atarionline.pl SV2K15 Letnia Edycja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Witam wszystkich.
    Moim zdaniem nie ma co zamykać wątku. Jestem najbardziej za taką edycją. W takie ciepłe letnie dni, przyciągnie wielu pasjonatów retro sprzętu a już nie wspomnę o sentyment i umiłowanie do Atari. Większość chcących odwiedzić największe party nie wychodzi z domu "bo za zimno", więc dajmy i takim szansę. Grey`u jestem jak najbardziej "za" zorganizowanie LETNIEJ edycji Silly Venture i wieżę że większość też chciałaby się znów spotkać. Pozdrawiam.
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Ja też jestem za tym aby temat kontynuować. We wszelkich miejscach - tu , na AArea , na FB - gdzie był poruszany, entuzjastów znalazło się sporo. Nie uważam aby ten termin godził jakoś w inne imprezy, nigdy nie jest tak, że każdy może być na wszystkich (poza Sonarem, przynajmniej do tej pory :) ), a proponowany odstęp jest spory.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    No ja w tym terminie mogę nie dojechać.
    • 4: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Wiele osób wskazywało, że Głuchołazy i SV to są dwa różne światy, dwie różne imprezy, można zatem domniemywać, że i przeszkadzać sobie nawzajem nie będą (w dużym stopniu). A co do ściągania prac na jedną imprezę - hmmmm, jak popatrzymy na kończący się rok bieżący i poprzedni - to już się stało.
    • 5: CommentAuthorjok
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    ja się piszę
    (dużo chętniej niż na zimową)
    • 6:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Byłem raz na Głuchołazach i chyba 4-5 na SV.
    Jeśli miałbym wybierać, to jednak SV. Powodów jest masa, od organizacji poprzez ludzi (nowych, starych).
    Głuchołazy odebrałem jako spotkanie przy ognisku i piwie. Moje odczucie jest takie, że organizator zapewnił sale i prąd a reszta żyła swoim życiem.
  1.  
    Ja tez jestem za letnia edycja ,tylko niech sie organizerzy dogadaja ...najwiekasza wartosc maja party na których jest w ch... produkcji ...:)Co nie znaczy ze party berdziej towarzyskie ssa złe :)>Ale zeby scena żyła i zeby mozna potem było sie chwalic Demami musz byc party o taki kalibrz jak SV...trzeba schowac dume czy co tam w kieszen i patrzeć w i tak małej(w porownaniu do sc.c64) ale jednak makroskali atarowskiej.Niech to sie odbedzie w zgodzie i dla dobra sceny Atari .Polska scena A8 osiem jeste ewenementem na skale) światowa,przydał by sie solidny dokument na ten temat. Nie pozwólmy by interpersonalne animozje hamowały jej dalszy rozwój.
    • 8: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    spójrzcie realnie, scena 8bit nie jest przesycona produkcjami, dominują dwie grupy Agenda i Lamers, do tego nie są w oni stanie przedstawić ukończonej produkcji w terminie party zimowego, a co dopiero letniego

    w ten sposób to na kolejnych odsłonach zlotów będą prezentowane pełne wersje produkcji która była prezentowana na wcześniejszym zlocie, ciekawe z jakim opóźnieniem

    więcej jest ludzi oglądających niż produkujących i to oni najbardziej optują za terminem letnim, nie wszystkim będzie taki termin pasował, w sposób naturalny liczba uczestników zmaleje
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    @xxl: ja też optuję za terminem letnim, nie uważam jednak, że Głuchołazy i Wapniak bye-bye. Będą się miały świetnie, gdyż są to imprezy o innym charakterze i każda ma swoich fanów i stałych bywalców.

    @tebe: często jest tak, że tryb powstawania produkcji jest uwarunkowany znanym z góry deadlinem. Często jest tak, że ze względu na termin, przez pierwsze pół roku nie dzieje się prawie absolutnie nic :)
    • 11: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    czyste politykierstwo, cuda na kiju, obiecanki cacanki, a jak przyjdzie co do czego, to nie nasza wina, nie mogliśmy inaczej, rozumiesz, okoliczności zmusiły nas do zmiany
    • 12: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    @tebe: Na to akurat jest rada - letnie SV 2k16 bez żadnego SV2k15. Komodorowcy np. mają swoje X co 2 lata.
    • 13: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    czyli komodorowcy są większymi realistami

    zapytajmy tych którzy tak wiele już stworzyli produkcji, czemu nie tworzą obecnie, Eru, Fox, Konop, Seban, Zelax, Króger, co poniektórzy z nich mieli w ostatnich latach nawrót, jednak obecnie znowu zawiesili aktywność

    wg mojego doświadczenia największy wzrost produkcji dla większości Atarowców to czasy liceum, ostatnią i najnowszą taką osobą jest wg mojej wiedzy Probe/Agenda

    ktoś może wskazać ile jest obecnie aktywnych scenowców małego Atari którzy są w wieku licealnym?

    gdyby w Polsce panowały warunki pracy, stawki godzinowe, jak w krajach do których Polacy emigrują, byłoby więcej czasu na takie zbytki jak hobby
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2014 zmieniony
     
    Nie zgadzam się.
    Hobby daje odprężenie, odpoczynek, reset, radość, pogodę ducha, produktywność, podniesienie poczucia własnej wartości. I nasze hobby nie jest drogie, a wręcz tanie, a nawet darmowe (emulatory)

    Podejście: ktoś nie znajduje czasu na hobby jest dla mnie sygnałem, że na nic nie znajduje czasu, nawet na seks czy jedzenie, a telewizję owszem. I truje się tym, co mu wpadnie w ręce w sklepie, wypala się, produktywność spada, więc ją podnosi większym zapieprzem itp itd - jest (dla mnie) oczywistym sygnałem: człowieku, obudź się, zastanów się, po co żyjesz!

    Właśnie około czterdziestki (może wcześniej) człowiek zdaje sobie sprawę: pół życia minęło, i co?

    I wtedy jest najczęściej powrót do hobby. Kryzys wieku średniego nie dopada :)

    Życie jest jak woda w rzece; musi płynąć, meandrować, zmieniać koryto... inaczej kończy w stawie lub kanale i do widzenia.

    A Fox to akurat ostatnio dużo robi, ale tego nie wida(ć)... Czy od razu trzeba dema pisać?

    A w licealnym wieku jestem ja :P
    • 15:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    Generalnie zgadzam się z Kubą - ja też jestem wiecznym piętnastolatkiem. A przynajmniej na tyle się czuję, choć w główce mam chyba nieco więcej niż wspomniane osobniki. :)
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Dec 2014 zmieniony
     


    ...i to jest właściwie całe sedno sprawy. Szanuję ludzi, którzy jeżdżą na zloty tylko po to, aby wypić piwko, posłuchać góralskiej muzyki czy pooglądać dema z Silly Venture. Taki biesiadny klimat ma swoje zalety i na pewno jest fajnym chill-out'em. Jednak SV to zupełnie inna, odmienna wizja eventu.

    Patrzę sobie na te linki poniżej...

    ->link<-

    ->link<-

    ...i chyba nie można tego tak zostawić. Jeśli więcej osób będzie rozważało letnią edycję SV - powrócimy do tematu (w tym do ustalenia dokładnego terminu - nie nakładającego się na imprezę w Głuchołazach). Najpierw zrobię wstępny rekonesans dotyczący prac na compo i jedziemy dalej. Jak rzeczy zaczną układać się pomyślnie - bierzemy się _OSTRO_ do roboty !

    Nikogo do udziału w SV nie zmuszam - wiecie czego się spodziewać po imprezie. Za ciasno? Nagrody do dupy? Zły prowadzący compo? Macie wybór.
    • 17:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    I ten post mnie podbudował na maksa. Grey tak trzymaj czyli bądź dalej faciem z jajami
    • 18:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    Szkoda, ze Pele nie wpoił tego synowi, który dochrapał się 33 lat więzienia ;-)
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    @pabloz1974: oj trzeba mieć jaja żeby tutaj przetrwać :D a przede wszystkim po to, aby nie wspominać jak to kiedyś było fajnie, tylko pchać to do przodu - w miarę możliwości jak najdłużej !
    • 20: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    @grey - jak to mówią - 'trzeba być twardym, nie miękkim' :).
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Dec 2014
     
    Ok, już są chętni do pomocy. Na compo zgłoszone są na "dzień dobry":

    ATARI XL/XE - intro 16kb, demo

    ATARI ST/STe - intro 96k, demo, demo-tool, 2 grafiki, 2 muzyczki YM

    FALCON - Music disk, demo
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Dec 2014
     
    To kiedy letnie edycja SV :)
    • 23:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime18 Dec 2014
     
    No ja też chętny na zlota - ilość prac na GFX-ST większa o 2 prace;) Pewnie znów przedostatnie miejsce ale liczy się fun w czasie rysowania ;)
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Dec 2014
     
    I tak trzymaj!
    • 25: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime18 Dec 2014
     
    Witam. No to czuję że się odbędzie kwestia czasu. Pozdrawiam.
    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Dec 2014
     
    Musi być dobrze :)
    • 27:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Jan 2015
     
    spójrzcie realnie, scena 8bit nie jest przesycona produkcjami, dominują dwie grupy Agenda i Lamers,


    A szanowna grupa MEC?

    This is UNFORGIVABLE ;))
    • 28: CommentAuthoras...
    • CommentTime6 Jan 2015 zmieniony
     
    .