atarionline.pl AtariArea w ataku :/ - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormarekp
    • CommentTime14 Mar 2016
     
    @QTZ:"Skąd pomysł, że większość jest za?"
    Nie wiem za czym jest większość. Ja chciałbym, żeby to zmienić bo mnie to irytuje. W sumie dowolne rozwiązanie utrudniające wypisywanie bzdetów pod nowinką będzie dobrym posunięciem. A jeśli nic z tym szefostwo nie zrobi to trudno - będę czytał tak jak do tej pory...
    Ale skoro można namawiać, to namawiam.
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Mar 2016
     
    @maly_swd: ale jak sobie wyobrazasz, gdzie bedzie zapisana informacja o tym co masz widziec a co nie? chyba na kompie usera bo nie w bazie... co zrobisz jak zmienisz urzadzenie... uwazam, ze ukrywanie spamu jak to opisalem byloby prostsze w realizacji i wygodniejsze dla usera.

    @QTZ: dobry pomysl z wyroznieniem nicka rarejestrowanego - cenna informacja.

    natomiast (slowami innego klasyka) mam daleko idace podejrzenia co do koni trojanskich ktore lobbuja za zarznieciem strony newsow atarionline poprzez nakaz rejestracji.
    • 3: CommentAuthormikey
    • CommentTime14 Mar 2016
     
    No jasne, spisek. Na razie to jako jedyna osoba lobbujaca za anonimami sam uzyles ich do trollowania. Tyle w temacie lobbowania.
    • 4: CommentAuthormarekp
    • CommentTime14 Mar 2016
     
    @xxl: Masz daleko posuniętą spiskową teorię "czegokolwiek" :-P.
    Ja lobbuję za ograniczeniem wypisywanie bredni pod nowinkami i z całą pewnością nie chodzi mi o (jak to nazwałeś) "zarżnięcie strony". Zresztą taka sugestia to jest właśnie trolowanie, bo zamiast skupiać się na danym problemie rozszerzasz zakres o bliżej nieokreślone "siły mające na celu...".
    Do tematu: Jestem za ograniczeniem tego bajzlu pod nowinkami. Chcecie anonimowo? Zróbcie anonimowe forum.
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Mar 2016
     
    @marekp: nie, forum i newsy to dwa rozne byty - juz o tym bylo - zerknij kilkanascie postow wyzej co pisalem. ograniczenie tak - rejestracja nie.

    @mikey: spisek :-) dobre. oczejkujesz ze powiem to nie ja i ze to ma byc argument zebym przylozyl reke do tego aby tylko zarejestrowani mogli komentowac? chyba zartujesz, ja przyznam sie do kazdego blyskotliwego albo smiesznego anonima :-)
    jestem wszedzie! a jak ktory bedzie mi chcial przypisac te glupie to moge powiedziec ze potrafie zrozumiec dlaczego takie programy jak "dlaczego ja" czy "gotuj z magda gesler" maja swoja widownie ;-)
    • 6: CommentAuthormarekp
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    Hmmm... Może i macie racje, że logowanie to zły pomysł. No dobra, to skoro nie ma opcji "precz z web 2.0!!! - całkowity brak komentarzy na stronie" to pomysł z kolorami, albo jakimś innym _oczywistym_ rozróżnieniem gości od domowników byłby dobrym rozwiązaniem...
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    I prośba żeby zarejestrowani na zaczepki nie odpowiadali w inny sposób niż potępienie i koniec rozmowy (ale tylko gdy ignorowanie nie pomoże). I żeby sami nie zaczepiali. Niektóre odpowiedzi są błyskotliwe, ale jak chcemy błyszczeć w takich dyskusjach to trzeba się liczyć, że oni tym bardziej będą się z nami prześcigali...
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Mar 2016 zmieniony
     
    tak poczytałem i muszę powiedzieć że problem został delikatnie mówiąc lekko wyolbrzymiony ,trole są ,byli i będą ,nie ma co się nimi przejmować a jeżeli faktycznie zaczną spamować w niekontrolowany sposób to trza będzie z tym zrobić porządek .
    Tak troszkę pomyślałem i może dobrze by było gdyby na głównej w komentarzach widoczne były nicki zarejestrowanych użytkowników a całą resztę piszącą anonimowo wyświetlać jako gość jak komuś będzie zależało to po prostu założy konto ,osobie która będzie chciała pod wpływem impulsu się wydurniać zwyczajnie chęć odejdzie, bo przecież sama nazwa "gość" dystansuje .
    • 9: CommentAuthormikey
    • CommentTime15 Mar 2016 zmieniony
     
    xxl: no comment, twoje wybryki sa udokumentowane i sprawdzone w dwoch zrodlach, wiec daruj sobie te riposty..
    A spisek to ty wietrzysz ('kon trojanski lobbuje za logowaniem'), nie ja.

    Umówmy sie - sa osoby ktorym to jest na reke ze mozna pisac z anonima. Ty jestes jedna z nich. Dlaczego i po co to juz inna sprawa. Jedni dla 'otwartosci' aonline, inni po to zeby sobie mogli trollowac z anonimowych kont. Nie ma tu zadnego drugiego dna.
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    @IRATA: o! dobry pomysl z tym "gosc"...

    @mikey: biale myszki tez widzisz ? ;-) a umowimy sie tak, ze nie bedzie przymusowej rejestracji przy komentach :-)

    jak taka szykana - koniecznosc zakladania konta dla komentarzy newsow - konczy sie dla strony dobrze widac w przypadku strone newsow atari area :-) chcesz zeby atarionline tak skonczyla? mam nadzieje nie :-)
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    Przymusowej rejestracji nie będzie. To była wyłącznie propozycja rozwiązania problemu - jeśli umówimy się, że problem nie jest problemem, to nie ma dyskusji.

    Zostaną przypuszczalnie wprowadzone pewne usprawnienia, będące konkluzją powyższej dyskusji, uniemożliwiające np. postowanie pod nickiem zarejestrowanego użytkownika forum, lub usprawnienie (naprawa) mechanizmu autentykacji, aby zalogowani użytkownicy z automatu postowali jako oni (oczywiście w pełni mając świadomość tego faktu poprzez prezentowanie ich nieedytowalnego nicka, będącego edytowalnym dla użytkowników anonimowych) oraz wyróżnienie komentarzy użytkowników zalogowanych od anonimowych.

    Co do wpływu konieczności logowania na popularność funkcjonalności komentowania, to przykład atari area nie jest może najlepszy, gdyż - jak wierzę - po paru tygodniach będzie jasno widać, że większość komentarzy i tak pochodzi od użytkowników forum.

    Różnice, o których piszesz wynikają moim zdaniem z odmiennej konstrukcji / charakteru obu serwisów - w przypadku atari area centralnym i podstawowym elementem jest forum, a newsy są niejako dodatkiem i więszkość użytkowników przypuszczalnie przeskakuje do forum, nie spędzają wiele czasu na głównej stronie. Newsy nie są mocno wyeksponowane i zdawkowe, bez rozbudowanej treści i ilustracji - ot taki telegraficzny skrót, a sama opcja komentowana ukryta i wymaga "wejścia" w news.

    W AOLu jest odwrotnie - informacje i artykuły są tu w pewnym sensie elementem głównym, a forum jest obok (może właśnie "obok", a nie "za") i dlatego jest tak a nie inaczej.

    Flagowanie spamu czy walkę z nim uważam za zbędne, gdyż to nie spam jest problemem komentarzy (trudno tak nazwać niewybredne żarciki anonimów).
  1.  
    Karmicie tym wątkiem trolli aż puchną, a póki będziecie ich karmić to żadne mechanizmy nie pomogą.
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    Jeżeli zalogowani będą mieć nieedytowalny nick to wystarczy się wylogować, aby pisać pod innym, ale wpisywanie nicka z automatu ułatwi sprawę, bo można np. zrobić literówkę, a w nowinkach niestety nie ma możliwości edycji co jednak powoduje pewnego rodzaju wyróżnik, więc nie wiem czy nie lepiej jednak, aby hasło było inne i trzeba je było wpisywać za każdym razem. Zresztą czasami mam ochotę dodać info czasami nie... czasami może to być link, a czasami e-mail.

    Co do pomysłu żeby zamiast nicka niezarejestrowani mieli nicka "gość" to nie ma to sensu, bo wtedy będą zmuszeni wpisywać nicka w treści komentarza. A nieraz się zdarzało, że np. "artek" dotyczył osoby spoza forum i ta osoba komentowała pod swoim nickiem. BTW: Można dla takich "VIPów" rezerwować nicka i dawać im hasło, ale może to być kłopotliwe.

    Zawsze lepiej jak można wpisać nicka, bo jak pisze kilku "gości" to przynajmniej można ich odróżnić (no chyba, że do tego doszło, że wszyscy piszą jako "x").

    Myślałem o kolorze (który będzie problematyczny w przypadku linka), ale chyba lepszy od dopisku, czy nawiasów, etc.
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    Oczywiście mogą się wylogować, mogą też otworzyć nową przeglądarkę, ich sprawa. Ale nie muszą się powtórnie logować i nikt nie może użyć ich nicka.

    Co do zastąpienia nicka słowem "gość" - nie widzę sensu - wystarczy jeśli będzie odróżniony (może być to np. dopisywanie słowa gość w nawiasie albo coś innego)
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    mnie tez QTZ przekonal, ze "gosc" jednak nie jest dobrym pomyslem.
    • 16: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Mar 2016 zmieniony
     
    @wieczor
    Zgadzam się, ale pisałeś o *nieedytowalnym* nicku :)

    Z tymi dopiskami to przecież ktoś może mieć to co będzie w dopisku w nicku i wtedy będzie dziwnie, bo jak user będzie miał nick "ale ze mnie gość" to przy innych gościach będzie słabo wyglądał i nie będzie można odróżnić ;D

    Tu już chyba za dużo filozofii, ale może zalogowani niezależnie od nicka powinni być wyróżnieni... albo żeby mogli zrobić do nicka dopisek... nie to już jakieś głupie... chyba... :/

    Edit:
    Chyba, że dopisek byłby nie bezpośrednio przy nicku, ale i tak uważam, że kolor lepszy.
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    No nieedytowalny w sensie w formularzu komentarza widoczny, żeby było jasne, że postujesz jako Ty, jako użytkownik forum, ale wyświetlony nie jako pole a jako informacja. Zawsze możesz zmienić zdanie :)
    • 18: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Mar 2016 zmieniony
     
    Chodzi o to żeby mimo wszystko można było *swój* nick, który się wyświetli z automatu zmodyfikować, bo skoro i tak da się to obejść to po co ograniczać.

    Edit: Jeżeli zamiast swojego wpiszemy nick kogoś zarejestrowanego to powinniśmy zostać poproszeni o jego hasło.

    Inna kwestia: przyrównanie forum do wpisów może być problematyczne jeżeli wcześniej dany nick był użyty przy nowinkach, a później ktoś o takim nicku się zarejestruje, lub w ogóle zarejestrowany nieweryfikowany nick był użyty w nowinkach. To zależy jak to jest zorganizowane w bazie danych AOL. Można np. zignorować wcześniejsze wpisy, a brać pod uwagę tylko nowe lub nieweryfikowane niezależnie od nicka ustawić jako niezarejestrowany, a weryfikowane jako zarejestrowany.
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    Jeśli możesz z automatu modyfikować to oznacza jedno - wylogowanie. Można to zrobić, ale jest to trochę działanie implikowane więc ma mały sens. Jesli chcesz to zrobić specjalnie - zrób. Tak mi się wydaje jest przejrzyściej. Użytkownik forum, postuje jak na forum - nie podaje nicka za każdym razem i jest identyfikowalny.

    Co do konfliktów z czymś co było wcześniej to racja ale można brać to pod uwagę i opracować odpowiednią procedurę. Wpierw trzeba wewnętrznie przeorganizować system artykułów i komentarzy bo to co jest ... no, nie jest najlepiej :) Z tego powodu część nowinek została utracona i wciąż czeka na przywrócenie :)
    • 20: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Mar 2016 zmieniony
     
    Chyba trochę niefortunnie napisałem - chodziło o wyświetlanie z automatu, a nie modyfikowanie z automatu :)
    Ale żeby wyświetlony nick można było ewentualnie zmodyfikować np. na "QTZ [zmieszany]" :)

    Edit: może jednak to niepotrzebna komplikacja.

    Co do starszych nowinek to mi ich brakuje, fajnie gdyby wróciły nawet bez komentarzy i bez możliwości komentowania, bo sporo było tam informacji.

    Edit2:
    Z drugiej strony komentarz w obecnej formie ma też tę zaletę, że nie trzeba się logować i z jednego kompa może pisać kilka osób, podając inne hasło niż to na forum i tylko do danego wpisu.
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    Dajcie Wieczorowi spokój, bo akurat teraz jest zajęty inną pracą... a przynajmniej powinien ;P
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    Wszędzie wlezie i znajdzie, co za świat, no... Oczywiście panie kierowniku, czy ja palę?? Ja palę cały czas!
    • 23: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime19 Mar 2016 zmieniony
     
    lol

    Zrobcie checka, aby nie mozna bylo postowac nickiem, ktory jest w bazie i problem solved; Beda anonimowe komenty (jestem za, sam wiekszosc mam jako niezalogowany) - dla ludzi z malymi jajami, ktorzy potrzebuja z fastnickow pisac LUB sporadycznie;) nowych userow - przy jednoczesnym braku mozliwosci podszywania sie.

    przeciez to 1 minuta w pehapie/sqlu

    w ogole 1st world problems;)
    • 24: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime19 Mar 2016 zmieniony
     
    Pan jest moim gościem, teraz ja mówię!

    Wpisy pod nowinkami tylko dla niezrzeszonych?
    Nie, nie zrobimy :P

    Jajecznym skrytożercom mówimy nie!
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Mar 2016
     
    Ya ,powinien pobierany być kod DNA od zarejestrowanych użytkowników a na głównej podpisy pod komentarzami składane winny być własną krwią ,podpis dowolny a w razie trollingu bądź innych ataków były by dowody .Niech będzie tak jak jest , ewentualnie osoby z forum na czerwono (czcionka),goście i inne dziadostwo na żółto ;-).
    • 26: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime20 Mar 2016
     
    Ja myślę, że jak nie ma innych sensownych propozycji, to warto spróbować zaimplementować to co wymyśliliśmy do tej pory. Na ogół w czasie wprowadzania zmian wychodzą dodatkowe problemy i trzeba zmodyfikować pierwotną koncepcję, również w praktyce widać czy dane rozwiązanie jest lepsze czy gorsze.
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Mar 2016
     
    Ale czy to naprawdę tak problem jest? Sprawa dotyczy jednostkowych przypadków, które można rozwiązywać "ej wieczór, usuń te posty nie wnoszące nic do tematu a będące ewidentnym trollingiem" raz na jakiś czas.

    Bez ostrzeżenia.
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Mar 2016
     
    to moim zdaniem zly pomysl. byla juz o tym mowa.
    wymaga zanagazowania jednej osoby, na jakiej podstawie bedzie decydowal.
    oznaczenia jako spam (przez kilku uprawnionych) i zwiniecie posta mysle zalatwiloby sprawe.
    a uzywanie w newsach nazw zarejestrowanych na forum - jak ktos sobie nie zyczy moze zastrzec nicka.