atarionline.pl Kabel do podłączenia monitora philipsa z małym atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    Mam taki monitor. Czy ten kabel będzie dobry do podłączenia, czy uzyskam najlepszą jakość obrazu? A jeżeli nie to kto by mi taki kabel za kasę zrobił?
    • 2: CommentAuthorprince80
    • CommentTime21 Feb 2014 zmieniony
     
    Nie

    Ten monitor nie ma możliwości podłączenia oddzielnie Luma,Chroma z tego kabelka uzyskasz obraz czarno-bialy

    Potrzebujesz kabelka z composite video (złożony sygnał wizji)

    Myślę że ten będzie dobry :

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    Czyli mogę tylko przez chincze podłączyć? Jak miałem Amigę to lepszy obraz był jak podłączyłem w monitorze przez VGA (BCN), nie jestem pewien, bo wygląda jak VGA. Czy da się zrobić taki kabel, czy może lepiej zostawić sobie ten monitor do MegaSTE, a małe Atari po mały TV? Już sam nie wiem, chciałem większy monitor do STE/MegaSTE, ale nie wszystko od razu.
    • 4: CommentAuthorprince80
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    Poprzez chinch możesz podłączyć tym kabelkiem z linku

    Jeśli chodzi o to drugie gniazdo to szkoda zachodu bo w prosty sposób się nie da

    Tam potrzebujesz sygnału RGB a takiego atari na wyjsciu nie ma (no chyba ze masz VBXE)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    VBXE jedynym lekarstwem jest w tym temacie ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    Aha. No nie mam, może kiedyś. A skoro o VBXE mowa, na razie poza zasięgiem, ale widziałem na forum (wątek o monitorach zdaje się) taką przeróbkę wewnątrz Atari Ultra Video, to ile może kosztować i kto robi takie przeróbki u nas?
    • 7: CommentAuthorprince80
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    Chyba chodzi o Ultra Video

    ale to nie jest coś co cię zainteresuje ponieważ ten monitor nie ma wejscia s-video

    Ultra Video delikatnie poprawia jakosc obrazu ale według opisu tam się odcina modulator czyli automatycznie tracisz composite video
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    Jeśli pamięć mnie nie myli, to było to po prostu s_video. Czyli nadal jest to chrominacja / luminacja czyli coś, co w tej wersji monitora jest bodajże nieosiągalne.
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime21 Feb 2014 zmieniony
     
    Super Video mod: ->link<-
    i będziesz miał znacznie poprawiony sygnał na composite.
    • 10:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime21 Feb 2014 zmieniony
     
    No to jeszcze jedno pytanie. Zastanawiałem się jakiś czas temu, żeby zastosować dwa rozwiązania do małego/dużego Atari. Pierwsze to 100hz TV CRT, bo ma i s-video i niektóre mają VGA lub SCART, który wyświetla RGB, ale dowiedziałem się, że Hi-Res na STE osiągnę tylko przez VGA, więc temat upadł. No i zastanawiałem się nad takim konwerterem. Używa ktoś tego?
    • 11:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    @MaW: ale ja mam 65XE.
    • 12:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    Ender, dla XE też jest wersja - na sieci.
    • 13:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime21 Feb 2014
     
    A to nie to samo co Ultra Video? No to kto i za ile by to zrobił? I czy w przyszłości gdybym dorobił się VBXE to nie będzie problemu?
    • 14: CommentAuthorprince80
    • CommentTime21 Feb 2014 zmieniony
     
    Tu masz instrukcje do XE

    Myślę że filozofii nie ma i dasz rade sam :)