atarionline.pl Jakie macie hobby, oprócz Atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime21 Mar 2021 zmieniony

Też mam ule , 3 :)
    A poza tym śmigam sobie Yamahą Virago i VW Sciroccio 1,8 gti
    • 2: CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Mar 2021

o kurka jakie ładne scirocco, swojego czasu chorowałem na corrado
    • 3:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Mar 2021 zmieniony

Co wy z tymi... ulami? Zmówiliście się jakoś na wspólne, jak się okazuje, hobby?
    Czy Jacek TRZMIEL z C64/Atari miał też pasiekę? ;)
    A poważniej to podziwiam, całkiem pożyteczne hobby. :)
    • 4:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime22 Mar 2021

ZX Spectrum miał ULA.
    Od Ferranti :)
    • 5: CommentAuthorZenon
    • CommentTime26 Dec 2021

Takie coś nieco większego bo w skali 1:25
    • 6: CommentAuthorZenon
    • CommentTime26 Dec 2021 zmieniony

• 7:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 dni temu zmieniony

Ten właśnie model Zenon nam pokazywał wczoraj na zoomie. Było mnóstwo pytań o technikę wykonania i materiały. To ma nawet w środku sporo szczegółów. Bardzo ciekawa opowieść. I nie każdy wie, że takie modele osiągają ceny kilkunastu tysięcy złotych...

Do tego Zenon wspomniał, że kiedyś napisał program na Atari w Basicu do sterowania kolejką przez porty joysticków, dwoma lokomotywami H0. Sama konstrukcja "poszła gdzieś w rodzinę", ale program powinien się zachować. Zenon poszuka!
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime6 dni temu

Śliczna!
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

I jeszcze wnętrze z kotłem!
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime5 dni temu

o tym ile kosztują takie wagoniki było w jednym z odcinków "Rodzina Soprano"

• 11:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 dni temu

Kurka nie oglądałem tego filmu, teraz oglądam ten fragment, zaprzyjaźniam się z bohaterem a tu taki zonk.
    • 12: CommentAuthortatko74
    • CommentTime4 dni temu

Jak już tu się tak wywnętrzamy, to się dołączę:
    Nałogowe czytanie SF, muzyka elektroniczna (nie techno tylko "old school") - własnych próbek nie podsyłam - rodzina nie poleca XD ,grzebanie nieumiejętne XD w sprzęcie komputerowym, samodzielne naprawianie wraka (astra 2001) oraz masochistyczne umartwianie się graniem w "Escape from Tarkov" od 2 lat - czyli ginięcie 9 razy na 10 wyjść XD
    • 13: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime4 dni temu

Wraz z kolegami rzępolimy sobie w zespole. :-)

->link<-
    ->link<-
    • 14: CommentAuthormav
    • CommentTime4 dni temu zmieniony

Kurde, ja to najwyraźniej jestem meganudny i bez życia :(
    Praca to hobby, a hobby to praca. Ostatnio nagrywałem spontanicznie i "for fun" pilot serialu, było śmiesznie.

W sumie większość rzeczy jakie robię, poza każualowym jeżdżeniem na rowerze, służą mi do pracy. Albo przyklejam gąbkę do case'a, albo lutuję przewody, albo ewentualnie programuję coś.. daje mi to radość i satysfakcję, ale w porównaniu z Wami, to nic w tym nadzwyczajnego.

...caruso - może nagrywamy klipa? :D
    • 15: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime2 dni temu

@maw: to bardzo ciekawa propozycja, bo za chwilę będziemy chcieli nagrywać klipy do nowych kawałków promujących płytę. :-)
    • 16:

CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 dni temu zmieniony

nie maW, tylko maV... ech, co to się tu przez te lata mojej nieobecności na AoL porobiło... xD
    • 17: CommentAuthormav
    • CommentTime2 dni temu

To tak przypadkiem, niespecjalnie
    • 18: CommentAuthorWrathchild
    • CommentTime2 dni temu

• 19: CommentAuthorCezar
    • CommentTime1 dzień temu

Mnie ostatnio pochłonęła rozbudowa "wirtualnych" organów typu `Hauptwerk` czy `Grand Orgue`. Wirtualnych wziąłem w cudzysłowie, gdyż tak do końca nie są one wirtualne, bazują jedynie na wspomnianym oprogramowaniu, a cała reszta to sprzęt i oczywiście wypasiony komputer, bo te aplikacje to kombajny muzyczne typu prom kosmiczny. Efekt jest niesamowity, przy zastosowaniu dobrego komputera i sprzętu muzycznego można uzyskać symulację niemalże doskonale imitującą naturalne brzmienie organów, z rozstrajaniem piszczałek, pracą silnika, dmuchawy i wszystkim tym, co dzieje się podczas gry na organach piszczałkowych. Wszystkie Korgi, Yamahy, Rolandy i inne to zabawki, mogą co najwyżej służyć jako klawiatura. :-)