atarionline.pl Potrzebny klawisz oraz gumka do Atari ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    Witam wszystkich.
    Tak jak w temacie, potrzebuję klawisz do Atari ST ten który znajduje się pod klawiszem DELETE oraz gumkę. Niestety po gruntownym "wykąpaniu" ST i złożeniu okazał się że tych elementów brakuje. Prace były wykonywane w obecności moich synów ale oczywiście nikt nic nie wziął. Mieszkam w Tczewie, także Ci którzy mogliby pomóc (oczywiście zapłacę) i mieszkają w trójmieście lub w woj. warmińsko-mazurskim oraz powiecie Starogardzkim odbiorę osobiście. Jeżeli w innej części Polski to zostaje przesyłka. Jeżeli chodzi o odpowiedzi na forum to jedynie późnym wieczorem (taka praca). Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto posiada te części. Bardzo boli mnie widok mojego Atari ST bez klawisza.
    Pozdrawiam wszystkich
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    .. tak niezobowiązująco napiszę. Miałem gdzieś w "słoiku" gumki i klawisze z rozwalonej klawiatury. Pytanie tylko, kiedy się to znajdzie. Klamotów związanych z tematem mam tonę rozłożoną na dwa mieszkania, piwnicę, garaż, pawlacz ... i cholera wie gdzie to jeszcze leży. Jak się znajdzie do miesiąca czasu to się odezwę.
    • 3: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    Ok. Będę cierpliwie czekał. Bardzo dziękuję.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    ok - to jeszcze jedno pytanie. Masz klawiaturę QUERTY, czy QUERTZ? - mam przed sobą Ste z QUERTY (które używam) i gdzieś względnie nie zakopaną klawiaturę QUERTZ. Pytanie tylko, czy pod DEL w obu wersjach był klawisz o tym samym "znaczeniu". Na Querty mam klawisz: "~#". To taki jak szukasz?
    • 5: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    Mam klawiaturę QWERTY i potrzeba klawisza właśnie takiego, który napisałeś.
    • 6: CommentAuthorBas
    • CommentTime29 Nov 2013 zmieniony
     
    pin - jakbyś przy okazji szukania w "słoiku" znalazł klawisz brakujący jak ze zdjęcia poniżej, to byłbym wdzięczny za jego podesłanie wraz z gumką i plastikowym bolcem, czyli cały komplet.
    Wszystkie koszty pokryje.



    Z góry dziękuje.
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Nov 2013
     
    Do takich detali przydałaby się właśnie drukarka 3D.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Nov 2013
     
    dobra, poszukam tego słoika jutro .. trafiło by Was ;)-

    Co do kosztów, to nie chcę nic, tylko zachowajcie te komputery dla siebie a nie, żeby zaraz na Allegro wylądowały ;)
    • 9: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime29 Nov 2013
     
    pin - z mojej strony możesz być spokojny jestem miłośnikiem ATARI od lat szkolnych(podstawówka). Moje pierwsza atarynka jest u mnie do dziś, na SV2K13 udoskonaliłem ją o urządzenie ULTIMATE od Lotharka. Mam jeszcze kilka innych sztuk ale nie będę się rozpisywał. Także u mnie allegro nie grozi. Pozdrawiam
    • 10: CommentAuthorBas
    • CommentTime30 Nov 2013
     
    Ja też nie mam zamiaru pozbywać się kompa a wręcz przeciwnie, dopieścić go i używać. Chce żeby wzbogacił moją sporą kolekcje.
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Dec 2013
     
    no to okazuje się, że klawiatura, którą mam do skanibalizowania to klawiatura QWERTZ a ta, nie ma klawisza "~#". Jest tam jednak ")" i nawiasem mogę poratować. Dam jutro znać co i jak.
    • 12: CommentAuthorBas
    • CommentTime1 Dec 2013
     
    Super że ten nawias się znalazł i moje ATARI nie będzie już szczerbate ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Dec 2013 zmieniony
     
    @jesionen: mogę Cię poratować klawiszem do ST bo mam jedną klawiaturę "na części". Jednak nie wcześniej niż 18-go Grudnia.

    Pozdrawiam.
    • 14: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime2 Dec 2013
     
    Jasne poczekam. Wielkie dzięki. Daj znać co i kiedy.
    • 15: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime2 Dec 2013
     
    Na Boże Narodzenie jak znalazł.
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Dec 2013 zmieniony
     
    @jesionen: nie ma sprawy :) jedyne o co proszę to o fotkę z pełnym "uzębieniem" Twojego STka po uzupełnieniu ubytku :)

    Dzięki za odwiedziny na SV.
    • 17: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime2 Dec 2013
     
    Nie ma sprawy GREY. Zrobię foty przed i po. Chociaż przed to już mam.
    • 18: CommentAuthorravenax28
    • CommentTime5 Dec 2013
     
    Cześć! Ja potrzebuję 3 klawiszy: Q, / i ten "na górze apostrof na dole przecinek". Mam na wymianę inne.
    • 19: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Dec 2013
     
    @grey: witam, przypominam się w sprawie klawisza i gumki do ST, to tak w ramach małego przypomienia. Rozumiem gorączkę świąteczną i nie ponaglam ale obyś nie zapomniał. Pozdrawiam
    • 20: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime22 Jan 2014
     
    @grey: witam aby nie zapomnieć tematu. Dalej "szczerbate" ST, mam nadzieje że nie zapomniałeś. Pozdrawiam :)
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Jan 2014
     
    Oczywiście nie zapomniałem :)
    • 22: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime23 Jan 2014
     
    Ok to czekam cierpliwie.
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jan 2014
     
    jesionen: z tego co pamiętam to mieszkasz w Tczewie? napisz do mnie na greymsb@poczta.fm - mój kolega dojeżdża z Tczewa do pracy, mogę mu przekazać (ale po powrocie, powiedzmy w przyszły wtorek). Pozdr.
    • 24: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime28 Jan 2014
     
    Ok. Pozdrawiam
    • 25: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime12 Aug 2014
     
    Grey?
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Aug 2014
     
    @jesionen: na razie musisz się zadowolić tym klawiszem z niemieckiej klawiatury :( jestem w trakcie remontu i przeprowadzki, na pewno będę wynosił rzeczy z piwnicy i odszukam angielską klawiaturę. teraz mam wszystko zawalone rzeczami w kartonach po sam sufit :(
    • 27: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime13 Aug 2014
     
    grey@: rozumiem i czekam. Miłego remontu. Pozdrawiam
    • 28: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    Znowu pytanie o klawisz tym razem poszukuję klawisza "3" do atari ST UK, nie numerycznej. Gdyby ktoś posiadał na zbyciu będę bardzo wdzięczny. Kontakt tu czy na meila. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
    • 29: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime20 Oct 2019
     
    Temat do zamknięcia, klawisz zdobyty :)
    • 30: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime19 Jan 2020 zmieniony
     
    jesionen czy podpowiedziałbyś gdzie można zdobyć pojedynczy klawisz do klawiatury ST?
    Mi potrzebny jest 1! (numeryczna klawiatura u góry).
    Potrzebowałbym także klawisz CLR-TAB do 800xl.
    Chodzi o same nasadki.
    • 31: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    Hmmm co do 800XL to jaka rewizja klawiatury bo jedną mam na części. Co do ST to nie wiem czy mogę konkretnie napisać od kogo zdobyłem bo nie wiem czy ta osoba by sobie tego życzyła :)
  1.  
    jutro napiszę albo zrobię fotkę o jaki typ klawiatury do 800xl chodzi.
    Jeżeli chodzi o ST to ok, nie ma problemu, poczekam może ktoś zgłosi się, że ma taki klawisz.