atarionline.pl g2f pytanko - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorming
    • CommentTime30 Aug 2014
     
    sa dwa i o to chodzi :)
  1.  
    czarny to nie kolor to stan:)
    • 3: CommentAuthorVidol
    • CommentTime30 Aug 2014 zmieniony
     
    @ blasph: to jest mix gr8 i gr15 - duchy sa nie uzywane.

    Program do konwersji ->link<-

    Jest jeszcze program na atarke - Lepix ale nie wiem czy wersja z kolorowym hiresem jest oficjanie wypuszczona. Trzeba by sie Eru spytac.

    A tutaj moje kombinacje z kolorowaniem hiresu (uzywa zmian kolorow na dli):



    ->link<-


    i jeszcze jeden w zalaczniku.
    • 4: CommentAuthorbrx
    • CommentTime30 Aug 2014
     
    @triplex: Hires na Atari, jeśli chodzi o kolory, to niestety jeden z najsłabszych sprzętowo trybów graficznych z popularnych komputerów 8-bit i chyba niewiele da się już z tym zrobić, aczkolwiek graficy i tak potrafią nieraz człowieka zaskoczyć. Polecam obejrzeć galerię na stronie z G2F, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  2.  
    noo!! śliczne Vidol:) ja bym poszedl w te strone doskonalic te technike...najss!!
    • 6:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime5 Sep 2014
     
    OK po raz ostatni ten mój obrazek....
    ale tym razem na C64 :P

    tzn mam chyba World-firsta...
    grafika najpierw powstała na Atari potem na C+4 a na końcu na C64.

    ->link<-
  3.  
    witam! jak to ze mna zwykle bywa mam pytanie:) czy ja czegos nie zauważylem czy takiej mozliwosci zwyczajnie nie ma g2f a mianowicie chodzi mi o wspaniały tryb gr10 (9 niezależnych kol. w rozdz gr 9 łałł byłem oszukiwany przez tyle lat:)..ale jak widze tryb ten traktowany jest po macoszemu . w zwiazku z tym czy istnieja jakies narzedzia do rysowania w tym trybie(on pc of coz) a moze da sie go właczyc w g2f. Rysowałem w 9 ale on ma chyba tylko 4 stopnie jasnosci. ogólnie gr.10 rólez>panie Tebe MIsiu kochany moze by sie jakas implemantacja tego trybu do g2f udała ja juz nie chce sie przesiadac do innego programu:)
    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Dec 2014
     
    @blasph: po lewej stronie masz opcję GTIA, za jej pomocą wybierasz tryby 9, 10, 11.
  4.  
    u mnie nie ma 10ki:( jest 9 i 16g i 16c
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Dec 2014
     
    A próbowałeś używać? Albo przynajmniej najechać myszką, żeby pokazała się podpowiedź? :) "9c" to 9 kolorów, czyli tryb 10.
  5.  
    uuuu eeee możecie mi dać statuetke wielkiej Lamy:) dzięki:)