atarionline.pl Narzędzie do grania na żywo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Koniec żartów.

    Szukam kodera, który napisze pod moje potrzeby soft, do grania Pokeyem na żywo.

    MPT + RMT + TMC + Benjy Soft Monitor

    200 PLN na początek.

    tatqoo a t g m ai l. com
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Ale sprecyzuj co masz na myśli mówiąc - granie na żywo. Ostatecznie w RMT jak ustawisz instrument też możesz grać nim na żywo - po wciśnięciu znaku zakazu w górnej belce. Więc jakie konkretnie ficzery Cię interesują :)
    • 3: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime11 Feb 2014 zmieniony
     
    Oczywiście, że sprecyzuję zainteresowanemu koderowi.

    Chodzi o napisanie softu na Atari.

    Spróbuj sobie tak zagrać na RMT na żywo najamie albo koncercie, kiedy jednocześnie potrzebujesz akrdów z różnych rodzin.

    Tak się nie da.

    Z grubsza mówiąc przewiduję możliwość programowania konkrentych dźwięków granych poszcególnymi klawiszami, dzielenie klawiatury na dwa różne instrumenty (coś jak split w keyboardach).

    Potrzebne mi różne playery jednocześnie, ponieważ każdy z nich ładnie brzmi na swój sposób.

    Więcej planów dla zainteresowanego.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2014 zmieniony
     
    Czyli chodzi Ci o soft, który głównie ma funkcje:
    - wczytaj moduł (rmt/tmc/etc) pod dany klawisz
    - graj go po wciśnięciu klawisza
    - odczytaj/ zapisz ustawienia klawiszy
    - na ekranie wypisz, co jest podlinkowane.

    Widzę tu problemik natury pamięciowej. Ze stock 64 kb będzie problem.

    Można zaadaptować np. SIC! i zrobić generator wsadu kartridżowego. 512 kb daje 64 banki po 8 kb, można je podzielić na pół (na dwa) i mieć ca 120 slotów na pętle. Czad.

    Można też bezpośrednio zapisywać pliki do kartridża.

    Chodzi przecież, żeby nie czytać pół godziny tych ustawień podczas sesji...
    • 5: CommentAuthor0xF
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    tatqoo, wpadaj na sztaba :)
    • 6: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Nie moduł pod klawisz, tylko konkretny dźwięk z konkretnego modułu :)

    Opcja druga - bardzo ważna, prawie tak jak napisałeś moduł pod klawisz (nie wiem czy to był skrót myślowy, czy trafiłeś)... granie kolejnego dźwięku z patterna po naciścięciu dowolnego klawisza. Czyli tworzę sobie kawałek na jam i dogrywam zespołowi naciskając tylko jeden klawisz :) :) cały czas ten sam ... takie manamanamałysz

    Jak najbardziej myślałem o jakimś karcie.

    Foxiu kiedy sztab?
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Piszesz o akordach... A wziąłeś pod uwagę, że na ataraku jak wciśniesz dwa klawisze naraz, to nie zawsze da się to odczytać?

    Sztab jeszcze nie wiadomo kiedy. :)
    • 8: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Arpeggio miałem na myśli :)

    00 03 07 0c na przykład - standard w każdym z trackerów
    • 9: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Nie musi być na raz. Chodiz o to, że raz jest:

    00 03 07 0c
    a raz
    00 04 07 0c

    ZAmiast przełączać instrumenty można podzielić kalwiaturę na dwie skecje albo zmapować klawisze. Do tego jeszcze programować sekcje utworu, czyli w danej scenie jest inne mapowanie klawiszy albo podział klawiatury.

    No to zaplanujmy jakiś sztab.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    tatqoo, weź i napisz specyfikację tutaj:) Będziemy tak z Ciebie po klawiszu wyciągać... I po akordzie...

    A no z mamamamamamałysz, to Cie przecież paluch rozboli po pierwszym utworze.

    Swoją drogą myślałem, że to będzie bardziej samodzielny performance - nie z zespołem.
    • 11: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Samodzielny performance przy 4 do 8 kanałów ??? To już Abletona wolę z jakimś chiptunowym VST.

    Tu chodzi o to, żeby pokzać ludziom, że można i coś dograć od czasu do czasu.

    Jak się znajdzie chętny to wtedy będzie i specyfikacja.

    1key playing mode jest dobre, bo tylko rytm wystukujesz :) Bardzo mi się podoba ten pomysł.
    • 12: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Albo w sekcji akordów masz 1key mode a w drugiej normalny czysty dźwięk i grasz.

    To ma przyszłość :)
    • 13:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    to może żeby zostało coś dla wszystkich zrobić z atarki syntezator podłączany przez midi, coś jak MidiBox ->link<-
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Widzę tu problemik natury pamięciowej. Ze stock 64 kb będzie problem.


    Kuba ;)- kto powiedział, że chodzi o stock?

    Dziwi mnie czasem to domyślne ograniczanie się do 64k nie wiedzieć po co.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Widzisz Pin, stock to stock.

    Poza tym dalej w tekście rozwiązałem ten problem. Ja wiem, że Ty sobie wyobrażasz jeżdżenie na koncerty z atari CO WSZYSTKO WBUDOWANE MA ale coś trzeba popodłączać, a tego cosia to wkoło coś za dużo.

    A tak: stock atari, stock cartridge (może być side, nie powiem), stock monitor albo i nie :) i gramy :) Setup w minutę.

    O kurczę, ale mi zajefajny pomysł do głowy przyszedł :)
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2014 zmieniony
     
    A propos Midibox. Można zrobić nakładkę na Atari - kartridż, ale specjalny, w kształcie panelu; Wtykamy toto do 800XL lub 600 XL i gramy :)

    Na panelu pokrętła, pady, suwaki i pamięć z programem, może nawet LCD :)
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Heh, to może prościej zbudować takie urządzenie z pokeyem w środku niż do Atari podpinać :)
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Feb 2014
     
    .. ale to już nie wygląda (jak Atari :D ).

    Choć tak na serio, to w tym jest klimat, że jest to Atari a nie pudełko o bliżej nieokreślonej tożsamości.

    Kuba - stock, czy nie to i tak powinno się zmieścić bez dodatkowego zamieszania w obudowie komputera. No i plus odpowiednik dowolnego hdd, bo to zapewni przynajmniej jakiś komfort pracy. Co do sterty kabli, to nie wynika to z zawartości komputera, lecz przygotowania sprzętu pod określone działanie ;)

    Dobra, nie zajmuję czasu, bo niczego do tej dyskusji nie wniosę ciekawego raczej ;)-
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Feb 2014 zmieniony
     

    pin:

    .. ale to już nie wygląda (jak Atari :D ).


    Ale możę wyglądać (jak Atari :D). Na poniższym przykładzie jak ST, ale dla chcącego nic trudnego :)



    A i polski akcent był - organy elektroniczne Elwirka i Elwro 800 Junior były w tej samej obudowie - z inną klawiaturą :)



    • 20: CommentAuthor0xF
    • CommentTime12 Feb 2014
     
    Myślałem, że ma wyglądać tak:

    • 21: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime14 Feb 2014 zmieniony
     
    Nie wiem czy jest sens wyważać otwarte drzwi:



    I jeszcze najfajniejsza rzecz jaką widziałem ostatnimi czasy: