atarionline.pl ATARI ST i MONITOR - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbasmarcin
    • CommentTime8 Jun 2014
     
    WItam,
    Mam ATARI STE z monitorem SM124 jednak większość gier które próbuje uruchomić wyświetla komunikat że potrzebuje monitora kolorowego, albo żebym przełączył tryb graficzny na niższy.
    A zapomniałem wspomnieć że komputer ma jakiś problem z wyjściem TV (fizycznie chyba jest uszkodzone gniazdo wyjściowe), więc ta opcja podłączenia odpada w moim przypadku.

    Chciałem zapytać jak podłączyć ATARI do jakiegoś kolorowego monitora (jak to zrobić), żeby można było uruchamiać na nim gry czyli niższa rozdzielczość wchodzi z grę. Czy jest jakaś przejściówka do współczesnych monitorów, czy może da się jakoś podłączyć do jakiegoś "monitora z epoki" jeśli tak to w jaki sposób.
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Przygoda z "dużym" atari to dla mnie zupełna nowość i nieznane tereny dlatego błądzę trochę w tej materii. Zawsze miałem tylko "małe" Atari, zresztą mam je do dziś i chętnie na nim odpalam jakąś gierkę, z tym że tam nie ma problemu z podłączeniem nawet do współczesnego tv (mam przewód z monitor - composite).
    Może jest jakiś przewód tego typu do ATARI ST z monitora na COMPOSITE VIDEO?
    Tak jak pisałem wcześniej będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje s tej sprawie, może ma ktoś taki przewód, lub wie gdzie go znaleźć .
    Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam
    • 2: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime8 Jun 2014
     
    Najlepiej jest dokupić monitor Atari SC1224 lub SC1435.
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime8 Jun 2014 zmieniony
     
    Jeśli masz TV z wejściem RGB kup sobie kabel din13-scart i to zalatwi sprawę. Od biedy możesz podłączyć przez composite ale sygnał jest słabej jakości. Na eBay znajdziesz sporo takich kabli, wystarczy poszukać.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Jun 2014
     
    Ja mam w przypadku STe prostrzą i skuteczną metodę:

    Kup wtyczkę monitorową i:

    pin 2 - Kompozyt
    pin 13 - masa.

    Na drugim końcu "czincz" no i masz to, czego potrzebujesz ;)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Jun 2014
     
    Zapytaj Sikora, lub Duddiego, lub Lotharka, czy nie mają czasem wtyków luzem.
    • 6: CommentAuthorbasmarcin
    • CommentTime8 Jun 2014
     
    Dzięki bardzo za wszystkie posty, trochę rozjaśniło mi to sytuację :) Poszukam odpowiedniego kabelka :)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Jun 2014
     
    kompozyt od biedy wystarczy do grania i do oglądania demek. Ale już do programów w "medium" jest niestety użytkowo niewystarczającej jakości. Zbyt dużo zniekształceń. Co do RGB, to oczywiście daje to jakość brzytwę, ale potrzebny jest "odbiornik" pracujący w tym trybie. Większość starych TV z euro zapewne sobie poradzi, z nowszych odbiorników - to już nie koniecznie, bo widzę że normą jest produkowanie sprzętu z wejściem np. wyłącznie HDMI. Bez sensu, no ale takie są realia obecnych czasów niestety.