atarionline.pl i Ty możesz zostać beta-testerem ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Jan 2016
     
    Cześć Aolki.

    Koniec i początek roku miło zaskoczył nas wysypem nowych gier. Wpisując się w ten karnawałowy trend, młoda i dynamiczna grupa na scenie Atari - czyli AnticSHOP - planuje niebawem wypuścić swoją drugą oficjalną produkcję.
    /owacja/

    Jest to gra logiczna, wymagająca nieco myślenia i spostrzegawczości.
    Przewidziane są przynajmniej 3 tryby prowadzenia rozgrywki i kilkanaście/kilkadziesiąt plansz do odblokowania.

    Projekt jest już niemal na ukończeniu - silnik jest gotowy w 100%, można grać. Brakuje jeszcze szlifów audio-wizualnych, poradnika/samouczka i najważniejszego:
    Ustawienia balansu gry i poziomu trudności w trybie ARCADE.

    I do pomocy w tym właśnie zadaniu potrzebujemy kilku (myślę że max 3) ochotników. Z doświadczeń z ostatnią produkcją wiemy, że balansowanie i debugowanie gry trwało dłużej niż samo pisanie całej reszty. Stad nasza prośba do Was o pomoc.

    Wymagania:

    - trochę czasu i cierpliwości
    - umiłowanie do gier logicznych
    - sprawny komputer atari z joystickiem, lub emulator.

    Oczekiwania:

    - kilkukrotne przechodzenie poszczególnych poziomów gry "na czas", czyli notowanie osiągniętych wyników i czasów
    - próby maksymalnego wyżyłowania wyniku, bez pomiaru czasu
    - próby znalezienia błędów

    Mile widziane:
    - propozycje własnych poziomów (mamy gotowego toola do strugania poziomów)
    - propozycje usprawnień

    Oczywiście robota dla frajerów, czyli absolutnie za free.
    Symboliczną nagrodą będą podziękowania za pomoc w samej grze i osobista satysfakcja. No i oczywiście dostęp do znakomitej gry jeszcze w fazie beta ;)

    Kandydatury prosimy zgłaszać w tym wątku.
    Jury (w składzie poniżej) po burzliwych obradach wyłoni kandydatów i ogłosi werdykt.



    bocianu & kris3d / anticShop
    • 2: CommentAuthormarok
    • CommentTime7 Jan 2016
     
    Fajny jest ten entuzjazm Waszej grupki. Zawsze go doceniałem w scenowej działalności. Uważam, że warto byłoby choćby dlatego Wam dopomóc, ale i sama gra z opisu mi się również podoba, bo takie własnie - logiczne - preferuję. Niemniej oczekiwania są dość konkretne i w sumie nie mam pewności, czy udałoby mi się je spełnić. Tym bardziej, że ja trochę taki maruder ->link<- jestem. No ale gdyby coś, mogę spróbować.
    • 3: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime7 Jan 2016
     
    Jeśli wystarczą 2-3 godzinki dziennie (tyle mogę poświęcić) to zgłaszam swoją kandydaturę. :)
    Czy gra działa na stockowym Atari z 64kb pamięci?
    • 4:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Jan 2016
     
    Gra działa nawet na 48kb :)

    Wymagania są, owszem, ale to takie nasze pobożne życzenia. Każda pomoc się przyda, nawet pół godziny i racjonalny feedback, może być mega pomocny.

    Właśnie dorabiam licznik czasu do trybu arcade, więc nie trzeba będzie mieć własnego stopera ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 Jan 2016
     
    Jako że zainteresowanie nie przekroczyło minimalnego progu wyborczego, kolejną grę piszemy na C64 :D

    A tak na serio, to poproszę Panów maile na priva (mójnickzforum@gmail.com), a w poniedziałek wyślę Wam wersje do potestowania - jeszcze dorabiam ostatnie ficzery.
    • 6: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime10 Jan 2016
     
    OK mail poszedł, czekam na kontakt :)
    • 7:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime18 Aug 2020 zmieniony
     
    Żeby nie zakładać nowego wątku, wykorzystam stary.

    Znów potrzebuje testerów-wolontariuszy do gry.
    Tym razem wymagania są trochę inne.

    - Gra jest zręcznościowa i multiplayer, więc oczekuje, że tester ma kolegów lub rodzinę, która pomoże mu ją sprawdzić :)

    - Gra na stockowym Atari umożliwia zabawę w 3 osoby (joy1 joy2 keys)

    - Mile widziane osoby posiadające interfejs MultiJoy, gra wtedy umożliwia zabawę na 4 joystickach.

    - Podania rozpatruje w kolejności ich przychodzenia i nikomu nie gwarantuje że zostanie wybrany

    - Nie przewiduję żadnego honorarium, prócz dobrej zabawy i pojawienia się w creditsach gry

    - najlepiej pisać na maila (bocianu na gmail)



    z góry dzięki za pomoc!
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    .. u mnie działa, więc pewnie nie będzie poważniejszych problemów ;)