atarionline.pl Firmware do Sio2Sd - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormichalm346
    • CommentTime4 Mar 2014
     
    Witam wszystkich.
    Po kilku drobnych problemach udało mi się uruchomić moje Sio, i w końcu jestem zadowolony , bo myślałem że już nigdy to nie nastąpi. :) Mam tylko mały problem ,bo posiadam starszą wersję 2,5 firmwar'u i chciałbym go zaktualizować do najnowszej wersji ,tylko coś nie mogę jej znaleźć. Może ktoś podesłać linka będę wdzięczny. Trochę w tej chwili jest uciążliwe korzystać z tego Sio ,bo wszystko robić trzeba na klawiaturze a widziałem o ile się nie mylę że po menu można poruszać się joyem, no i mało która gra się wczytuje np. Montezuma jak się uruchomi to coś z grafiką się dzieje oczywiście przy uruchomieniu wciskam Option. :)
    Pozdrawiam.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Mar 2014
     
    • 3: CommentAuthormichalm346
    • CommentTime4 Mar 2014
     
    Dzięki bardzo :)
    • 4: CommentAuthormichalm346
    • CommentTime4 Mar 2014
     
    Biorę wersję pełną nie do upgradu chyba tak ? Nie wiem czy dobrze myślę ,ale upgrade to wtedy jakbym chciał z wersji 2.5 na 3.0. Jeśli odrazu chcę na najnowszą to biorę pełną wersję nie upgrade ? Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Mar 2014 zmieniony
     
    Wyprowadzam Cię z błędu, bo się mylisz.

    full jest do flaszowania programatorem isp, sześć dziurek na płytce bez headerka. To Ciebie nie interesuje i zajmuje 32 kb.

    upgrade - to zajmuje 28 kb i to Cię interesuje. Możesz też zdowngrejdować później, jeśli taka wola.
    • 6: CommentAuthormichalm346
    • CommentTime5 Mar 2014
     
    Dzięki wielkie ,sam bym się nie domyślił poza tym jestem początkującym Atarowcem więc przepraszam jeśli moje pytanie było banalne ,ale musiałem się dowiedzieć :)
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Mar 2014
     

    micham346:

    mało która gra się wczytuje np. Montezuma jak się uruchomi to coś z grafiką się dzieje oczywiście przy uruchomieniu wciskam Option. :)

    Albo nie wciskasz go w odpowiednim czasie, albo masz uszkodzony ten klawisz. Wszystkie gry na starym firmware SIO2SD działają poprawnie.
    • 8: CommentAuthormichalm346
    • CommentTime5 Mar 2014
     
    Przycisk Option mam raczej sprawny ,bo uruchamiałem gry z magnetofonu kombinacją klawiszy start i option. No i poza tym w niektórych grach gdzie można było go wcisnąć to działał. Przycisk wciskam jeszcze zanim włącze komputer i chwilę go trzymam, więc wydaje mi się że to nie to. A jedne gry albo mi się pokazuje błąd już podczas wczytywania albo grafika w grze to chodzące kwadraciki:). Oczywiście z 1 lub dwie odpaliłem i działały normalnie np. Fred. Czy to może być winą karty SD bo wsadziłem kartę microsd do adaptera na duży.
    • 9: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Mar 2014 zmieniony
     
    Jeżeli gry wczytywane innym sposobem działają prawidłowo, prawdopodobnie Atari jest sprawne. Nie mam SIO2SD, ale myślę, że może to być problem karty - u mnie karta sformatowana w telefonie jest czytana z błędami w czytniku kart PC, a zapis z PC powoduje uszkodzenie danych na całej karcie. Po sformatowaniu czytana i zapisywana jest poprawnie tylko z poziomu telefonu. Więc może i u Ciebie trzeba tę kartę ponownie sformatować i nagrać w tym samym lub lepiej innym urządzeniu? Może sama przejściówka też coś miesza? Generalnie myślę, że najlepiej formatować w takiej konfiguracji jak ma działać docelowo.
    • 10: CommentAuthormichalm346
    • CommentTime5 Mar 2014
     
    Kartę sformatowałem na fat16 z domyślnym rozmiarem alokacji, utworzyłem katalog Atari do niego wrzuciłem jeszcze 2 katalogi Dema i Użytki no i gry alfabetycznie. Wszystko zrobiłem według instrukcji. Tak jak piszesz Qtz sprawdzę z tą kartą ,mam jeszcze inna ale też microsd na duże sd, w razie czego kupię poprostu kartę SD dużą i wtedy zobaczę jak wszystko zawiedzie.
    • 11: CommentAuthormichalm346
    • CommentTime5 Mar 2014
     
    Sprawdziłem z drugą kartą i też jest ten sam problem. Karta to microsd również tylko 1 gb nie 2gb sformatowana także na fat16 rozmiar alokacji to 16kb. Zostało mi kupić normalną kartę SD bez żadnych przejściówek i może wtedy będzie ok, bo narazie to jedna gra na 5 albo i więcej się wczyta.:( Mam nadzieję że karta załatwi sprawę bo jak nie to będzie trzeba szukać problemu gdzie indziej.