIDE, która Sparta jest pierwsza?
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Nov 2013 zmieniony
     
    Ulitmate jest zrobione pod side#2 albo side#2 jest zrobione pod ultimate :)


    LOthar a Ultimate zadziała z sidem#1 ?!
    • 5:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    As..przyjacielu.. nie pij wiecej.. beze mnie ;-)
    • 6:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    Valdghir -- jest tak chujowa strona, www.lotharek.pl, mozna na niej wsio przeczytac..
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    Ultimete jest ultra lepszym rozwiązaniem (no i na dzień dobry 1MB ram bez łaski), bo nie wymaga rzeźby, to raz - a dwa - menu w romie daje na prawdę spore możliwości włączania/wyłączania czegokolwiek. No i można to kupić, czy założyć w PL; na zlocie, czy wysłać sprzęt. Bez stresu, bez problemu ;)

    .. no i Side staje się pełnowymiarowym urządzeniem NevDevice ;).
    • 8: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    @lotharek czytałem ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a może nie potrafię czytać między wierszami, a moja wiedza jest dosłownie żadna w temacie wszelkich dopałek. Chcę parę rzeczy kupić, ale nikt rozsądnie mi nie odpowiedział (pytałem w innych postach) co będzie dla mnie dobre. "Suche" specyfikacje nic mi nie mówią, bo nie widziałem żadnego z interesujących mnie rzeczy na żywo. Jest natomiast pewne, że znajdziesz we mnie stałego klienta. O osobach z mego kręgu nie wspomnę.

    Niemniej, ciągnąc wątek, zapytam, chociaż przestaję mieć nadzieję na rzetelną odpowiedź (może tracę czas na na nie to forum co potrzeba): testował ktoś, który "twardziel" do Atari jest najszybszy?
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Nov 2013 zmieniony
     

    Valdgir:

    testował ktoś, który "twardziel" do Atari jest najszybszy?


    Konkretnie:

    Testy przeprowadzane na systemie plików Sparta DOS, sektor logiczny (a raczej fizyczny) 512B:

    Urządzenia: IDE+, SIDE, (być może MyIDE, choć mniej dostępne udostępnia podobne możliwości w temacie szybkości I/O). Przykładowy RW test dla równoległego interface'u IDE+:

    Odczyt przy włączonym ekranie (Antic on), sektor 512:
    69523 Bajtów/sek

    Zapis przy włączonym ekranie (Antic on), sektor 512:
    58350 Bajtów/sek

    Odczyt przy wyłączonym ekranie (Antic off, lub ekran poprzez VBXE):
    93360 Bajtów/sek

    Zapis przy wyłączonym ekranie (Antic off, lub ekran poprzez VBXE):
    77800 Bajtów/sek

    -------------------------------

    Istnieje możliwość uzyskania znacznie większych prędkości (np. R0l0 Player by Epi), bazowało to na własnym systemie plików i na swój sposób odwoływało się do dysku twardego. Można było tym sposobem odtworzyć sampla - 22.5khz STEREO (8 bit covox), lub odpalić film około 10 klatek na sekundę z dźwiękiem 6khz.

    Ostatnim hiciorem jest player obecnie obsługujący tylko Side, który wyciska 50 fps i 15khz dźwięk ... wrzucając dane bezpośrednio z karty na Antica ;)

    .. a co do szczegółowo technicznych pytań, to warto coś czasem wrzucić na atari.org.pl ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime30 Nov 2013
     
    co bedzie dla ciebie dobre : z pewnoscia wino, kobiety, spiew...i kobiety ;-)

    a tak serio -- utlimate to jest must.

    pozniej - i tu mnie znielubi drewniak, ale uwazam ze sio2sd... pozniej SIDE.

    sio2sd jest bardziej "user friendly" ale to emulator stacji dyskow, ze wszytskimi zaltami i wadami..

    duet side+ultimate - to juz naprawde ogien.

    a jak masz w domu cokolwiek z wejsciem RGB ( tv, lcd z tunerem) to VBXE dopelni szczescia.


    side + ultimate to 300 pln. wysylasz atari, odsylam za jakis czas z powrotem
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Nov 2013
     
    Powiedz mi Lotharek, bo tak się teraz właśnie zastanawiam. Czy jeśli masz Ultimate to czy Sparta by zobaczyć SIDE potrzebuje sterownika SIDE/SIDE2.SYS? Bo bez U1MB oczywiście jest to konieczność.
    • 12:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime30 Nov 2013
     
    sprawdze u siebie..dam znac, IHMO musi dzialas, ale ja wole demka ogladac i lutowac, niz mieszac z konfigami
    • 13: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime30 Nov 2013
     
    @Pin: nie potrzebuje sterownika. Wystarczy pbi bios w u1mb.