atarionline.pl ufo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    ..auto filtracja danych wejsciowych...portu jakiej przpustowosci i jakie filtry stosujesz:) fiuu fiuu..mam nadzieje ze to nie tylko "lancet " "newsweek" i discovery ??? ale ja wredny jesteeee:) joke:) fajnie ze udało ci sie dostrzec ten , nazwijmy go "boski problem " i jego "nastepstwa" > o to mi chodziło
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime31 Dec 2015
     
    'boski problem' to nie żadna nowość.
    Tutaj masz podobną dyskusję, i też wątek rozbija się o tematy naprawdę podstawowe (używając Twego określenia - 'kto odpalił lont'): ->link<-

    Tak czy inaczej - w tym temacie mamy tylko spekulacje, bez twardych argumentów w ręku. Jednostki religijne będą tu się boskości doszukiwać. Osoby nie-religijne uznają, że to póki co kres naszej wiedzy, który trzeba przesunąć.
    A próby będą (dużo doktoratów i sławy do ugrania jest :) ).
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime31 Dec 2015 zmieniony
     
    @bob_er: kto to napisał? :)
    Jeżeli wątek religijny zostanie tutaj na poważnie zaangażowany, to za jakieś 10-20 postów będziemy prosić admina o zamknięcie tego wątku ;).
    • 4: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime31 Dec 2015
     
    A gdzie ja tu relgię mocno angażuję?
    Fakt tylko stwierdzam, że doszliśmy do kresu poznania, a koncepcja - co dalej? - zależy od światopoglądu.
    Zaś nad światopoglądem nie ma co dyskutować - bo każdy ma swój :). Przykłady - poczytaj wątki XXL vs PIN (tu i konkurencji) albo o bałaganie w naszym kraju (na forum u konkurencji).
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime31 Dec 2015
     
    Przepraszam bardzo, rozmowy pomiędzy xxl a pinem nie musisz mi wskazywać bo jest to kanon lektur obowiązkowych dla każdego miłośnika komputerów i ludzkich charakterów :)

    Natomiast nie widzę związku z naszą rozmową. Tam światopogląd jest jeden (Atari) i jest o wiele więcej merytoryki, praktyki oraz konkretnych wniosków.
    Konkurencji zaś nie czytuję.

    Wszystkiego najlepszego w Nowym, 2016 Roku :)
  2.  
    "Fakt tylko stwierdzam, że doszliśmy do kresu poznania" - a na podstawie czego stwierdzasz tę głupotę ?
    • 7: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime1 Jan 2016
     
    Że zacytuję pytanie Blaspha: kto odpalił lont?
    Czyli: dlaczego wszechświat powstał? Co było przed nim, i co będzie po nim? Czym jest materia (poniżej poziomu kwarków)? itd... Pytania można mnożyć.

    Sugeruję nie łapać za słówka (bo każde z osobno różnie można odczytać), ale łapać sens wypowiedzi.
  3.  
    A dlaczego "kto" ? A nie co ? Dlaczego zakładasz, że to musiał zrobić ktoś świadomy ? Pewnie Twój biedny mózg resetuje się za każdym razem kiedy porusza kwestię początku wszechświata, ale o wiele bardziej prawdopodobne jest, że mogło to być zdarzenie, zjawisko, ciąg sprzyjających okoliczności itd
    Twoje pytania sugerują mimowolnie nadzieję, że jest coś więcej, że to musiał być jakiś plan i kiedy wyciągniesz kopyta, będzie czekał na Ciebie wielki tatul, albo mamula z wyciągniętymi rękoma.
    Nie, nie będzie czekał, bo takie bajki istnieją tylko we łbach wierzących. A wierzyć możesz we wszystko, łącznie z tym, że ktoś podpalił lont :)
    • 9:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 Jan 2016
     
    @cacodemon666:
    Do Twojej informacji: łby to mają śruby,nity,gady,konie.
    Ludzie mają głowy i nie jest to kwestia wiary.
  4.  
    bóg to "nieświadomy idiota", ale za to Luis(od)cyfer to dopieero gość;)
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Jan 2016
     
    Z nauką jak widać wielu ludzi ma problem. A to dlatego, że kloci sie ona z ich wiara w Boga, albo wiara w cokolwiek innego. Dlatego wielu ludzi neguje ja twierdzac, ze jest nieweryfikowalna, lub interpretujac jakas powierzchowna wiedze o niej na swoj sposob. Twierdzenie, ze teoria ewolucji jest falszywa, istnienie Boga jest faktem albo, ze nauka jest tylko domyslem swiadczy o , sory za wyrazenie, prymitywizmie. Po prostu nieumiejetnosci widzenia rzeczywistosci. Z przykroscia stwierdzam, ze wiara w Boga jest nadal przeszkoda dla logicznego myslenia, bo opiera sie na mysleniu magicznym i emocjach, subiektywnych odczuciach. Jedyny rozsadny glos w tej dyskusji zabral Nosty, na kilkunastu wypowiadajacych sie. Dzieki Bogu nauka posiada jeszcze powazanie spoleczne, bo ludzi nie bedacych w stanie zrozumiec, ze prawda jest wazniejsza od tego, co oni sobie bajaja, bo im tak wygodnie tkwic w swoich milych pogladach, jest okazuje sie bardzo duzo.
  5.  
    nie no!!! gorgh litosci! ja npisałem ze wiara w boga wcale nie jest łatwa , przynajmniej dla mnie ale otym bylo wczesniej ..Kuuffa ale ja prymityw jestem ...sorry ,ale zamiast w g2f rysowac ,ide se jaskinie "przyozdobic " i zamiast farby bede używał ..końskiego łajna. no ale prymitywizm jest w cenie ;)
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Jan 2016
     
    Konie mają głowę.
  6.  
    mnie to nie przeszkadza, ze mają :) szanuje twoje spostrzeżenia ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime3 Jan 2016
     
    Gorgh nikt tu nie ma problemu z nauką, niektórzy (w tym jak widać i Ty) mają problem z Bogiem.

    @s2325: nie chciałem obrazić konia.
  7.  
    ;) that's the point :)
  8.  
    bardziej przyswajalne moze bedzie wpowadzenie do terminologii pojecia "stałej pB." ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime3 Jan 2016
     
    @Blasph: nie kop się z koniem ;) A upraszczanie Boga do stałej pB jest złym pomysłem. Poza tym podobne napisy są na stacjach benzynowych.
    • 19: CommentAuthornosty
    • CommentTime5 Jan 2016
     
    Dzisiaj trafiłem przypadkiem na wątek komentarzy, (co ciekawe, pod wywiadem z Kasperskym) który pokazuje czym się kończy negowanie nauki i promowanie "otwartego umysłu".
    Przeczytajcie komentarze podpisane nickami: Trex, and19rzej i estar:

    ->link<-

    Początkowo myślałem, że to jakiś żart. Potem poczułem się nieswojo... Naprawdę w pewnym momencie, podczas czytania tego shitu miałem wrażenie, że obok mnie jest jakaś alternatywna rzeczywistość, której ja jedyny nie dostrzegam :P

    Jeśli w jednym przypadkowym wątku, pod artykułem na zupełnie inny temat, zebrały się trzy takie osoby i do tego mówiące "tym samym językiem" i swobodnie rozprawiające, który kraj jest kierowany przez którą rasę kosmicznych jaszczurów, to ja jestem PRZERAŻONY możliwą skalą zjawiska.
    Idiokracja zbliża się w tempie szybszym niż przypuszczałem :/
    • 20: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime5 Jan 2016
     
    Lem swego czasu fajnie to podsumował.

    Krytycyzm w nauce jest ważny, ale to musi być konstruktywny krytycyzm. I warto pamiętać, że 'przeciwnikiem' jest teoria, a nie osoba.
    Obecnie jestem w trakcie lektury 'Ślepego zegarmistrza', i co mi się podoba - autor ma pełen szacunek dla Williama Paleya - wielkiego piewcy kreacjonizmu.
  9.  
    ..kreacjonizm ...a fuuu :)
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Jan 2016
     
    @nosty: czytałem z wielkim zainteresowaniem. Bardzo lubię science-fiction, szczególnie te ku pokrzepieniu serc :)
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Jan 2016
     

    Diabeł

    Obcy

    +

    =

    Jezus przybył z nieba ,jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga,obcy walczy z pozostałościami natury ziemian .



    Bogowie = Obcy
    Diabły = Nasi przodkowie
    Dzieci Boże TO MY


    Ps.Już tego nie palę ;-P
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Jan 2016 zmieniony
     



    No to przechlapane ;-P
    Dobrze że zrobiliśmy poprawki :-) w tej Biblii :->

    Nie możemy poznać prawdy o obcych ,a może nasza wiedza w czymś przeszkadza i jak się ją odkryje to niedostanie się kolejnej wycieczki zwanej życiem,biletu do świata materialnego i nie poznamy komputera Atariego.
    • 25: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    Thefender: jestem w stanie w zupelnie logiczny sposob udowodnic ci na przynajmniej 3 sposoby ze bog jako absolut nie ma prawa istniec, gdzie wiec ten moj problem z bogiem lezy?
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    Nosty: sad but true
    • 27:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    @gorgh: No popatrz, a jednak istnieje :)
    • 28: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Jan 2016 zmieniony
     
    Obrazy ze statkami obcych to fantazje malarzy, przecież nie byli świadkami przedstawionych scen. Nie można ich odbierać dosłownie, to ma być coś w rodzaju poezji dla prostszego odbiorcy. Dodatkowo artyści wspomagali różnie swoją wyobraźnię.
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    zgadza się ,jednak kształt i samo to że są na tych obrazach a także na naskalnych malowidłach są bardzo podobne obiekty


    Ludzie w tamtych czasach malowali,bądź to co obserwowali ,zwierzęta,polowania i obcych ,malowidła czy też ryty skalne miały głównie charakter informacyjny .
    • 30: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Jan 2016 zmieniony
     
    Obcy na tej egipskiej ścianie to kwiaty w wazonie lub pszczoła. Zauważ jak rzadko lub nawet wcale inne postacie nie są zwrócone twarzą i korpusem do patrzącego na obraz. Powstał na ten temat przekonujący artykuł, ale czytałem go kilka lat temu i nie pamiętam gdzie.
    Zwierzęta pierwotni malowali by przejąć ich siłę i zręczność bo zabić włócznią czy procą to duża sztuka.
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    A na tych obrazach powyżej?
  10.  
    "Zwierzęta pierwotni" kolega powiada :) i w dodatku malowali ..hmm pierwszy raz spotykam sie z taka teoria ;)
  11.  
    ja mysle ze wlasnie rysowali czy malowali ci "pierwotni" niw wazne kim byli czy zwierzeta czy małpy homopodobne .to rysowali dokladnie to co widzieli.Coraz cześciej równiez historycy i archeolodzy do nie którch aspektów np. umiejscowienia czy istnienia jakis starych grobówców czy artefaktów podchodzą w sposób dosłowny.
    • 34: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Jan 2016 zmieniony
     
    Malowali bo używali palców w ochrze, trudno powiedzieć czy to bliżej do malowania czy rysowania. Część malunków ciężko wyjaśnić, a część jest fałszerstwem żeby przyciągnąć turystów. Łowcy od zawsze malowali i zjadali zwierzęta by przejąć ich właściwości.
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jan 2016
     
    @triplex, tu chyba s2325 chodzi o "zwierzęta pierwotni malowali, by..." -> "zwierzęta malowane były przez pierwotnych, by..."
  12.  
    wiem;) a raczej ."Pierwotni malowali(rysowali ;)) zwierzęta ,by...itd. tak się czepiam się..
    • 37: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 Jan 2016 zmieniony
     
    thefender: f**k logic! :D
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jan 2016
     
    • 39: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Jan 2016 zmieniony
     
    W takich programach przydałby się brak muzyki zamiast takiej jak tutaj. To są same sensacyjne teorie nie mające coś przedstawić czy udowodnić tylko zainteresować widza. Program popularnonaukowy dla każdego zamiast dla kogoś zorientowanego w temacie. Reptilianie to łatwy sposób na manipulowanie ludźmi bo człowiek od początku bał się gadów, najczęściej węży. Nawet dziś ludzie mają ataki paniki na widok zaskrońca czy padalca.
    • 40: CommentAuthorDUCATI
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    BY MOWIC O "TEORII DARWINA", TO TRZEBA NAJPIERW JA ZNAC. WIELE SIE DARWINOWI PRZYPISUJE, CZEGO ON NIGDY NIE POWIEDZIAL...

    EWOLUCJA ISTNIEJE.

    ALE DOWODU, ZE WSZYSTKO POWSTALO Z 1 PRZODKA, A WLASCIWIE TO Z NICZEGO, JAK DO TEJ PORY NIE POZNALEM. JESLI ZNACIE TAKOWY - CZEKAM...

    NA POCZATEK COS PROSTEGO: PROSZE O WYJASNIENIE JAK ZE SKRZYDLA WYEWOLUOWALA REKA.

    "SYSTEMY EKSPERCKIE" TO REWOLUCJA ? NO BLAGAM... PEWNIE NA TAKIEJ SAMEJ ZASADZIE JAK "UWAZANO, ZE KOMPUTER NIGDY NIE WYGRA W SZACHY". KTO UWAZAL, TO UWAZAL...
    • 41: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Jan 2016 zmieniony
     
    Nasz przodek pochodził od ssaków wodnych, ręka jest z płetwy. To zwierzęca łapa przekształciła się w skrzydło, w drugą stronę tak nie było.
    Człowiek walcząc z komputerem w szachy tak naprawdę walczy nadal z człowiekiem bo on jest autorem algorytmu rozgrywki.
  13.  
    "..się wykształciła ,sie przekształciła " totalnie bez sensu.Dlaczego w rozwoju ewolucyjnym nasz słuch węch czy wzrok sie nie "wykształcił" na poziomie chociażby naczelnych drap.A do p. ducati nie ma co czekac na podane na tacy rozwiazanie ...chyba ze pan juz je zna;)Nauka jest piekna i kwestionowanie jej osiagniec w pewnych zakresach jest ....głupie ,Ale nie traktujmy naukowców i tego co pisza za kazdym razem jak słow nieomylnej wyroczni.Wszystko ulega zmianom ,przemianom i teorie sie zmieniaja ,wystarczy czasu troche..
    • 43: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    Nie potrzebowaliśmy wyostrzonych zmysłów drapieżników do przeżycia. Żyliśmy bardziej ze zbieractwa niż z polowań.
  14.  
    tak..ta odpowiedż wydaje sie wyjasniać wszystko:) juz widze eskimosów i inne ludy zyjace w klimacie "nierównikowym" ze zbieractwa ;) uzywamy max 4 palców dlaczego pozostałe nie "zanikły" no i co z sierścią ona raczej była potrzebna,..jak narazie małp tracacych futerko na drodze ewolucji brak ..malpy chyba tez cos tam zbieraja i ponoc niektórzy ludzie od nich pochodza jak sami twierdza ;)
  15.  
    zamiast wypisywać brednie to sobie poczytajcie trochę. Podstawa to "Samolubny gen" Dawkinsa

    No możecie już hejtować. Start + Option
    • 46: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    Polecam również "Ślepego zegarmistrza" (o którym już tu wspomniałem) tego samego autora.
    • 47:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    Dobrze Panowie Eksperci od Teorii Ewolucji.

    Jak wyjaśnicie u człowieka temat tzw. wyrostka robaczkowego?
    :D
  16.  
    tu nie chodzi o hejt tylko o czytanie ze zrozumieniem ..."samolubny gen dawkinsa" to tylko model a nie cały kanon myślowy
    • 49: CommentAuthorDUCATI
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    NO TO NIECH BEDZIE Z PLETWY, CZY SKRZYDLO Z REKI. POZOSTAWIAM DOWOLNOSC, BYLE DOKLADNIE KROK PO KROKU JAK TO SIE ODBYLO...

    A CO Z TYM WYROSTKIEM ? ON MA CZEGOS DOWODZIC ?
    • 50:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    Odpowiadanie pytaniem na pytanie jest - delikatnie rzecz ujmując - niegrzeczne.
    A swoje pytanie myślę sformułowałem jednoznacznie, wcześniej podawszy sugerowany kontekst odpowiedzi.