atarionline.pl 1Tracker - nowa wersja download - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Aug 2015
     
    ->link<-

    do czego sluzy?

    edytor muzyczek 1-bitowch
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Aug 2015
     
    Shiru po latach milczenia stal sie bardzo aktywny... kolejny update - z nowym engine ZX7

    jesli ktos napisze muze na engine Phaser2 lub Phaser3 to moze bedzie jakas motywacja do przeniesiania tego na Atari
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Aug 2015
     
    A czy do tej pory daje się te silniki przenosić tak, aby działały z prędkością oryginału?
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Aug 2015
     
    super dokladnie nigdy nie bedzie...
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Aug 2015 zmieniony
     
    Chodzi mi o prędkość działania silnika, czy jest to łatwo/trudno/niewyobrażalnie trudno osiągnąć.
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Aug 2015
     
    predkosci silnika jest wieksza niz oryginalu...
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Aug 2015 zmieniony
     
    Czyli nasze (czyli wielu nas-atarowców) kompleksy nt. prędkości 6502 są nieuzasadnione.

    W ramach szerzenia tzw niepublikowanych rozkazów 6502 fajnie byłoby, gdybyś sklecił krótki artykuł z przykładami i wstawkami kodu, jak to działa bez i z niepublikowanymi na przykładzie optymalizacji, które poczyniłeś w związku z portowaniem silników muzycznych i gier z zx spectrum.

    Bo jak na razie, to te kody nie wydają się użyteczne na pierwszy rzut oka, stąd zapewne pewna awersja do nich.
    • 8: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Aug 2015
     
    ja zacząłem nielegali używać, i sobie je chwalę.
    fajowy jest np. lax (ładuje od razu a i x), w pewnych warunkach (jak a nas nie interesuje) uzyskujemy substytut ldx (zp),y. fajne są też sax, dcm/ins.
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Aug 2015
     
    zastosowan jest cala masa... chcesz zrobic lsr i wymusic skasowany C dajesz alr, wyzerowac akumulator i C? dajesz anc. zamiast maskowac rozkaz bit-em ktory zmienia znacznik np. Z dajesz dop albo top. klasyka w stylu ldx (),y; sbx; isb itd... masa ciekawych rzeczy: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Aug 2015
     
    link czytałem, zanim zadałem pytanie i podałem sugestię. Artek tak czy inaczej byłby fajny.
    • 11: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Aug 2015
     
    artek jak artek. ale pomyśl o tej dyskusji pod nim ;).
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Aug 2015
     
    tu tez:

    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Aug 2015
     
    To ją od razu zamknąć :) Albo dopisać - artek tylko dla zwolenników, else wyp...adaj stąd.
    • 14: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Aug 2015
     
    ja w temat nielegali wszedłem w ten sposób, że z 10-20 razy przejrzałem, co tam jest, tak by mniej/więcej kojarzyć co tam jest. potem podczas pisania, jak trafię na sytuację, w której wydawało mi się, że coś jest i przydało by się - to używam.
  1.  
    A jak się czujesz z tym, że są na świecie 3 osoby, które mają z Twoimi programami problem?
    • 16: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Aug 2015
     
    jest mi absolutnie wszystko jedno, czy takich osób jest 3, czy 30. na moim sprzęcie pisze '65 XE', i kod działa. to jest wystarczający dla mnie argument.
    • 17:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime9 Aug 2015
     
    … sie zaraz zacznie
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Aug 2015
     
    nic sie nie zacznie... temat optymalizacji byl wielokrotnie poruszany nie sadze zeby potrzebny byl osobny artek na ten temat.
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Aug 2015
     
    Oki, ten drugi link z 28-stronnicową dyskusją (a z 7 stron na temat) jest wystarczający.
    • 20: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Aug 2015
     
    kolejny update 1trackera (nowy silniczek)
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Oct 2015
     
    kolejne uaktualnienie:

    ->link<-


    obsluguje dodatkowo silnik ZX7
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Oct 2015
     

    BobEr:

    jest mi absolutnie wszystko jedno, czy takich osób jest 3, czy 30. na moim sprzęcie pisze '65 XE', i kod działa.


    No to przynajmniej wiem, na które kompo nie oddasz pracy ;)