atarionline.pl Czy ktoś to "wyjął"??:) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Mam pytanie ktore meczy mnie od dłuzszego czasu chodzi mi o muzyczki z dema Hardów "joyride" a w zasadzie o muzyczke z partu z dot landscape i z partu ze scrollem prekalkulowanym ..zajefane basiki:) tak to pokey moze fałszowac :)czy ktos wie pod czym to robione.Sam chetnie bym sie pobawil z takimi instrumentami:)tylko w jakims normalnym programie.
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    Robione jest commodą :( Oraz sid-em :)
  2.  
    eee!? ale gra na atari przecież, jakis player do tego atarowski musi byc do diaska:( przeciez to gra pokey a nie sid.
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Sep 2014 zmieniony
     
    Goście rypali muzykę z C-64 i dopisywali procedurę odgrywającą nuty na POKEYu. Oczywiście brzmienie jako takie nic wspólnego z SIDem nie ma. To tylko nutki. Ale posłuchałem właśnie - to typowy atarowski bas, nic szczególnego :) No jeśli chodzi o intro - to tam bas jest samplowany ;)


    Poza tym w dużej części tych kawałków często w ogóle nie ma basu, tylko czysty prostokąt na niskich.

    I POKEY nie fałszuje - nie bluźnij :) Muzyk może fałszować, jak nie wie co robi :)
  3.  
    alez ja jestem od bluźnierstw:)w tym kawalku i basiki i "głowny" tak nie "zawodzi" jak zazwyczaj to sie teraz dzieje w kawałkach :) przesadne sa tez te szybko zmieniajace sie linie melodyczne... a te melodyjki ripowane z c 64 miłe dla ucha sa i jushh!
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Sep 2014 zmieniony
     
    Melodyjki owszem. Ale brzmienia są typowe, uzyskasz je w czymkolwiek. Zresztą całość jest w Asma w Composers/Farkas_Felker można sobie obejrzeć.

    A co do zazwyczaj, to podaj przykład, podyskutujmy nad tym "zazwyczaj" zawodzeniem :) Jak dla mnie to w tym Joyride jest sporo jechania po "fioletach" jak to Pin mawia :)
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    W Plot Landscape muzyka zdarta z amigowego dema Enigma, animacja Juggler też z tego komputera. Jeśli nie mamy świadomości źródeł tego co słychać i widać to demo od razu lepsze się zdaje.
  4.  
    ja tylko te dwie polecam:)przciez top'y wfmh to tez rypanka z dutch breeze z c64.. a tak sie jarałem tym statkiem kosmicznym...
  5.  
    aha ..mnie chodzi o nastepna po landscape ..zrzucane ray tracingi. blee..
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    Ja też przeciwko coverom i konwersjom nic nie mam, jak jest dobrze zrobione. Te akurat są takie średnie, zresztą nikt nad nimi specjalnie nie pracował, automat.

    A co do the topów to co konkretnie pochodzi z dutch breeze, bo jakoś nie mogę się doszukać (muzyka w części ze statkiem akurat jest oryginalna atarowska i pochodzi z magazynu Abbuca, jest zrobiona Blackiem :) ) Już pomijając to, że The Top#3 wyszedł w tym samym roku co Dutch Breeze i raczej byłoby ciężko :)
  6.  
    widzisz teraz to juz nie pisałem o muzyce w the top tylko o grafie ..my bad:) a to dlatego ze jakos wszyscy sie nakrecili na tych hardow ze cos tam rypia..ale powiem tak jak zobaczylem demo joyride to sie zgasilem.mowie yesss da sie na atari robic rzeczy dokladnie tak ja n c64 (muzyka = efekt podczas doczytywania ze stacji) ..był to u mnie wtedy okres jarania sie demkami z c64 ktore pozyczyłem od Gluta Z agony design (swapper) w ujj dyskietek z demkami ..byłem załamany:( jak zobaczyłem demka w stylu tower power camelot
    i usłyszałem sida .płakałem.
    • 12:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 Sep 2014 zmieniony
     
    @triplex: właśnie zniszczyłeś mi dzieciństwo. Bardzo jarałem się tym statkiem kosmicznym wtedy :(
    Choć przyznam szczerze,że bardziej jarała (i jara) mnie nuta która wtedy gra :)

    edit>
    ...a druidowe demka kwadratów podobały się ? ;)
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Sep 2014 zmieniony
     
    @triplex: jesli interesuje Cie odgrywanie muzyki podczas ladowania itp. obejrzyj to:




    ->link<-
    ->link<-

    moze zainteresuje Cie biblioteka xBIOS, jesli uzyjesz jej jako loadera to takie efekty staja sie dostepne od reki. ->link<-
  7.  
    xxl@bardzo fajne.twoje beep'em all tez fajne:)
    @theFeNder noo Agony nigdy nie powalało kodersko:) ale dizajn niezły.
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    @XXL - ale takiego programu nie załadujesz z HDD, więc jest to strzał w kolano.
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    @Pin: takiego programu nie zaladujesz tez z magnetofonu :-)

    takie cuda tylko ze stacja :-)