atarionline.pl Prawdziwe oblicze Atari Area - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorming
    • CommentTime4 Sep 2014 zmieniony
     
    .
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Sep 2014
     
    @ming, ja się nie powtarzam po update, tylko przed update jest teza a po dowód;)
    • 3: CommentAuthorming
    • CommentTime4 Sep 2014 zmieniony
     
    .
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Sep 2014
     
    Eee tam;) Otacza nas rzeczywistość w której takie rozumowanie to historia, oprogramowanie pisze się w językach interpretowanych, gdzie idzie masa wszelkich zasobów systemowych na to aby wykonać maksymalnie szybko to co nie może z zasady działać szybko. Zależy to też od systemu operacyjnego, np. wystarczy sprawdzić ile niepotrzebnych rzeczy robi Windows i to jakimi dziwnymi metodami;)
    Co więcej taka tendencja trwa od około 20 lat i będzie się cały czas pogłębiać, obecnie uczelnie generują ludzi, którzy posługiwać się potrafią wyłącznie C# :/

    Ostatnio zgłosił się do mnie kolega, którego przyjęto do pracy tylko dlatego, że jakaś skomplikowana naukowa aplikacja w c# nie wyświetla jakiegoś ekranu szybko...
    Z ekonomicznego punktu widzenia to chyba bardziej opłacałoby się im kupić szybszy komputer, niż zatrudniać programistę :D
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Sep 2014
     
    W językach interpretowanych o zwięzłość kodu trzeba dbać tym bardziej. A nawet w niektórych o małą długość nazw zmiennych. Piszesz w języku wysokiego poziomu na wiekowy komputer - nie dodawaj mu zbędnej roboty.

    C# jest akurat kompilowany.

    A co do szybszego komputera - to miałem gdzieś piękny przykład jak to samo zadanie 2MHz procesor wykonywał kilka razy szybciej niż 50MHz tylko dlatego, że algorytm się różnił (nawet nie język) :) Także jest granica gdzie szybszy komputer się opłaca. Po prostu może nie pomóc. Gdyby instytucja zatrudniająca Twojego kolegę nie starała się oszczędzać na początku - nie musiałaby płacić dwa razy :) Więc ich "ekonomia" raczej się nie sprawdziła.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Sep 2014
     
    Coś w ten deseń;)
    • 7: CommentAuthorming
    • CommentTime5 Sep 2014 zmieniony
     
    .
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Sep 2014
     
    To nie tak, jak ja się rozpędzę, to też mam gadane/pisane, TDC już po prostu nie ma siły mi odpisywać ;)
    • 9: CommentAuthorming
    • CommentTime5 Sep 2014 zmieniony
     
    .
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Sep 2014
     
    Dobranoc;)
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Sep 2014
     
    No tu już przeszedłeś samego siebie :) Rekord :)
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Sep 2014
     
    Jeszcze mogę tyle: dobry Wieczór!;)
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Sep 2014 zmieniony
     
    C# jest kompilowany do bytecode, podobnie jak Java, jednak szybszy. Testy wykazały, że Android przekompilowany na vm od c# pozostawia daleko w tyle Androida oryginalnego działającego na vm od Java.
    ->link<- , na dole jest przykładowy test.

    Koniec OT.
    • 14: CommentAuthor0xF
    • CommentTime6 Sep 2014
     
    Miałem się nie wypowiadać w tym wątku, ale wreszcie jakiś ciekawy OT, więc w kwestii wydajności C vs Java vs C# vs D:
    ->link<-
    Czas w sekundach, średnia z pięciu uruchomień na Core i7-720QM, kolejno:
    - ASAP, 3 kompilatory C
    - ASAP, Java
    - ASAP, C#
    - ASAP, D
    - Game_Music_Emu, C
    - SAP Player, C++
    • 15:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime6 Sep 2014
     
    A jak wypada Python 3.x?
    • 16:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime6 Sep 2014
     
    Ciekawe.
    Kiedyś porównywałem kod o ekwiwalentnej funkcjonalności (liczenie pola metodą Monte-Carlo) w językach C++ i C#. C# wypadł 4 razy gorzej. Potem okazało się że to przez operator "new" w C#, używany w każdej iteracji. Po usunięciu go i używaniu nie klas, lecz dłuższej listy parametrów funkcji, żeby przekazać algorytmowi dane, C# był już tylko 1.5 raza wolniejszy.

    Wniosek:
    C++ ciągle wygrywa, gdy zadaniem jest napisanie algorytmu trochę bardziej skomplikowanego niż sortowanie, gdzie muszą być użyte skomplikowane struktury.
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime6 Sep 2014
     
    Falcon jeszcze dłużej.
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Sep 2014
     
    Tu zdania są podzielone - może mało widziałem, ale zdecydowanie więcej uwalonych Falconów niż ST(e) :)
    • 19:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime7 Sep 2014
     
    No to to by było na tyle :)
    • 20:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime13 Sep 2014 zmieniony
     
    Mam nowe zdjęcie TDC - tym razem klarowne i wyraźne. Proszę o aktualizację Atariki.

    Jeśli złowieszczy admin pozwoli ;-)

    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Sep 2014
     
    Nie wiedziałem, że tdc jest rudy...
    • 22:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Sep 2014
     
    Mam zdjęcie zrobione od tyłu...

    Hmmm... myślałem że mgr_inz_rafal od tyłu robi zdjęcia z tej... no... tego... innej perspektywy :D

    Dlatego to zdjęcie jest i tak dobre!;)

    jhusak:

    Nie wiedziałem, że tdc jest rudy...

    Bo mgr_inz_rafal zwykle koloryzuje...

    ...głównie w kolorach rudych i brązowawych :P
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Sep 2014 zmieniony
     

    tdc:

    Bo mgr_inz_rafal zwykle koloryzuje...


    A tam koloryzuje...

    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Sep 2014
     
    niezla maska, szacun
    • 25: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Sep 2014
     
    Z ręki, na szybko. W paru miejscach mi wylazło :)
    • 26:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime15 Sep 2014
     
    Chyba niekoniecznie chcemy wiedzieć, gdzie te swoje kończyny pchasz...
    • 27: CommentAuthor0xF
    • CommentTime16 Sep 2014
     
    A jak wypada Python 3.x?

    Nie ma backendu Pythona do cito.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Aug 2018 zmieniony
     
    ... odpowiesz,czy głowa w piasek?


    Ps.napisalem nie jako pw by odświeżyć gdyż nie wiem czy widziałeś zapytanie.
    • 29: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime28 Aug 2018
     
    @tdc takie czasy. A ruby? Obecnie jak nie diabeł nie pythona to rubiego posle, wiec dla mnie dla odmiany z interpretowanych to Ruby jest wszedzie obecny. Puppet, Chef. Ansible na pythongu ofc.
    @miker yo what's up Slight Dude. mam gdzieś w archiwach dyskietkowych kawałek który napisałeś dla naszej nigdy nie wydanej gierki "Pretty Herman" :)
    • 30:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime29 Aug 2018 zmieniony
     
    @GlitchKing:
    Hehe, Slight? A, kiedyś, kiedyś, potem drogi się rozeszły nieco.
    No a co z pięęęknym Hermanem (MAGG TEam, nieprawdaż? :D)? Czuje to jakoś gdzieś jeszcze? Fajnie by było wrzucić nawet tu, na AOL... Pamiętam, miałem jakieś wczesne demo (dwa?) tego, ale chyba wcięło wraz z jednym pudłem dyskietek. Muza nie zginęła, trafiła do ASMY i pewnie gdzieś jeszcze dałem. Dawne czasy...
    • 31: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    @miker sorry stary, siedze ostatnio pogrzebany pod pracą i R0 powinienem coś mieć na dyskietkach w mieszkaniu Mamy, a od ślubu mnie tam nie było :) Jak dam rade odzyskać moje pudło z dyskietkami, atarusem i xf555 to zaczne poszukiwania.
    Co do MAGG, zostało już tylko MA, ale powinnismy mieć stare dema: Little Fighter, Pretty Herman i projekt bez tytułu z antropomorficznym kaktusem w ciemnych okularach :)
    Cały czas nie moge sobie przypomnieć haseł żeby poczytać Barymag'a :)
    Czekaj, Pretty Herman Title jest w ASMA??
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Sep 2018
     
    GlitchKing - ooo! no to jeśli pudło przetrwało to musowo musisz się dogrzebać do zawartości! Trzymam kciuki i jakby co - to publikujmy, wraz z opowieściami co to, kto to, dlaczego, kiedy i jak :D
    • 33: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime29 Sep 2018 zmieniony
     
    Jak ktoś chce to mozemy kiedys przysiaść np. z kolega @miker i przypomniec sobie cala akcje, zeby zaczac musialbym przypomniec sobie rok, ale to bedzie akurat proste bo opowieść zaczęła by się
    "W drodzę na giełdę na Grzybowskiej kupiłem numer Secret Service w którym był opis Secret of Monkey Island(jedynki)".
    Ale faktycznie, to moze byc ciekawe opisac wyglądało spotykanie innych Atarowcow w epoce komputera łupanego, gdzie internet i komórki miały pojawić się dopiero za pare lat, a ludzie z wypiekami na twarzy czytali "Oddech latryny". Ja w tamtych czasach mialem kuca i chyba już rzadką bródkę w postaci paru pojedynczych wloskow na szczęce. Ćwierć wieku później jest na odwrót, mam kuca na brodzie, a czaszka świeci łysiną więc można powiedzieć że wszystko stanęło na głowie, z fryzjerskiego punktu widzenia. XD
    Aktualnie przeglądam archiwa SS zeby ustalic ktory to numer. Wtedy będzie można w ASMA uzupełnić daty kawałków Mikera.
    edit: Gotcha. Numer 20, Styczen 1995 :) ->link<-
    • 34: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Nov 2019 zmieniony
     
    Trafiłem tutaj z ->link<- ;P

    Mam pytanie. Czy gdzieś mogę zobaczyć:

    atariki:

    np. prezentacja o historii gier 3D na Atari miała 2x po 2 godziny

    ?

    Widziałem na YT wszystkie jego prelekcje ale tej sobie nie przypominam.
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2019
     

    Zbyti:

    Widziałem na YT wszystkie jego prelekcje


    1. Na YT nie ma wszystkich :)
    2. 2 x 2h to niedużo jak na możliwości TDC-a :D
    3. Bardzo fajna prezentacja gier (ale nie 3D tylko ogólnie ciekawych gier) była na JagNES festival 2017. Trwała kilka godzin, do późnej nocy, ale ci, którzy wytrwali, byli zadowoleni. Mnie się wydała bardzo ciekawa.
    4. Nie wiem, gdzie jest ta o historii 3D, na kanale AOL raczej nie, ale może spróbuj na kanale Retrokompa?
    • 36:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Nov 2019
     
    Na Lost Party 2019 to była dopiero prelekcja ;-)))
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Nov 2019
     
    @Jacques poproszę link do materiału :)
    • 38:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Nov 2019
     
    Nie dysponuję takim, ale wspomnienia są jeszcze żywe ;-)
    • 39:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Nov 2019 zmieniony
     
    Już myślałem, że się pojawiło coś nowego i błyskotliwego tutaj... ale nic z tego. :p
    Po co zatem odgrzewać tego "starego kotleta" ??? :o
    • 40: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Nov 2019 zmieniony
     
    @Dracon subtelnie wskazałem z jakiego miejsca tu trafiłem ;) Może lepiej jakbym nie mógł tu trafić? Nie ja administruje tą treścią.

    A skoro już tutaj trafiłem to pytam o wykład wspomniany na wiki bo mnie interesuje.

    Mogę założyć nowy wątek: Wykłady TDC; ale czy dasz wtedy gwarancję, że nie zmieni się on w taką samą ścianę płaczu z jednej strony a cyrk z drugiej jak ten?

    Pytam o filmy Tomka - na poważnie, reszta mnie nie interesuje.
    • 41: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Nov 2019
     
    poczytałem sobie trochę wątek, aż się stare dobre czasy przypomniały, nie chodzi o awantury, tylko o aktywność "starych" atarowców na forach
    • 42: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime6 Nov 2019
     
    No jak to w grupach zainteresowań. Niby hobby i zabawa, ale ja dochodzi do kłótni to na śmierć i życie. Tak sobie myślę, że szkoda, że retro maniacy to w 90% faceci, bo w innych grupach zainteresowań, na przykład rysowanie anime, grupy sportowe jak wspinaczka, albo taniec , to po ostrym konflikcie zazwyczaj jest sex na zgodę, więc po paru latach wspólnych zainteresowań, to już wszyscy ze wszyskimi się wielokrotnie kłócili i godzili. Ma to niewątpkiwie pewne plusy. Natomiast, grupy retro, mają ten plus że raczej nie ma problemu żeby żona puściła. Też plus.