atarionline.pl Pixel art - nowa książka - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime16 Dec 2016 zmieniony
     
    myślę, że wszyscy zainteresowani cieszą się już lekturą albumu. dziękuję szczególnie Piesiowi za pośrednictwo w rozsyłce
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Dec 2016
     
    Cieszą się, cieszą :) Muszę listę zrobić i obserwować kto na jakie party jedzie, bo takie coś warto mieć popodpisywane :) Jesteś na liście :D
    • 3:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime19 Dec 2016 zmieniony
     
    Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak to generalnie wygląda to zapraszam na mój blog
    ->link<-

    BTW Panowie. Wielkie dzięki za zorganizowanie paczek. No i ... 39 stron zajmują prace z Polski. Jest dobrze! :)
    • 4: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime15 Apr 2017
     
    tutaj jest do ściągnięcia stuff z książki z różnymi dodatkowymi dobrociami
    ->link<-
    • 5: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime21 Mar 2019
     
    Autor projektu "The Masters of Pixel Art" właśnie ogłosił konkurs na najlepszą grafikę zeszłego roku, w kilku kategoriach.
    swoje prace można zgłaszać tutaj:
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Nov 2019 zmieniony
     
    Już niedługo pojawi się część trzecia tego projektu.
    ->link<-
    :)
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Nov 2019
     
    Tu są świetne pixele :D ->link<-
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Nov 2019
     
    @zbyti: Fantastyczne! Momentami jakbym oglądał Miyazaki Hayao, a akcje z metrem jak u Masamune Shirow. Scena z wiśnią przepiękna.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Apr 2022 zmieniony
     
    Inni się chwalą, nie będę gorszy! ;)
    Jakiś czas temu, w końcu, szarpnąłem się na komplet, czyli 3 (trzy!) części tego wydawnictwa. Poszło 120 ojro (z pewną bonifikatą za za moją działalność demoscenową :)), ale zdecydowanie warto.
    Naprawdę polecam miłośnikom pixel-artu!!!
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Apr 2022 zmieniony
     
    I żeby było bardziej "tutejszo"... :)
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 Apr 2022
     
    super, że autorzy zdecydowali się odezwać do twórców, w ten sposób książka ma dużo bardziej osobisty charakter
    • 12:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime13 Apr 2022
     
    @gorgh
    autorzy do twórców? staram się zrozumieć kto do kogo. kto wg ciebie jest twórcą a kto autorem? ;) bez urazy

    od siebie mogę powiedzieć tyle że wspominam w sumie miło proces współpracy z Prowlerem (autorem książki ;)). Sam wstępnie wybrał prace, które chciał umieścić. zwracał uwagę aby były to prace autorskie a nie popularne na scenie kopie. dał sporo czasu na opisanie każdej z nich a potem podesłał do oceny skład. ciekawostka, o której chyba pisałem gdzieś, jest taka, że to było drukowane u nas w kraju, chyba w Krakowie.

    [edit]
    teraz przeczytałem w tym wątku że w 2016 roku (6 lat temu?) już o tym pisaliśmy ;) więc musi być że to prawda :D
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Apr 2022
     

    crrn:

    Sam wstępnie wybrał prace, które chciał umieścić. zwracał uwagę aby były to prace autorskie a nie popularne na scenie kopie.

    Mógłbyś doprecyzować myśl? Na której scenie kopie są popularne? Na najbliższej Tobie scenie Commodore? Chodzi o dzisiejsze czasy, czy raczej lata 90.?

    Pytam serio, bo się nie orientuję w innych scenach - jeśli chodzi o grafików z małego Atari wymienionych w tej książce, to nie kojarzę u żadnego z nich, aby tworzyli tego typu prace.
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Apr 2022 zmieniony
     
    to nie kojarzę u żadnego z nich, aby tworzyli tego typu prace.

    Ripek - "Killer" (z komiksu o Supermanie) - grafika z QuastParty 1995. Plus parę inspiracji "mangowych" zapewne. Ale to stare dzieje, mogłeś o tym nie wiedzieć. ;)
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Apr 2022
     
    crrn: chodziło mi o to, że autorzy książki odezwali się do grafików z prośbą o ich historie
    • 16: CommentAuthorpigula
    • CommentTime14 Apr 2022
     
    No ja właśnie całą trójkę też klepnąłem.... miło będzie rozkoszować się niezłym pixelartem... na papierze
    • 17:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime14 Apr 2022
     
    @adam
    chodziło mi na c64 i dawne czasy. motyw "pani z mieczem+smok" dość długo królował i zazwyczaj był kopią z Borrisa Vallejo albo innego ilustratora fantasy. ale jeśli mnie spytasz czy to potępiam to - nie, nie potępiam to był element sceny, nauki pixel-artu, młodość, itp, itd.
    W zasadzie teraz graficy nie robią kopii 1:1.
    Choć czasem zdarza się ;) (vide moje ostatnie prace z Iron Maiden) ale tutaj jest jakiś motyw - np konkurowania kto skopiuje lepiej Eddiego z IM, albo compo sprzed kilku lat kto lepiej skopiuje grafikę z Rambo, ale takie były założenia konkursu.
    Mnie osobiście cieszy fakt że sporo osób jeszcze się tym zajmuje (na c64 przynajmniej) a nawet pojawiają się nowi np tacy którzy publikują prace na stronie pixeljoint.com a potem próbują się sprawdzić na scenie c64. zazwyczaj ci "rasowi pixel-artowcy" świetnie sobie radzą.

    @gorgh
    domyśliłem się, ale wolałem dopytać ;)
    ale faktycznie takie chyba sobie Prowler zrobił założenie i koniec końców fajnie wyszło.