atarionline.pl Lista przebojów Atari 8bit. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Oct 2009
     
    @powroz - Nuclear Nick, świetna gierka, ma swój klimat, graficzka i grywalność stoją na bardzo wysokim poziomie jak na tamte czasy, a i na "te" też", to jedna z moich ulubionych gier, podobnie jak Oil`s Well, która ma podobny klimacik, choć o "o co innego w niej chodzi" :)
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime18 Oct 2009
     
    A ja nie głosuję. Zbyt wiele gier lubię, żeby potem inne krzywdzić w pseudoselekcji. HOWGH!
    • 3:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime18 Oct 2009
     
    A ja zagłosuje! na co sentyment mi podpowie po tylu latach (teraz trochę mało gram - nie licząc robbo forever)

    1. Agent USA
    2. Behind Jaggi Lines (na potrzeby zestawienia - Rescue on Fractalus)
    3. The Last Starfighter
    4. Road Race
    5. Archon II


    kurka.. może jednak nie głosować ?... przecież jak może zabraknąć

    Druid
    Trailblazer
    Ballblazer
    Laser Gates
    Mr. Do
    Raid Over Moscow

    kurka... aż tyle fajnych gier na atari było? A nawet współczesnych na liznąłem (czy kilku fajnych polskich produkcji)


    ojej ... a Colony ? aaaaaaa
    • 4:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime19 Oct 2009
     
    Nie przejmujcie się - będa i formuły, w których będziecie się mogli rozpisać.
    • 5: CommentAuthorLex
    • CommentTime19 Oct 2009
     
    Heh, tak próbuje zebrać swoje top 5 do kupy, ale jakoś mi nie wychodzi do końca. Właciwie to zebrałem swoje top 3 (bez ktorego moje top 5 nie moze sie obyć), a nad resztą się mocno zastanawiam, bo tyle tego fajnego bylo że aż żal jak czegoś bym nie wybrał. Poczekam chyba az mi sie przypomną jakieś kolejne dwa "absolutne hity" i dopiero wtedy złożę całą piątkę...
    • 6: CommentAuthorDieMON
    • CommentTime20 Oct 2009
     
    Na wstępie jako nowy użytkownik i miłośnik Atarynki pragnę powitać wszystkich serdecznie.

    Odnośnie mojego wyboru pięciu najulubieńszych gier... to praktycznie niewykonalne zadanie ;), ale spróbuję:

    1. Starquake
    2. Agent USA
    3. M.U.L.E
    4. Boulder Dash
    5. The Last Starfighter / Star Raiders 2 (w zależności od potrzeby zestawienia)
    • 7:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime20 Oct 2009
     
    Witamy serdecznie DieMONa.

    Ad. miejsce 5: proszę coś wybrać, bo nie chcę być posądzony o mataczenie przy zestawianiu TOPu :)
    • 8: CommentAuthorDieMON
    • CommentTime20 Oct 2009
     
    George

    W takim razie mój głos (5 miejsce) idzie na The Last Starfighter jako że był pierwszy i najwięcej razy zaliczony
    • 9: CommentAuthorczarek777
    • CommentTime20 Oct 2009
     
    No to i ja napiszę:

    1. Draconus
    2. Zybex
    3. Misja (Mission Shark)
    4. Fred
    5. M.U.L.E.
    • 10:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime21 Oct 2009
     
    Przekroczyliśmy 20 głosów na TOP WSZECHCZASÓW:

    Od teraz odliczam 2 tygodnie żeby wszyscy, którzy chcą, mieli czas wziąć udział w głosowaniu.
    A zatem zamkniemy 4 listopada 2009 roku fazę typowania i od tego momentu będę podliczał głosy i robił newsa.
    • 11:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime24 Oct 2009
     
    Jeśli lubisz działać konstruktywnie,
    Jeśli chcesz żeby Twoje gusta liczyły się w demokratycznym świecie Atari,
    Jeśli kochasz gry na Atari 8bit,
    Jeśli uwielbiasz listy przebojów,

    to głosuj na TOP WSZECHCZASÓW gier na A8!
    Zostały niecałe 2 tygodnie...
    (zasady głosowania w pierwszym poście tego tematu)
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Oct 2009
     
    1. Preliminary Monty
    2. Moon Patrol
    3. Yoomp!
    4. Zybex
    5. Rescue On Fractalus!
    • 13: CommentAuthorkrzyc
    • CommentTime24 Oct 2009 zmieniony
     
    1. Robbo
    2. Montezuma's Revenge
    3. Mr. Do
    4. Jump
    5. Tetris :)

    5 pozycji to zbyt mało - może czas utworzyć drugie konto na forum? :P

    PS. A na Atari ST? Jejeje...
    • 14: CommentAuthorhororus
    • CommentTime24 Oct 2009
     
    Z mojej strony są to:
    1.Archon - najlepszy z najlepszych
    2.Zybex - najlepszy shoot'em up
    3.Draconus - najlepszy action/adventure
    4.The Goonies - ten klimat i ten film
    5.Theater Europe - kochałem być po stronie UW

    Do tego trzeba by dodać całą masę hiciorów: Zorro, Road Race, Feud, Karateka, Mr Robot i Bounty Bob, Gyruss (ta muza), Conflict In Vietnam, Tigers In the Snow, Boulder Dash, Arkanoid (Ataroid, Nexuss, etc. - wszystkie klony były fajne), Twilight World, Schreckenstein, Bruce Lee, Timesplit, Ultima, and many many more!!!!!!!!!!
    • 15: CommentAuthorLex
    • CommentTime1 Nov 2009 zmieniony
     
    Ech, niemiłosiernie trudno było mi wybrać najlepszą piątkę, szczególnie po tylu latach - no ale "obiecałem" :P. Pragnę zaznaczyć, iż do sporej ilości tych "lepszych" tytułów na Atari nie miałem dostępu z racji braku atarowskiej stacji dysków (do dnia dzisiejszego jej nie posiadam) i przez cały czas posługiwałem sie tylko i wyłacznie magnetofonem, od pewnego momentu przerobionym na T2000. Nie jestem też w stanie zagwarantować, że o czymś nie zapomniałem.. no coż.. trudno.. może mi się potem przypomni to napiszę. ;)

    Po naprawdę długich bataliach myślowych udało mi się wyłonić coś co można nazwać "moją pierwszą piątką" jednak nie jestem w stanie jej usegregować.. Ponieważ pierwsza piątka w sumie ma (1+2+3+4+5=) 15 punktów chciałbym zaproponować równy podział i moim propozycjom dodac po prostu po 3 punkty...

    W kolejności alfabetycznej:

    Archon
    Kennedy Approach
    MULE
    Road Race
    Spy vs Spy

    Uzasadnienia:

    Archon - znakomita grywalność + rywalizacja. Kontynuacja (Adept) też była świetna.
    Kennedy Approach - niesamowita gra symulacyjna z digitalizacją ludzkiego głosu.
    MULE - chyba nie muszę nic pisać.
    Road Race - najlepsze wyścigi samochodowe na małe Atari, inne gry tego typu nie dorastały Road Race do pięt.
    Spy vs Spy - to samo co przy Archonie. Najchętniej uhonorowałbym całą trylogię.

    Dodatkowe tytuły, które wywarły na mnie duży wpływ, a które z ciężkim bólem serca musiały wypaść z "top 5" to:

    Agent USA, Blue Max, Dropzone, Druid, Joust, Fort Apocalypse, International Karate, Karateka, Last Starfighter, Master of the Lamps, Moon Patrol, Mr. Do!, New York City - The Big Apple, Ninja, Spy Hunter, Stealth, Wing Wars, Zaxxon, Zybex - róznego rodzaju gry zręcznościowe/strzelanki. Najlepsi, w/g mnie, przedstawiciele gatunku jaki "zalewał" małe Atari.

    Boulder Dash, Colossus Chess, Eastern Front 1941, Goonies, Theatre Europe - blok gier logiczno-decyzyjnych. Colossus to w/g mnie najlepsze szachy na atarynce, przy Goonies spedziłem chyba najwiecej wspolnego czasu z moim ciotecznym bratem - nigdy nie zapomnę doczytywania kolejnych plansz z magnetofonu.

    Caverns of Khafka, Dan Strikes Back, Feud, Gateway to Apshai, Montezuma's Revenge, Pharaoh's Curse, Pitfall! II, Schreckenstein, Zorro - blok gier labityntowo-przygodowych. Gateway to Apshai to chyba mój pierwszy "prawdziwy" RPG ze statystykami, przedmiotami, który zapoczątkował moją pasję w tym kierunku. Zrobiłem nawet jego polską wersję. :D

    Eidolon, F-15 Strike Eagle, Mercenary, Tomahawk, Rescue on Fractalus!, Silent Service, Super Huey - gry, ktore wprowadziły mnie w świat symulacji i grafiki 3D.

    Price of Magik - gra tekstowa - coś co w naprawdę dużym stopniu przyczyniło się do mojej znajomości jeżyka angielskiego. Price of Magik to gra, w którą zdecydowanie grałem najdłużej, ale grałem też w inne tego typu.
    • 16: CommentAuthorstreak
    • CommentTime1 Nov 2009
     
    1. Zybex
    2. AD 2044
    3. Fred
    4. Robbo Konstruktor :)
    5. Kupiec
    • 17: CommentAuthorstjack
    • CommentTime2 Nov 2009
     
    1. Archon
    2. Road Race
    3. Montezuma's Revenge
    4. Raid Over Moscow
    5. The Last Starfighter
    • 18:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime3 Nov 2009
     
    Został jeszcze 1 dzień - głosujcie!
    :)
    • 19:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime4 Nov 2009
     
    Zgodnie z zapowiedzią kończymy głosowanie.
    Nastąpi teraz mozolna obróbka danych, analizy statystyczne, wnioski predykcyjne i prezentacja multimedialna dla zarządu ...

    Znaczy się, to chyba nie tu - po prostu przygotuję podsumowanie i mam nadzieję ładnego newsa.
    Dlatego proszę o cierpliwość, może to trochę potrwać, ale na pewno się stanie.
    ---------------------------------------------------------
    • 20:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime5 Nov 2009
     
    Czekamy Czekamy
    • 21:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Nov 2009
     
    A oto moje pare pozycji golden oldies :)

    1. Draconus
    2. Feud
    3. Boulder Dash (jakikolwiek ;D
    4. Arkanoid IV (ten z rambitu:) moja ulubiona wersja
    5. Satans Hollow

    (ale i tak mialem dylemat... pozostalo mase swietnych gierek ktore glupio mi bylo nie ujac wiec wymienie je poza lista :) -> Road Race, River Raid, Pitfall II, Robbo, Misja, Fred, Miecze Valdgira, Spy vs Spy, The Last Starfighter, World Karate Championship, Panther, Pastfinder, Ninja, Montezuma's Revenge, Keystone Kapers, Jumpman Junior, Ghost Chaser, Frogger II, Druid, Donkey Kong Junior, Diamonds, Dan Strikes Back, Captain Gather, Bruce Lee, Behind Jaggi Lines / Rescue on Fractalus, Archon, Alley Cat :) (w dowolnej kolejnosci :)
    • 22:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Nov 2009
     
    hmmm wlasnie doczytalem watek do konca... spoznilem sie? ;)
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Dec 2009
     
    no i kiedy beda wyniki?
    • 24:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime7 Dec 2009
     
    @Wolfen - nie spóźniłeś się, dołączyłem Twoje głosy.

    Sorry za duże opóźnienie - głosy są już podliczone, ale chcę sprokurować artykuł z niespodziankami i trochę mi to zajmie czasu, a tegoż nie mam za dużo, no praca, dom, okres przedświąteczny.
    Chciałbym zrobić ten artykuł jako prezent na Święta.
    • 25: CommentAuthorirwin
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    A na które święta? ;)
  1.  
    Ja najwiecej czasu stracilem przy:
    1. Fred
    2. Adax
    3. Road Race
    4. the Last Star Fighter
    5. Pit stop I

    i szczerze polecam wszystkie te pozycje!
    • 27: CommentAuthorirwin
    • CommentTime16 Jan 2010
     
    Ponieważ wyników brak a autor nie odpowiada to sam podliczyłem wszystkie głosy kierując się punktacją za 1 miejsce 5 pkt, za 5te 1pkt.
    (wyniki nieoficjalne)

    TOP20

    01. Draconus 26 pkt
    02. Zybex 25 pkt
    -- Road Race 25 pkt
    04. Boulder Dash 23 pkt
    -- Robbo 23 pkt
    06. Montezuma 22 pkt
    07. Fred 18 pkt
    08. M.U.L.E 17 pkt
    09. Archon 13 pkt
    -- Hans Kloss 13 pkt
    -- Pole Position 13 pkt
    12. Rescue on Fractalus 12 pkt
    -- The Last Starfighter 12 pkt
    -- Misja 12 pkt
    15. River Raid 11 pkt
    16. Bruce Lee 9 pkt
    -- Mr. Robot 9 pkt
    -- Agent USA 9 pkt
    19. Moon Patrol 8 pkt
    20. The Goonies 7 pkt
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jan 2010
     
    goonies nisko a to naprawde rewelacyjna gra zwlaszcza na 2 dzoje w kooperacji, kiedys z bratem... teraz z dzieckiem mozna tak zagrac np w lego indiane ;-)
    • 29:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime16 Jan 2010
     
    mi osobiście Zybex nigdy się nie podobał (nawet muza chociaż dobra, to najgorsza wg mnie w dorobku Gilmore'a), no ale to kwestia gustu. poza tym co ciekawe parę ze zwycięskich gier (Hans Kloss, Moon Patrol) było kiedyś głównie na listach "shitów" np. w Top Secrecie... co się porobiło?
    • 30: CommentAuthormac
    • CommentTime17 Jan 2010
     
    w Top Secrecie listę shitów zazwyczaj otwierał Upiór
    • 31:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Jan 2010
     
    A ja "Upiora" akurat lubiłem. Podobały mi się te duże postacie przeciwników (raczej rzadkie w tego typu grach na atarce). Fakt, że z grywalnością bywało różnie, ale cóż...
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2010
     
    Rece precz od Zybexa! :D

    To jedna z najbardziej dynamicznych strzelanin na malucha. Tym bardziej, ze milosnicy tego typu zrecznosciowek nie mieli wielkiego wyboru na Atari. Nie bylo zadnego R-Tpe czy innego Nemesis, gdzie w komsmicznej scenersii poddajemy sie schematowi "lec-w-prawo i rozwalaj".

    Dzieki Irwin za podsumowanie, moze jednak autor glosowania sie odezwie z tym artkiem o najfajniejszych grach wszechczasow. Ogolnie lista zgadza sie z moimi odczuciami, choc kolejnosc w niektorych przypadkach bylaby inna...
    • 33:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime20 Jan 2010
     
    ok Kaz :)
    Kult za to był wg mnie świetny
    • 34: CommentAuthorurborg
    • CommentTime20 Jan 2010 zmieniony
     
    Z grywalnością Upiora nie bywało rożnie, ale cały czas tak samo - FATALNIE! Co z tego, że postacie duże skoro gra monotonna jak ból zębów. Komnata i w każdej komnacie jeden przeciwnik, którego trzeba pokonać metodą "kopnij i odskocz - powtarzaj do znudzenia". Gdyby chociaż te nasze ciosy robiły na przeciwnikach jakiekolwiek wrażenie, ale nie ci zdawali sie gracza w ogóle nie zauważać. Sam bohater zaś to, na pierwszy rzut oka, średnio udana podróba Draconusa, kiepsko w dodatku animowana. Elementy tła też jakby nieco wzorowane na Draconusie, ale niestety monotonne do bólu. Muzyka kompletnie nie wpadająca w ucho. Zakończenie gry też do bani. wiem bo kiedyś z nudów wałczyłem sobie nieśmiertelność i przeszedłem do końca. Miejsce na liście shitów w pełni zasłużone.
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2010
     
    String - a ja wlasnie za Kultem nie przepadalem, choc recenzje narobily mi smaku, ze to bedzie taki Zybex w hi-resie. Gra jest oczywiscie fajna i na wysokim poziomie, ale... Zybex wlasnie dlatego jest mistrzostwem, ze jest poziom wyzej!

    Po pierwsze - w Kult sa zle dobrane dzwieki. To pitu-pitu i szuru-szuru bardziej pasuje do blagania o litosc, a nie do tej rzezi, co mamy zrobic jako helikopterowy najezdzca... :D. W Zybexie strzelanie to bylo strzelanie, a zbieranie punktow brzmialo kosmicznie. To wazne detale, tworzace klimat gry.

    Po drugie uklady wrogow niby podobny do Zybexa, ladnie sie ruszaja po krzywych, ale nie ma w nich w ogole dynamiki. Nadlatuja, wygibaja sie, rozstrzeliwujemy je albo nie. W Zybexie bywaja obcy, ktorzy czaja sie, a potem - siup na nas. Bywaja tacy, ktorzy zdradziecko wylatuja z dolu albo gory. Albo zawracaja. No i jeszcze niektorzy sie ostrzeliwuja. Niektorzy sa nieruchliwi i latwi do zalatwienia, inni wrecz przeciwnie. Bogate urozmaicenie.

    Po trzecie bronie - w Kulcie roznia sie od siebie mniej, w Zybexie bardziej. To zmusza do stosowania roznych technik walki - dopasowania broni do przeciwnika.

    Po czwarte - dynamika, dynamika, dynamika. Mniejszy ludzik w Zybexie moze i musi ruszac sie bardziej, duzy helikopterek nie ma duzego manewru. Pomijam, ze w Z mozna grac we dwoch.

    Ogolnie - Zybex kontra Kult to jak zadyma chuliganow na stadionie kontra bijatyka uczniow na przerwie szkolnej ;D.
    • 36: CommentAuthorzybex86
    • CommentTime26 Jan 2010
     
    Zybex - Gra przez którą zakochałem się w side shooterach oraz platformówkach wszelkiego rodzaju (czyli potem też TPP).

    Draconus - Muzyka była najlepsza i to sprawiało, że ciekawie grało się w tę platformówkę.

    Kariera - to była fajna gierka, w której ciężką pracą, najpierw jako uczeń, potem student i nareszcie pracownik, dochodziło się do sukcesów. Dodatkowo grało się na giełdzie i takie tam. Bardzo fajny symulator rynku.

    była też podobna gra, w któej zdobywało się pieniądze, ale była to gra losowa, bo co turę gracz widział 'koło fortuny' i losował dzień tygodnia. nie pamiętam czy nosiła nazwę "milion" czy inaczej.

    Klątwa - wspaniała przygodówka, w którą dawno nie grałem ale chyba zagram.

    Miecze Waldgira - wspaniałą muzyka, klimat i fabuła sprawiły, że ta gra jest jedną z ciekawszych platformówek na ATARI :)
    • 37: CommentAuthornumik
    • CommentTime8 Mar 2010
     
    To moja lista - zaznaczam, miałem wtedy jakieś 10-12 lat:
    1. Road Race
    2. Ninja
    3. Moon Patrol
    4. Zorro
    5. Gremlins
    Zaraz za umieściłbym pole position, kaboom i hiper olimpics
    • 38:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime28 Jun 2010 zmieniony
     
    Ze wstydliwym rumieńcem na twarzy, chciałem napisać, że wyniki oficjalne w końcu są tutaj ->link<- .
    To tak w razie czego, jak nowinka w końcu zniknie ze strony głównej.