atarionline.pl Twardy joystick na mikrozłączach - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime10 Jun 2015
     
    Kupiłem joy Turbo-Micro 6. Niestety w przeciwieństwie do posiadanego joy'a TopStar, ten wymaga wygięcia drążka/manetki o około 30-40° zamianst 5-10° by mikrostyk kliknął i joy zadziałał.
    Czy da się to jakoś podregulować/naprawić czy to szmelc.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Załączam foto.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Jun 2015 zmieniony
     
    Nie wiem jak dokładnie jest zbudowany ten joy, ale wydaje mi się, że między mikrostyk a dźwigienkę od joya można spróbować coś podłożyć. Wówczas mniejsze wychylenie powinnno włączyć styk.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Jun 2015
     
    Tak robiłem coś takiego z moim ze 3 lata temu - składak z arcade'owych części.
    • 4: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime11 Jun 2015
     
    Na początek spróbuj przykleić na ramionach krzyżaka plastikowego gruba taśmę albo przyklejane podkładki pod nogi mebli (w każdym markecie znajdziesz za dosłownie kilka PLN).
    Jak JOY będzie zbyt czuły po takiej operacji to bez problemu odkleisz i skorygujesz grubość podkładek.

    Przy zabawach z klejem "na gotowo" będzie więcej zabawy w razie czego. Wiem co piszę z obdukcji :-)
    • 5: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime11 Jun 2015
     
    Bardzo dziękuję za rady, kupiłem dwustronną taśmę, plastikowe mini odbojniki oraz filcowe podkładki i przystąpię do korekty.
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Jun 2015
     
    Daj znać czy się udało. Może jakieś fotki?
    • 7: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime12 Jun 2015
     
    OK
    • 8: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime21 Jun 2015
     
    Sprawa wygląda tak, że naprawa nie udała się. Przyczyną choroby jest to, że 2 mikrostyki nie dochodzą oraz oryginalnie drążek przechyla się lekko do przodu - jak ustawiam na prosto po chwili wraca na tą pozycję. Poklejanie taśmą nie działa. Działają plastikowe odbojniki ale na krótko - drążek w czasie gry lekko się obraca przy skosach i po jakimś czasie nie styka.
    W załączeniu zdjęcia.
    Jak rozumiem bez jakiejś ingerencji typu śruba od dołu stabilizująca drążek nic nie da się zrobić.
    Wdzieczny będę za ew. sugestie.
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Jun 2015 zmieniony
     
    Z czego wynika, że ten czerwony zewnętrzny pierścień nie leży symetrycznie?

    • 10: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime21 Jun 2015
     
    Drążek jest krzywo umieszczony w obudowie, pomimo doklejonej podkładki i ręcznego ustawienia widać (lekkie podciągnięcie do góry i proste opuszczenie w dół), że lekko odstaje od dolnego mikrozłącza ponieważ on się sam tak ustawia. Joy jest nowy i nie skrzywiłem go w ferworze gry. Z zewnątrz joy jest prosty, drążek jest odlany z jednego kawałka plastiku i na oko prosty. Nie mam palnika by go wykrzywić, nie ma raczej możliwości podparcia go czymś np. w górnym otworze podstawy bo musi się ruszać. No raczej zostawię go jako dawcę części.