atarionline.pl Moje "dzieło" vs Wasza ocena - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime2 Oct 2009 zmieniony
     
    Witać.

    Rzadko kiedy wpadam w taki stan, by coś stworzyć. Na szczęście, okazja się nadarzyła i zrodziła takie "coś"

    ->link<-

    Stworzone pod CMC z wykorzystaniem instrumentów z muzyczki z Freda (lekko przerobione brzmienia, plus kilka nowych)
    Powiem tak: Dla mnie gra, ale czuje 'nutkę' chaosu w tym co stworzyłem (nie koniecznie ze względu na wykorzystany edytor ;)
    Powiedzcie, czy to "coś" w ogóle się do czegoś nadaje? =]

    PS. Przewiduje korekty, więc słowa fachowców, mile widziane.
    PS 2. Utwór się zapętla, więc go lekko przyciąłem tuż po.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    Ja w zadnym wypadku nie jestem fachowcem, wiec moge ocenic tylko jako sluchacz. Poczatek wydaje mi sie slaby, ale im dalej w las tym lepiej.
    • 3: CommentAuthorirwin
    • CommentTime3 Oct 2009 zmieniony
     
    Mnie się podoba taki jaki jest, ewentualnie drobne poprawki, jedna z lepszych kompozycji na Atari w tym roku, dla mnie na pewno pierwsze trójka.
    Początek jest ok, musi być jakieś spokojne wejście. Szczególnie podobają mi się fragmenty od 0:45 do 0:55 oraz od 1:33 do 1:42. Oba można by wydłużyć, w tym drugim fajne wejście w 1:33 daje wrażenie więcej niż 4 kanałów, niestety szybko bo już w 1:42 się kończy. Ogólnie używając terminologii CSDB 9/10.
    Aha. fachowcem także nie jestem ;)

    Przy okazji szkoda że nie ma czegoś takiego jak CSDB na atari. Myślę że taka stronka bardzo rozruszałaby scenę Atari (pod pojęciem sceny mam na myśli szerokie ujęcie tj wszystkich użyszkodników Atari nie tylko tych z tzw. demosceny)
    Możliwość komentowania danego "dzieła", krytyka, pochwała, pomoc oraz jego ocena dopinguje autora do poprawy swych dzieł lub też utrzymania poziomu.
    • 4: CommentAuthordhor
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    Na początek mogę poradzić tylko zajęcie się nauką jakiegoś lepszego edytora - MPT, TMC. CMC, owszem, przełomem był, ale ma bardzo ograniczone i rozpoznawalne możliwości brzmieniowe jak na obecne czasy.

    Sam materiał - fajna praca rytmu i basów (ale niekoniecznie ich brzmienie, cmc'owate :) ), linia melodyczna trochę wyciągana na siłę.
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    mi sie muza podoba, instrumenty mniej, nie, instrumenty mi sie nie podobaja... do edytorow ktore wymienil dhor dodal bym RMT. ogolnie udana kompozycja i faktycznie jedna z lepszych tego roku. to mowilem ja, fachowiec od sluchania muzy ;-)
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    podoba mi się, utwór mnie nie męczy po dłuższym słuchaniu co wskazuje, że pasuje do gierki logicznej.
    właściwie to nie wiem czemu ale kojarzy mi się z lasermanią a nie fredem:)
    • 7:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime3 Oct 2009 zmieniony
     
    Też nie wiem czemu, ale miałem identyczne skojarzenia jak Xeen: Lasermania i gry logiczne :)
    Ogólnie nie jestem wybredny i powiem, że jak dla mnie utwór jak najbardziej się podoba.
    • 8: CommentAuthorRamos
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    @zilq - podeślij wersje cmc lub sapa do mnie, wrzucę tą muzę do archiwum ASMA.
    • 9:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    Witam ponownie...

    Heh, dzięki za opinie. Osobiście powiem, że spodziewałem się nieco gorszego podsumowania, ale nie jest źle, jak na (jakieś) 4,5h męczenia CMC na emulcu z 'rozsypanymi' klawiszami :)

    Wybór padł na CMC, bo to jedyny tracker jakiego obsługę w miarę pamiętam. Popatrzyłem na inne trackery, ale... mnogość ustawień dźwięku trochę zniechęca do zabawy (przydatna by była jakaś kolekcja freeware-owych instrumentów :] )

    Co do skojarzeń: Lasermania/gry logiczne. Hmm... może i jest podobieństwo... dźwiękowe. W końcu to CMC! ]:-> A co do 'gry logicznej', się pomyśli. Mam plana, ale mobilizacji brak. Po za tym, wiedza umknęła po LATACH nie pisania pod małe Atari, ale z tym to już kiedy indziej i w inne miejsce forum.

    Dzięki za (mobilizujące) opinie.
    • 10:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime28 Nov 2009
     
    chciałem, na razie, nieśmiało zagaić Zilq apropo tej muzyczki.
    czy już jest ona "sprzedana" czy istnieje szansa, na jej wykorzystanie w jakiejś produkcji?
    • 11: CommentAuthorczarek777
    • CommentTime28 Nov 2009
     
    zilq - nie ma już pliq 404 file not found :(
    • 12:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime29 Nov 2009 zmieniony
     
    @czarek777 - to przez porządki na serwerze.
    ->link<- <- tu być (powinno)

    @xeen - Bezwzględnie trzeba ją wykorzystać ^_^ a tak poważniej. Jeśli chcesz ją upchnąć w jakieś produkcji to proszę bardzo. Fajnie będzie usłyszeć, coś swojego w czymś nie swoim :).
    Pliczek CMC w załączniku daje. Jest to bardzo lekko zmodyfikowana wersja pierwotna (mikro korekty brzmień instrumentów, nic po za tym)
    • 13: CommentAuthorczarek777
    • CommentTime29 Nov 2009
     
    No to moja ocena: Nieźle :) Ma klimat i nadaje się do jakiejś gry gdzie np chodziłoby się żołnierzem. Czekamy na następne produkcje.
    • 14: CommentAuthormac
    • CommentTime29 Nov 2009
     
    bardzo fajne ;-)
    • 15:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Nov 2009
     
    dzięki :)
    oczywiście jak mi się uda upchnąć utwór w pamięci i odpalić podeślę Ci jeszcze gierkę do ostatecznej autoryzacji (żeby nie było):D
    • 16:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime30 Nov 2009
     
    xeen - no myślę ^_~ Z niecierpliwością oczekuję...
    • 17:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime2 Dec 2009 zmieniony
     
    Postanowiłem, że wykorzystam temat (ten temat) i pochwalę kolejnym tworem mojej wyobraźni.
    Dla lubujących się w dźwiękach Atari... Aless Gute :D
    ->link<-
    Ja. Tym razem niemiecka nazwa, bo i utwór brzmi (jak dla mnie) nieco... niemiecko.
    A dla lubujących eksperymenty, proponuje ten sam utwór, ale spowolniony do 75% oryginału
    ->link<-
    brzmi jeszcze bardziej "korowo" ]:->
    • 18: CommentAuthormac
    • CommentTime2 Dec 2009
     
    pasuje do gry w której się sporo chodzi ;-) niezłe
    • 19:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Dec 2009
     
    mocne, twarde, rzeczywiście niemieckie:)
    mi tym razem kojarzy się z Hans Kloss'em :)

    ps.
    Zilq udało mi się upchnąć twój utworek w pamięci w mojej gierce logicznej, którą robię w ramach nauki, niedługo podeślę Ci próbkę (praktycznie mam do dogrania szczegóły)
    • 20:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime7 Jan 2010 zmieniony
     
    To znowu ja...

    To już chyba tak zostanie, że w tym wątku będę prezentował swoje "wypociny" hehe... przynajmniej wszystko w jednym miejscu :P

    Utwór zacnego zespołu Kraftwerk (swoją drogą z 1978 roku hie hie -poczytało się wiki ;) ) i jego ówczesny cover równie zacnej kapeli Rammstein (1997). Ogólnie 42 lata (po dziś dzień) i utwór trzyma się jak mało który (szacun)

    No ale... Das Modell popełniłem i ja w 2010. Cover... Port... zwał jak chciał, grunt że w 8 bitach ]:-> Sami oceńcie, jak mi to wyszło (mi podoba ;P)

    ->link<-

    Za podstawę posłużył mi zespół Rammstein i moje "wydanie" jest nieco dłuższe, bo trwa (aż) 5 minut 39 sekund.

    Miłego słuchania.

    PS. Za nie długo kolejna prezentacja. HOŁK
    • 21: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    Uczciwie mówiąc przyjemniej mi się słuchało niż oryginału :-)
    • 22: CommentAuthorszary
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    Bardzo przyjemne :)
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    A kiedy beda eksperymenty z instrumentami? :)
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    chciałem nieśmiało znowu spytać czy utwór jest sprzedany, czy istnieje szansa na wykorzystanie w jakiejś produkcji?
    :)

    jeżeli się narzucam to poproszę o pstryczka :)))
    • 25:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    Caruso: heh, miło to słyszeć :]
    Kaz: Wiesz, cały czas się staram, ale nie wychodzi mi to. Swoją drogą CMC jest dość biedny w kwestii eksperymentowania z dźwiękiem, a i czasu na to nie za wiele. Krótko mówiąc, trzeba czekać :/
    Xeen: "(U)Twory" które tu prezentuje są wolne i w każdej chwili można mnie poprosić o nuty :D.
    • 26:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    ok, dzięki :)
    a masz gdzies na sieci dostępne publicznie wersje CMC aby sobie sprawdzić, co mi sie zmieści w pamięci?
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    Zilq - a nie probowales jeszcze RMT?
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    muzyczka git,nawet seniorka rodu przyszła do pokoju posłuchać co tak ładnie gra :)
    • 29:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime8 Jan 2010 zmieniony
     
    Xeen: Mogę się postarać o upublicznienie "źródełek". A jeśli Cię coś interesuje z tego, co tu zaprezentowałem to wal śmiało, najlepiej na maila.

    Kaz: A i owszem, próbowałem RMT i to było już trochę czasu wstecz. Z tego co sobie przypominam, coś mi w nim nie pasowało (czyt. czegoś nie mogłem zrozumieć). Możliwe iż w przyszły weekend spróbuje coś zadziałać w tym kierunku. No chyba, żeby się coś w planach moich pozmieniało to w ten, ale wolałbym nie ^_^ Tak czy inaczej, trzeba czekać :(

    Gorgh: Seniorki już tak mają hihi, co nie umniejsza faktu, że cieszę, że trafiłem do AŻ tak szerokiego grona :D słuchaczy.
    • 30:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime9 Jan 2010
     
    Zilq, podesłałem Ci maila. Mam nadzieję, że tym razem nie trafiłem do SPAM'u :D
    • 31:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    ZilQ znowu nadaje

    I znowu się upubliczniam. Tym razem pierwszy utwór zrobiony pod RMT (Kaz, jeszcze bez eksperymentów :D ). Oj, muszę powiedzieć, że ma możliwości ten tracker, co pewnie, wielu z Was już wie.

    ->link<-

    Powyższy link, kieruje do najnowszego tworu dla POKEYa. Brak pomysłu na nazwanie utworu, sprawił, że tytuł jaki jest, każdy widzi :P No nic, tytuł to nie wszystko. Zapraszam do słuchania.
    • 32:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    Aż się prosi do jakiejś samochodówki ;-)
    • 33:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime18 Jan 2010 zmieniony
     
    podczas tworzenia tego kawałka, jakoś o tym nie myślałem. za to jak go odsłuchałem w całości to też mi tak spasowało
    • 34:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Jan 2010
     
    niezła dynamika:)
    ile taki utworek zajmuje kB (pytam - na razie :D - z ciekawości)?
    • 35:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime19 Jan 2010
     
    Xeen: Kto pyta nie błądzi... ]:-> Powiem Ci tak, źródło RMT zajmuje 3,6KB [3734 B] ale są tam trzy subsongi: główna muzyczka, muzyczka na start (np. poziomu) i coś, co zacząłem ale jeszcze nie skończyłem :D Kontynuując, XEX z grajkiem zajmuje 5,7KB [5801 B] (SAP 5,3KB [5471 B])
    PS. Ciekawi mnie Twoja ciekawość, hie hie...
    • 36: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime19 Jan 2010
     
    @zilq: fajne, liczę na następne kawałki w RMT.
    • 37:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime29 Jan 2010 zmieniony
     
    Tatqoo: No to proszę bardzo :D

    Kolejne "dzieło" spod znaku RMT. Przyznam, że sofcik wymiata, choć czasami chciałoby się więcej ;P no, ale...

    Piątki bywają twórcze, ot takie spostrzeżenie, a ten dał coś na wzór muzyki emo-core (taki emocjonalny gatunek muzyki gitarowej z "darciem gardła" - fajne, dla ciekawskich, najbardziej mi znane Nurosis, ISIS :D)
    Tym razem, bez "darcia gardła", ale, zawsze można puścić wodzę fantazji (ja przynajmniej zawsze tak robię)

    ->link<-

    POKEY z Wami.
    • 38: CommentAuthormgah
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    Chyba jest coś schrzanione z linkiem.
    • 39:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    sorki za problem z linkiem. powinno teraz działać
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    A ja przypomne, ze sa juz opracowane metody odtwarzania RMT w programach w Basicu. To tak, gdyby jacys poczatkujacy chcieli miec we wlasnej gierce utworki w tym formacie, nie trzeba sie ograniczac tylko do CMC:

    ->link<-
    • 41: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    @zilq: jest melodia - jest dobrze :) Też fajne.
    • 42:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    nice:)
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    A ja wystapie w niewdziecznej roli krytykanta :). Akurat ten kawalek w ogole nie przypadl mi do gustu. Poprzednie byly znacznie lepsze.
    • 44:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    kaz, no cóż, nie zawszę się trafi w gusta. Przyjmuję krytykę, jak i pochwały.
    A jeśli można wiedzieć, co takiego w tym kawałku nie trafiło?
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    Trudno jednoznacznie powiedziec - po prostu przesluchalem kilka razy i ani nie zapadlo mi w pamiec, ani nie mam potrzeby posluchac jeszcze raz. Zupelnie inaczaj bylo na przyklad z muzyka do "Satellite" - z przyjemnoscia slucham tej muzyczki za kazdym razem.
    • 46:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    w przypadku muzyczek Zilq mam tak, że utwory podobają mi się od drugiego przesłuchania w górę:)
    • 47:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    hmm... Xeen, Twój przypadek mnie zastanawia ;) :D A tak na poważnie, to czasami też tak mam, że utwór za pierwszym razem nie siada, ale później (zwłaszcza po czasie) coś się w nim odnajduje, co sprawia, że się zmienia zdanie.
    Kaz, a już myślałem, że coś konkretnego nie spasowało, ale to dobrze, bo jeszcze bym to zmienił ]:-> a nie lubię za bardzo grzebać w swoich utworach.
    • 48: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    Muzyka to nie glazura.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    Zilq - przeciez nie zadowolisz wszystkich, jednemu sie bedzie podobac, drugiemu nie. Dlatego wszelkie demokratyczne glosowania nad utworami to tylko zabawa, innego sensu w tym nie znajdziesz, a juz na pewno nie dowiesz sie, czy utwor jest dobry czy nie. Dlatego takie glosy jak moj mozesz odnotowac, ale w ogole sie tym nie przejmuj :).
    • 50:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    nie chcę być źle zrozumiany, drugi raz wynika z tego, że zazwyczaj słucham sobie w trakcie grzebania na kompie muzyczek nie 8 bitowych i muszę się przestawić na właściwe tory przed właściwą oceną (jest to w zasadzie generalna zasada dla atari) :)
    to co chciałem napisać to: dla mnie spoko, tak trzymać:)