atarionline.pl River Raid i proste brzegi - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime6 Jul 2015
     
    Swego czasu (no dobra, ze 20 lat temu) dało się znaleźć taką przeróbkę River Raid, że rzeka przestawała być taka nieregularna i brzegi robiły się o wiele prostsze niż są normalnie. Kształtem przypominały normalną trasę, ale nie było na nich "marszczeń". Pamiętam, że aby to zrobić, trzeba było pogrzebać w binarce gry i zamienić jakieś wartości na inne. Czy ktoś z was to kojarzy? Da się gdzieś znaleźć taką wersję tej gry? Kiedyś wiele osób to znało. Dziś nie mogę znaleźć. W bazie gier na AOL jest kilkanaście RR, ale żaden z nich nie ma tej przeróbki.
  1.  
    Hi. With more straight maybe it was the Atari 2600 console version: www.google.pt/search?tbm=isch&safe=off&q=River+raid+2600
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Jul 2015
     
    Pamiętam taką wersję. Trzeba było - jak napisałeś - zmienić coś w kodzie. Nie wiem czy jeszcze ją mam. Postaram się poszukać na dyskietkach w wolnej chwili.
    Ta "przeróbka" musiała być chyba gdzieś opisana... Bajtek, Komputer?
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Jul 2015
     
    Mówisz i masz!

    Nie ma za co :)
    • 5:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime6 Jul 2015
     
    Ale dziwnie się gra :) Dużo łatwiej teraz przejść most 50'ty ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime6 Jul 2015
     
    Larek, nie wiem jak Ci dziękować! :) Dokładnie o to mi chodziło. Gdzie to znalazłeś? To było na pewno w jakiejś gazecie, przy okazji tricków z nieśmiertelnością, gdy podawali, które bajty na co zamienić w grach. Ale gdzie dokładnie to nie potrafię już sobie przypomnieć. Na pewno było to bardzo dawno ;) Strasznie Ci dziękuję! Do grania się to średnio nadaje, ale chciałem to znowu zobaczyć :D
    • 7:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime6 Jul 2015 zmieniony
     
    Jose: Thanks for your help, but I was talking about version that larek gave. It's true, in this version the river looks almost as simple as it was on A2600, but it still looks like normal RR for A800.
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Jul 2015 zmieniony
     

    GAD ZombiE:

    Gdzie to znalazłeś?

    Na mojej dyskietce.

    Ale gdzie dokładnie to nie potrafię już sobie przypomnieć.

    ja też już nie pamiętam :/
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Jul 2015
     
    Jak robiłem RR na Grzybsoniadę, to się okazało, że jest taki jsr w odpowiednim miejscu, jak się go wykasuje, brzegi robią się proste.