atarionline.pl Gry na Atari wycena - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordaro
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Witam

    Mam 4 gry na dużych dyskietkach, nigdy nieużywane, praktycznie nowe, raczej są na Atari.

    Nie wiem jaka teraz cena może być tych gier?

    Nie widzę ich na aukcjach w necie.

    W załączniku zdjęcia tych gier.
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Dam 30 PLN za całość. Ceny podobnych na Allegro są wzięte z sufitu (np. "Neron" za 99 PLN to totalne nieporozumienie). :)
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Ciekawe ile kiedyś ludzi nabrało się na tego Bomb Jacka.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Wolny rynek.
    szkoda tylko że autorzy grosza nie zobaczą .
    • 5: CommentAuthordaro
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Zastanawiam się może zostawię sobie i kiedyś osiągnie któraś z tych gier cenę z tego linku niżej :)

    To była gra na Atari.

    ->link<-
    • 6: CommentAuthormarekp
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    @daro: No wiesz. Jak by to była jakaś warta fortunę perełka, to pewnie kolekcjonerzy i tak by Ci nie powiedzieli tylko udawali, że to nic ciekawego i zaproponowali trzy dychy. Jak to są tylko zwykłe pirackie dyskietki jakich było w pi...u i trochę (a na takie właśnie wyglądają) to trzy dychy to dużo. Ale... Zawsze może znaleźć się sentymentalny wariat któremu na widok tej właśnie dyskietki łezka nostalgii w oku się zakręci i zapłaci ... pińset i to ojro ;-)
    Wystaw na Allegro, przetestuj rynek. A później sprzedaj voyowi za trzy dychy :-)
    • 7: CommentAuthordaro
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Nie muszę ich sprzedawać, niech sobie leżą :)

    Chciałem się zorientować po ile chodzą mniej więcej tego typu gry na dużych dyskietkach.

    Właśnie też mnie ciekawi, czy to kopia, czy oryginały.

    Przecież wtedy chyba hologramów nie było naklejonych na opakowania?

    Te maja jakieś okładki, instrukcje.

    Kopie z tamtych czasów to chyba były jakieś dyskietki czyste lub z nadrukiem, nazwą gry bez opakowania?
  1.  
    Daro
    Weś ta dyskietki i wejdz na ebay - albo na amerykanskie strony dla fanow - jesli sa sprawne dostaniesz wiecej niz 3 dychy :-)
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Oct 2015
     

    marekp:

    Jak to są tylko zwykłe pirackie dyskietki jakich było w pi...u i trochę (a na takie właśnie wyglądają)

    Ale tak właśnie wyglądały oryginały. Co oczywiście nie zmienia faktu, że nie są szczególnie dużo warte.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Piraty które kupowałem nigdy nie miały obrazków tylko listę tytułów, a już druk w kolorze to Ameryka. Ale może sprytnie wykombinował by kupić oryginały w cenie piratów.
    • 11: CommentAuthordaro
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Jak z trwałością takich dyskietek?

    Mimo że nigdy nie były używane i sprawdzane, mogą nie działać?

    3,5 calowe dyskietki były bardziej masywne, a te są giętkie.
    • 12: CommentAuthormarekp
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Mogą nie działać. Nawet nie używane tracą z czasem zapisane informacje. ZTCP dla dyskietek przyjmuje się trwałość 10 lat od zapisu. Ale chyba nie jest tak żle skoro moje starsze dyskietki się wczytują :-)
    • 13:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Oct 2015 zmieniony
     
    Nic nie kombinuję. :) Larek ma rację; nie są szczególnie wiele warte i kwota, którą zaproponowałem, jest wg mnie uczciwa. To, co się obecnie dzieje na rynku kolekcjonerskim, to jakiś obłęd. Sztucznie zawyżone ceny, choć część z nich usprawiedliwia fakt istnienia niewielkiego nakładu danej gry czy programu lub ewentualnie stadium produkcyjne (prototyp, wersja demo dla dystrybutorów itd.).
    • 14: CommentAuthordaro
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Oj to muszę je szybko sprzedać, bo możliwe, że teraz są jeszcze dobre.

    Na przykład za 5 lat może okazać się, że nie ma już na nich żadnych danych :)
    • 15: CommentAuthormarekp
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    E-tam. Nie ma na nich nic szczególnego - te programy można ściągnąć jako obrazy dyskietek z "internetów". LIczy się raczej ich fizyczność: Naklejka, pieczątka, dyskietka... Za to się płaci. Samą grę można ściągnąć i odpalić na emulatorze :-)))
    • 16:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    Ok, wyjawię mój szczwany plan. :)

    Chciałbym je odczytać przez interfejs KryoFlux do formatu .raw, który pozwala zachować niskopoziomowe informacje o zapisie na dyskietce, w tym też o zastosowanych zabezpieczeniach przed kopiowaniem i tym samym po konwersji na format .atx lub .pro zachować to dla przyszłych pokoleń. Pierwszy z nich pozwala odtworzyć te dane w drugą stronę (jeśli powstanie odpowiedni program) i zapisać całość informacji na dysk. Trzy tytuły z twoich dysków, daro, nie zostały jeszcze odczytane.
    • 17: CommentAuthormarekp
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    @s2325: Przejrzałeś mnie...
    • 18: CommentAuthormarekp
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    "który pozwala zachować niskopoziomowe informacje o zapisie na dyskietce"(...)"dla przyszłych pokoleń".
    "Trzy tytuły z twoich dysków, daro, nie zostały jeszcze odczytane."
    I tym sposobem dodałeś zero do swojej oferty... :-P
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Oct 2015 zmieniony
     
    Voy, a które to tytuły, bo zdaje się, że jakieś gry z tej czwórki mam i mógłbym wypożyczyć je za darmo*


    *)darmo = dwa piwa
    • 20:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Oct 2015 zmieniony
     
    Dodałeś je za mnie, więc taka oferta nie jest z mojej strony wiążąca. :)

    Można inaczej: jeśli daro koniecznie chce je sprzedać drożej (ale nie mnie), to nic nie stoi na przeszkodzie, ale jeśli to możliwe i gdyby się zgodził, chciałbym go poprosić o podesłanie tych dysków tylko do odczytu; po czym bym je odesłał (wraz z pokryciem kosztów przesyłki w obie strony). Może ta prośba wygląda dziwnie, ale przedstawiam sprawę uczciwie.

    daro, na forum mnie znają od lat; nie mam żadnych ukrytych zamiarów. :)

    @Larek: Adax, Robal/Duch, Gold Hunter. Bardzo byłbym rad. :) Dogadamy się co do marki ulubionego trunku. :)
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Oct 2015 zmieniony
     
    Adax i Gold Hunter jest w oryginale :)

    Mam też Duch/Robal, ale jakieś takie dziwne, bo na dwóch dyskietkach... Coś mi się przypomina, że te dwie gry skopiowałem sobie na inne dyskietki, gdyż stacja XF551 nie bardzo chciała czytać drugą stronę dyskietki bez otworu indeksującego. Ale głowy za to nie dam.
    @Daro, czy mógłbyś sprawdzić na ilu dyskietkach masz te gry (Duch/Robal)?

    Voy, podaj adres do wysyłki na (...)
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Oct 2015 zmieniony
     
    Oto lista wszystkich oryginalnych gier na dyskietkach, które posiadam, a przynajmniej tych, do których udało mi się szybko dostać ;)

    AD 2044
    Adax
    Alchemia
    Alfa-Boot
    Android
    Around the Planet
    Artefakt przodków
    Bang! Bank!
    Barahir
    Barbarian
    Boing II
    Captain Gather
    Change
    Constellation
    Crypts of Egypt
    Cywilizacja
    Dagobar
    Deathland
    Dwie Wieże
    Fatum
    Fire power
    Frank & Mark
    Global War
    Gold Hunter
    Guard
    Hawk Moon
    Humanoid
    Imagine
    Inny Świat
    Janosik
    Jumpig Jack
    Klątwa
    Kręgi zagłady
    Książe
    Living Daylights (Mirage)
    Lizard
    Magia
    Magia Kryształu
    Magic Dimension
    Master Head
    Miecze Waldgira II
    Mission Zircon
    Moscow 1993
    Najemnik
    Najemnik - Powrót
    Neron
    Operation Blood
    Outris
    Problem Jasia
    Przemytnik
    Riot
    Roderic
    Sexversi
    Skarbnik
    Special Forces
    Spy Master
    Starball
    Streets
    Super Fortuna
    Świat Olkiego
    TacTic
    Tagalon (Mirage)
    Technoid
    Technus
    Terminator
    The Convicts
    The Jet Action
    The Last Guardian (LK Avalon)
    Top Sectret
    Tron
    Turbican
    Vicky
    Władca
    Włóczykij
    Zybex (LK Avalon)
    • 23:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Oct 2015
     
    Posłałem ci listę zgranych i działających na maila i tych, które są zgrane do .raw, ale których nie można skonwertować, bo specyfikacja .atx na razie nie obsługuje zabezpieczonych dysków w ED. :)
    • 24: CommentAuthordaro
    • CommentTime20 Oct 2015
     
    Odpowiem na pytanie ile dyskietek jest. Są cztery.

    Każda gra na jednej dyskietce.

    Co do legalności tych dyskietek to ich historia jest taka:

    Rozdawali je na jakichś targach komputerowych, nie pamiętam już których, możliwe, że w Poznaniu byłem.

    Rozdawali je za darmo, było to w latach 90-tych, Sporo tego leżało w kartonach same duże dyskietki.

    Skończyła po prostu się era dużych dyskietek i ta firma nie mogła sprzedać tych gier. Zamiast wyrzucić rozdała za darmo.

    Chwyciłem te 4 sztuki i przeleżały u mnie w domu do dziś. W ciepłym suchym miejscu z dala od silnych pól magnetycznych, magnesów. Nie miałem napedu na duże dyskietki i ich nie użyłem nigdy.

    Patrząc na nośnik jest idealny, opakowania też, Kiedyś nie foliowali tych dyskietek i nie są zafoliowane.

    Jak rozdawali na targach to chyba są oryginały?

    Co do wysyłki o której wspomniał Voy i przegraniu ich to nie głupi pomysł. Podejrzewam, że już to ktoś zrobił w Polsce to nie były takie unikatowe tytuły.

    Zastanowię się. Szczerze nie chce mi się ich wysyłać. Nie są uszkodzone, a w dobrych warunkach przechowywane, pewnie jeszcze poleżą.

    Też jest obawa, że trafi jakaś stacja dyskietek, która porysuje te dyskietki głowicą.

    Mam na przykład dyskietki 3,5 cala często używane i do tej pory działają, a te nieużywane powinny być ok.

    Na razie nie będę ich nigdzie wystawiał. Dobry jest pomysł z wystawieniem na e-Bay, tam mogą nie mieć kolekcjonerzy takich tytułów, a w Polsce raczej będą mieli.
    • 25:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Oct 2015 zmieniony
     
    KryoFluxem nikt tych tytułów z oryginałów jeszcze nie zgrywał niskpoziomowo - w tym cały pic. :) W Sieci są tylko wersje złamane przez piratów.

    Za moje stacje ręczę stuprocentowo, bo nigdy żadnej dyskietki nie porysowały. Ale ok, twoja decyzja i ją uszanuję. :)
    • 26: CommentAuthordaro
    • CommentTime20 Oct 2015
     
    Czyli jednak to oryginały.

    Zobaczymy, trochę ten temat przeleży na forum, może ktoś już ma skopiowane te tytuły.

    Ja ich nie będę się pozbywał, będę pamiętał o możliwości skopiowania. Jak coś się głoszę, dzięki za propozycję Voy

    Synek rośnie pewnie dostanie w spadku ode mnie te gry :)
    • 27:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Oct 2015
     
    Panie Voy,
    przebrnąłem przez te zestawianie, które mi podesłałeś, a właściwie dwa zestawienia - jedno gier przekonwertowanych, a drugie tylko zgranych i wyszło mi, że w całym tym zbiorze nie ma jeszcze następujących gier (z tych, które ja posiadam):

    AD 2044
    Adax
    Alchemia
    Android
    Around the Planet
    Artefakt przodków
    Bang! Bank!
    Barbarian
    Boing II
    Captain Gather
    Change
    Constellation
    Crypts of Egypt
    Dagobar
    Deathland
    Dwie Wieże
    Fatum
    Frank & Mark
    Global War
    Gold Hunter
    Guard
    Hawk Moon
    Imagine
    Jumpig Jack
    Klątwa
    Kręgi zagłady
    Living Daylights (Mirage)
    Lizard
    Magia Kryształu
    Magic Dimension
    Mission Zircon
    Moscow 1993
    Najemnik - Powrót
    Neron
    Operation Blood
    Outris
    Roderic
    Sexversi
    Skarbnik
    Special Forces
    Streets
    Świat Olkiego
    Technoid
    Terminator
    The Convicts
    The Jet Action
    The Last Guardian (LK Avalon)
    Tron
    Turbican
    Władca
    Włóczykij
    Zybex (LK Avalon)

    Sprawdź, proszę, czy faktycznie tych gier potrzebujesz i daj znać, to wyślę je wszystkie.
    • 28:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Oct 2015 zmieniony
     
    Wszystko się zgadza. :) Gdybyś niektóre z nich miał w kilku egzemplarzach, to również podeślij. Zdarzały się kopie różniące się od siebie rodzajem zabezpieczenia przed kopiowaniem albo kodem gry w zależności od czasu wydania (np. Saper, Vicky, Kult, Robbo). No i raz jeszcze naprawdę wielkie dzięki. :)
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Oct 2015
     
    Paczka wysłana.
    Opiekuj się dyskietkami jakby były... moje ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime22 Oct 2015
     
    Zatem z niecierpliwością będę jej oczekiwał. :)
    • 31:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime23 Oct 2015
     
    Paczuszka doszła, a w środku znalazłem same skarby. Dyskietki spokojnie przetrwałyby pobliski wybuch bomby atomowej - tak dobrze przesyłka była zapakowana. :) Stan nośników IDEALNY. Dzięki, Larku!

    Część już zgrana, pozostałe uda mi się zgrać do .raw w przeciągu paru najbliższych dni. Znakomita większość z nich jest w ED, więc ich zrzuty będą musiały poczekać na konwersję do chwili, aż Phaeron rozszerzy specyfikację .atx.
    • 32:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Oct 2015
     

    voy:

    Dyskietki spokojnie przetrwałyby pobliski wybuch bomby atomowej

    Trzymam je w przeciwatomowej lodówce ;-)

    Nie ma pośpiechu z tym zgrywaniem.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jan 2019
     
    I udało się zgrać?
    Odśnieżam, może inni zechcą Voyowi coś jeszcze udostępnić.