atarionline.pl Okładka do gry Robbo ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRamos
    • CommentTime19 May 2014 zmieniony
     
    Ma ktoś może kolorową okładkę z Robbo. Poszukuje ją w miarę dobrej jakości do pewnego filmu dokumentalnego.
    Jakby ktoś miał jeszcze okładkę z wersji ST też byłbym wdzięczy. Wiem, że z nią będzie bardzo trudne.
    A jak nie to ktoś mógłby mi zrobić w miarę duże skriny z tej gry.
    • 2: CommentAuthorpiter
    • CommentTime19 May 2014
     
    hej, mam oryginalnego Robbo na ST - bez okładki, tylko dyskietkę - potrzebne ?
    • 3: CommentAuthorjury
    • CommentTime19 May 2014 zmieniony
     
    Zależy na kiedy potrzebujesz. Bo mam to gdzieś ( chodzi o wersję ST ) ale wala się to u ojca ze 300km odemnie. Ale, że za jakieś 5 tygodni będę u niego, więc jak nie za późno to mogę przeczesać swój dawny pokój :)
    • 4: CommentAuthorpiter
    • CommentTime19 May 2014
     
    Jury, a udało się Tobie skopiować ją? moja padła...:((
    • 5: CommentAuthorjury
    • CommentTime19 May 2014
     
    Nigdy nie próbowałem, i w sumie to nie wiadomo czy moja też nie padła :) Ostatnio uruchamiałem to pewnie z 18 lat temu. I w takim razie jak będę u ojca pod koniec czerwca, to przewalę swoje dawne zasoby i postaram się to wygrzebać i sprawdzić czy działa i się kopiuje :)
    • 6: CommentAuthorJarkeczek
    • CommentTime19 May 2014
     
    Robbo ST to chyba najbardziej poszukiwana stara gra. Też poszukuję i mimo zdobycia kilku image dyskietki, gry ciągle nie mam...
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime19 May 2014
     
    Okładka do wersji XL/XE jest w CAS Archive.
    • 8:
       
      CommentAuthorch0m1k
    • CommentTime19 May 2014
     
    Jakbyś potrzebował mam oryginalna okładkę z wersji kasetowej na C64/128. Skan mogę przesłać dziś wieczorem ewentualnie na jutro rano.
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 May 2014
     
    Jak się zbiorę w siebie i znajdę chwilę czasu, to zrobię zdjęcia w wersji XE/XL...

    Ale naprawdę ja mam duże opóźnienia w takich tematach.
    Prędzej przyjadę na party z wiadrem dyskietek oryginalnych do zeskanowania.
    • 10:
       
      CommentAuthorch0m1k
    • CommentTime19 May 2014
     
    Tak jak obiecałem okładka wersji kasetowej Robbo c64/128 pod linkiem ->link<-
    • 11: CommentAuthorRamos
    • CommentTime20 May 2014
     
    @piter: podeślij skan dyskietki o ile jest ona warta pokazania.
    • 12: CommentAuthormono
    • CommentTime20 May 2014
     
    A ma ktoś okładkę pierwszej wersji Robbo? Tą czarno-białą robioną w formie zdjęcia?
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 May 2014
     
    Byla gdzies tu na forum zapodawana.
    • 14:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 May 2014
     
    Jest tu: ->link<-

    Skany nr 3 i 4.
    • 15: CommentAuthorpiter
    • CommentTime20 May 2014
     
    kurde, na razie nie mogę znaleźć tej dyskietki, myślałem że jest u kumpla - ale u niego są Warcaby i Ortografia! w załaczeniu screeny - ale to masz pewnie
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 May 2014 zmieniony
     
    Robbo ST bylo opisywane na glownej stronie AtariOnline.pl, wypowiadal sie tam jeden z autorow gry, niestety ta nowinka jest w archiwum.

    Tutaj jest tez obraz gry:

    ->link<-

















    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2021
     

    Kaz:

    Robbo ST bylo opisywane na glownej stronie AtariOnline.pl, wypowiadal sie tam jeden z autorow gry, niestety ta nowinka jest w archiwum.


    Ponieważ obecnie mamy dostęp do wszystkich starych nowinek i artykułów, podrzucam linkę:

    To nasz pierwszy artykuł (2009), zwieńczenie kilku lat poszukiwań gry i łamania jej zabezpieczeń dzięki współpracy wielu osób z różnych krajów:

    ->link<-

    "Robbo ST raz jeszcze" (2014) to artek z wypowiedziami autorów - kodera Rafała Janickiego i grafika Pawła Angermana. Warto przeczytać również komentarze pod nowinką, bo autor dodał później jeszcze sporo informacji!

    ->link<-

    W styczniu 2021 roku pisał o tej grze Bartek Kluska dla PixelPost:

    ->link<-
    • 18: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime10 Sep 2021
     
    Szkoda, że okładki nadal nikt nie odnalazł.