atarionline.pl kolony - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorharding
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    hej

    Kiedyś grając na Atarynce wylistowałem kod gry za pomoca klawisza ESC(nie potrafię tego zrobić na Atari800Win Plus 4.0 ?) i ze zdumieniem stwierdziłem, że pojawiało się w nim tajemnicze słowo SAMOLOTY, z którym nie spotkałem się nigdy w trakcie rozgrywki. Czy jakieś to niedopatrzenie programisty?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    Jesli Urborg czyta ten watek to bedzie pewnie w stanie Ci najlepiej odpowiedziec, bo przekopal program Kolony wzdluz i wszerz setki razy... :)
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Oct 2009 zmieniony
     
    Tu masz cały kod oryginalnej wersji Kolony z Mirage:
    • 4: CommentAuthorharding
    • CommentTime15 Oct 2009
     
    dzięki, jeszcze jedno, jak przerwać w emulatorze działanie programu, by można go było zmodyfikować?
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Feb 2010 zmieniony
     
    Zazwyczaj klawisz Break albo reset plus LIST :), ale jak autor (autorzy) zabezpieczyli program przed listowaniem to Break Ci nie pomoze.

    PS. To jeszcze znalazlem w tym temacie:

    ->link<-
    • 6: CommentAuthorurborg
    • CommentTime16 Feb 2010
     
    Słowa samoloty w oryginalnym Kolony 2106 nie ma. Może miałeś jakąś przerobioną przez kogoś wersję?

    Z ciekawostek jakie można znaleźć w kodzie to jest tam jedno zdarzenie losowe, które jednak nigdy się nie pojawia. Nie wiem czy to błąd programisty czy porzucona koncepcja? Chodzi o trzęsienie ziemi, które niszczy kopalnie, zmniejszając wydajność złóż surowców - nieodwracalnie. W sumie to może dobrze że takiego zdarzenia nie było.