atarionline.pl Nowa strona o C64 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2009 zmieniony
     
    Info podeslal Irwin:

    ->link<-

    :)
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Jun 2010
     
    A ja niedawno zauwazylem taka stronice:
    ->link<-


    Pakiet "C64 Forever" (tam anonsowany) zawiera:

    * Emulacje (emulator) komputera C64

    * Dodatkowa opcje emulacji pokrewnych systemow: PET 2001, CBM 3032, CBM 4032, CBM 8032, VIC 20, CBM 610, C16, Plus/4 and C128

    * Ponad 200 preinstalowanych gier i produkcji demoscenowych

    * Uproszczony system ladowania i uruchamiania tysiecy gier, dem i uzytkow z C64

    * Biblioteka "RetroPlatform" zawierajaca tytuly i dane konfiguracyjne dla wiecej niz 5000 gier z C64 z uaktualnieniami online

    * Menadzer RP2 sluzacy do konwersji miedzy formatem RP2 i innymi popularnymi formatami zwiazanymi z Commodore (D64, T64, etc.)

    * Skonfigurowana i rozszerzona wersja emulatora VICE z auto-uaktualnieniami

    * Galeria ciekawostek i gadzetow zwiazanych z historia tego 8-bitowca

    * ... i wiele, wiele innych atrakcji!


    Podsumowujac:
    Tylko pozazdroscic Mlodszym Braciom z 8 bitow!!!
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jan 2020 zmieniony
     
    10 stycznia odpalony został zaprzyjaźniony z nami C64 Portal (adres: ->link<- ). Prowadzi m.in. Carrion. Hostują też, również z nami zaprzyjaźnione, forum C64scene.pl (prowadzi m.in. Nitro).
    • 4:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime16 Feb 2020 zmieniony
     
    @Kaz dzięki!

    ... a ja dzisiaj piszę bo jest dobra, jak się wydaje okazja. Opublikowaliśmy na naszym C64portal.pl materiał który może zainteresować także Was - Atarowców!

    Mamy w końcu wywiad z kolegą, którego odnaleźliśmy po latach. GED bo taką kolega ma ksywkę tworzył masę grafiki na potrzeby swoje i giełdy komputerowej. A te grafiki to np mapy z Draconusa czy Feuda ale także Gryzora itp. Facet jest mega zdolny i wkręcony w klimaty do tego stopnia, że zrobił swój komiks na podstawie gry CAPCOMu. Niebawem opublikujemy też materiał petardę - jego komiks o pilocie, nomen omen, Pirxie tworzony w latach 80'tych.

    Wywiad i galerie (i zajawka Pirxa) u nas na portalu. Zapraszamy! Mamy masę materiału, który wierzę, że Wam się spodoba a będzie wkrótce tego jeszcze więcej.

    link do wywiadu (cz.#1) z GEDem ->link<-

    link do jego galerii: ->link<-
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Feb 2020
     
    WoW! Już przeczytałem i obejrzałem - petarda!
    • 6:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Feb 2020
     
    "Dla mnie jednak najbardziej liczyła się radość z obserwowania, kiedy do odpalonego w NOCIE na full Komcia z „Gianną”, „NemesisemTheWarlockiem” czy innym Hubbardem lub ManiacsOfNoisem, jak kurczaki do owsa zbiegają się niższe formy życia (czyli atarowcy i LUBEKI (czyt. LudzikiBEzKomputera)). "

    Już mnie wku..ł :)
    • 7:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Dzięki za miłe słowa i wyrozumiałość...
    zakładam że nie obrazicie się jak podlinkuję kolejną część wywiadu i nowe galerie GEDa u nas na portalu bo dzieje się i takie rzeczy jak komiksy, szkice czy historia GEDa w Psygnosis na pewno wielu z was zainteresuje.

    ->link<-

    Mamy dla Was drugą olbrzymią dawkę wywiadu do poczytania. Jeśli pierwsza była paterą to to jest prawdziwa bomba. Od giełdy do Psygnosis - GED podrzuca Yugorinowi naprawdę soczyste kąski i fakty ze swojego życia.

    Oczywiście przy tej okazji sporo nowego materiału pojawiło się też w galerii GEDa że wymienię:

    - Zapowiadany komiks Pirx - nomen omen :)
    - Komiks Cybernoid - w artykule przeczytajcie dlaczego był ważny dla GEDa
    - Niedokończony komiks Gryzor
    - Szkice
    - Skany listów, korespondencji do Psygnosis.
    - Próby i szkice dla Marvela
    Wszystko jest już tutaj: ->link<-

    Zostawiamy was z lekturą i galerią na weekend. Miłych wrażeń!
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Oblewanie GED-a w plastyku z matmy to jak utrudnianie Banachowi życia szkicowaniem ;)

    Komiks o Pirx-sie genialnie narysowany, nikt nie oddał do tej pory świata tego bohatera w tak przekonywujący sposób.
    • 9:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime29 Jun 2020 zmieniony
     
    Pozwalam sobie znowu napisać, po przerwie.
    Może Was zainteresuje filmik jaki mamy na c64portal.pl
    na ostatnim party Gubbdata nagrałem stream prezentacji gry Eye of the Beholder.
    temat gdzieś tam zahacza o grę którą może ogrywaliście na Amidze albo PC. (ST?)

    Film (około 7 min) po angielsku, ale da się zrozumieć. W kilku miejscach dodałem kilka przypisów po polsku aby wyjaśnić najważniejsze kwestie. Miłego oglądania.

    link: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime29 Jun 2020
     
    "Eye of the Beholder" na C64 to realizacja wieloletnich marzeń autorów konwersji. Świetna gra, nie mogę się doczekać finału realizacji.
    • 11: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime29 Jun 2020
     
    Tak nieśmiało zapytam, ta gra wymaga czegoś poza ogromu czasu, że na Atarynie się tego na podobnym poziomie nie da zrobić?
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Jun 2020
     
    Super wygląda. Na Atari wyglądałoby niestety gorzej w takim trybie graficznym. No i pewnie tu nie znalazłoby się tylu chętnych do pracy nad taką grą, co na commodzie.
    • 13: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Jun 2020
     
    może osadnicy z Marsa pociągną wersję na XE/XL ;)
    • 14: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime29 Jun 2020
     
    Dracon,a w jaki to trybie ?
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Jun 2020
     
    Na moje oko 'multicolor', taki jakby odpowiednik naszego trybu 'graphics #15' ale na C64 jest w nim więcej kolorów przez różne sztuczki i możliwości sprzętu. Dlatego jest i więcej gier na niego, skoro ma takie wspomaganie. :)
    • 16: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime30 Jun 2020 zmieniony
     
    Mam wrażenie, że Atari jeśli chodzi o kolory nic nie brakuje, a nawet jest lepiej, nie mamy wszędzie tych samych kolorów, no i ten fiolet który na C64 wtykają gdzie się da
    Jednak to wrażenie a realia znacie Wy Panowie, stąd być może głupie pytanie
    • 17: CommentAuthortebe
    • CommentTime30 Jun 2020
     
    różnica zasadnicza, C64 ma mapę kolorów, XE/XL jest sprzed ery mapy kolorów

    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jun 2020
     
    na co komu mapa kolorów przy tak skromnej i paskudnej palecie ?
    Commodore już od początku kojarzyło mi się z paskudnymi pastelowymi kolorami co początkowo zrzucałem na barki odbiorników na których oglądałem gry z C64,natomiast in plus kwadratowy piksel i nieco wyższa rozdzielczość podstawowego trybu .

    Fajnie że mają swoją stronkę czy forum,może w końcu będą siedzieć u siebie ...
    • 19: CommentAuthorPecet
    • CommentTime30 Jun 2020
     
    Na to, aby tej palety używać w stosunkowo swobodny sposób. Idąc tą drogą, to można odwrócić pytanie: na co komu taka paleta w Atari, gdy możesz mieć jedynie 4/5 kolorów w linii (duszków nie licząc)?

    Więc może jednak (Ludwiku Dorn, psie Sabo) nie idźmy tą drogą.
    • 20:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime30 Jun 2020
     
    Może fajnie byłoby w któryś weekend ograć trochę "Eye of the Beholder" na WinUAE i zaprosić na streaming też użytkowników Commodore?
    • 21: CommentAuthorVidol
    • CommentTime30 Jun 2020 zmieniony
     
    Irata4 co ty bredzisz, jaki podstawowy tryb?
    Atari i c64 maja takie same tryby graficzne, roznica jest tylko w ilosci kolorow.
    Tryb 160x200 prostokatny pixel
    c64 - 16 kolorow
    atari - 4/5 kolorow
    Tryb 320x200 kwadratowy piksel
    c64 - 16 kolorow z ograniczeniami
    atari - 2 kolory
    Dodatkowo atari ma tryby Gtia, ktorych c64 nie posiada :)
    • 22:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime30 Jun 2020 zmieniony
     
    tak jak @Vidol napisał,
    320x200 XL - 2 odcienie tego samego koloru plus kolory duchów (5?)
    • 23:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime30 Jun 2020 zmieniony
     
    pozwoliłem sobie wrzucić tutaj news, bo to jednak fajny news.

    Grafika, palety, itp - w tym temacie się nie wypowiem bo:
    1. jestem skrzywiony moim upodobaniami do C64 i wiem co lepsze ;)
    2. ale to zawsze kwestie gustu.
    Kolega portuje EOTB od ładnych kilku(nastu?) lat na c64 i za to należy mu się szacun. To nie miała być dyskusja co można na Atari i na C64. Koledzy wyżej już opisali różnice w generowaniu grafiki na JiL i C=

    @IRATA4
    Pozwolę sobie jednak nie siedzieć cicho tylko u siebie na portalu, ale od czasu do czasu wrzucać tutaj bo chyba tak jak Kaz wierzę w retro-wielo-platformowość. Mnie interesują tematy Atari i mam nadzieję, że są tutaj na forum ludzie o otwartych umysłach których interesują fajne projekty na C64. Ten projekt jest MEGA fajny!

    Pozdrawiam i zapraszam na c64portal.pl ;)

    [edit]
    I pewnie tego na filmiku nie widać ale nie grafika jest w tym projekcie wyzwaniem. Choć 2 lata temu na X2018, Ilesj jeden z grafików opowiadał i pokazywał jak nad tym pracuje (nawet dla mnie to był hardcore) to kodersko to też jest mega wyzwanie. I o tym opowiada m.in Jackasser
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jun 2020 zmieniony
     
    @ Vidol co racja to racje,tyle że C64 nie ma aż tylu sprzętowych trybów graficznych(tryby GTIA),oprócz tego Atari posiada wyspecjalizowany układ/procesor graficzny -Antic.
    Commodore nie wyświetli również kilku trybów graficznych w linii a Atari owszem,jeżeli chodzi o grafikę i demka to Atari daje dużo większe możliwości,zresztą w grach również,tyle że wymaga to skomplikowanego zaplanowania i z uwagi na mniejszą ilość duszków potrzebuje więcej RAMu.
    Jedyną przewagą C64 są hi-resowe sprzętowe duszki.


    @ crrn spoko,ja to rozumiem,trochę ironizowałem,tyle że czasem zamiast motywacji z takich dyskusji robi się bagno i gówno-burza .Czasem sam mam ochotę iść stąd w pizdu gdyż na Atari pograć z żywym graczem to mrzonka,porozmawiać o grach w zasadzie graniczy z cudem,głównie mody sprzętu,nic nie wnoszące komentowanie niedokończonych produkcji(no czasem wnoszą -mogą zniechęcić twórce),nowe Dosy,sosy i bigosy,zobaczymy jak wypali mój pomysł który może tchnie nieco życia w skostniały świat gier Atari i nie chodzi mi tu o moją grę.
    • 25:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime30 Jun 2020
     
    @IRATA widać,że nie wiesz o czym piszesz.
    • 26: CommentAuthortebe
    • CommentTime30 Jun 2020 zmieniony
     
    C64 potrafi w wierszu mieszać LoRes z HiRes, czyli potrafi zmieniać tryb graficzny w linii

    widać to np. w grze Rick Dangerous

    ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jun 2020
     
    @ tebe
    Nie wiem gdzie tam jest lo-res a gdzie Hi-res ,chyba wliczając postać gracza albo na górnym panelu.....?,nie widziałem grafiki z pomieszanymi trybami na c64,na Atari owszem,Atari wyświetli w linii trzy różne tryby i jest kilka grafik prezentujących takie cudo.Do tego trzeba jeszcze lubić paletę C64 i pastelowe barwy,do mnie to nie trafia,podobnie jak neonowe kolory z ZXspectrum które z miejsca kojarzą mi się z telegazetą.
    @ shanti77
    w którym konkretnie miejscu ?
    • 28:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime30 Jun 2020 zmieniony
     
    @IRATA
    Commodore nie wyświetli również kilku trybów graficznych w linii a Atari owszem,jeżeli chodzi o grafikę i demka to Atari daje dużo większe możliwości,zresztą w grach również,tyle że wymaga to skomplikowanego zaplanowania i z uwagi na mniejszą ilość duszków potrzebuje więcej RAMu.
    Jedyną przewagą C64 są hi-resowe sprzętowe duszki.


    Np. wszystko powyżej nie jest zgodne z rzeczywistością.
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jun 2020
     
    ok,każdy ma swoje zdanie.Oglądałem w sumie sporo grafik,demek z C64 i o ile animacje wypadają fajnie to wszystko co liczone już niekoniecznie,słaby efekt plazmy,również nie widziałem żadnej grafiki na którą składało by się kilka trybów graficznych,do tego ciągle te same kolorki z wąskiej palety,w większości grafik dominuje fiolet ...sorka ale nie widzę w którym miejscu C64 lepszy .
    • 30: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    Atari ma plazmę a C64 Beholdera ;-)
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    > nie widziałem żadnej grafiki na którą składało by się kilka trybów graficznych

    np. gra Rastan

    dodatkowo c64 ma tu lepiej bo w obrebie "jednego znaku" mozna zmienic tryb
    • 32: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    im mniej wiemy tym bardziej szczęśliwi jesteśmy, wiedza rujnuje, niewiedza buduje ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    lhuven
    jak wypuszczę swoją grę i ludziska zobaczą,to może ktoś zechce zrobić ze mną jakiś wspólny projekt,Eye of the Beholder jest spokojnie do zrobienia na A8,ba,można by grę urozmaicić o takie animacje że głowa mała... problemem jest natomiast podejście ludzi którzy chcąc pokazać swój geniusz skupiają się na 64KB olewając rozszerzenia,ze mnie koder żaden ale jasno widzę potencjał jaki daje dodatkowa pamięć.
    @ xxl
    grę znam dobrze i lubię,ale nie widzę w którym miejscu mieszane są te tryby,chyba chodzi o jakąś skalę makro ...
    są jakieś prace graficzne korzystające z kilku trybów ?
    Największe wrażenie jeżeli chodzi o gry z C64 wywarła na mnie gra pt: P.P. Hammer tam niektóre obiekty są w wyższej rozdzielczości- a przynajmniej takie wrażenie sprawiają,gra płynna,dynamiczna fajnie udźwiękowiona-są wysokie dźwięki nie sam bass jak w większości gier z C64 a przede wszystkim ma genialny klimat.
    @ tebe
    oj tam,oj tam,przecież wiadomo że Atari jest trudniejsze w okiełznaniu i mniej przystępne,ale jak na komputer bazujący na technologii z końcówki lat 70 to nie ma się czego wstydzić,a wręcz przeciwnie gdyż często zawstydza nowsze systemy (Yoomp,Crownland,Space Harrier,Dyna Blaster,Bomb Jack,Pang...)do tego ma ciekawszą paletę kolorów(pomijając czerwień brązu ;) ).Tyle,ale przecież ty najlepiej znasz możliwości tego kompa i potrafisz łamać kolejne sprzętowe bariery,natomiast Comodorowskiego fioletu nie przeskoczysz ;_)
    • 34: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    No tak, ten fiolet to przekleństwo commodziarzy
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    > nie widzę w którym miejscu mieszane są te tryby



    multikolor i hires (zielona trawa to hires)
    • 36:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime1 Jul 2020 zmieniony
     
    hires + multi to standardowy tryb znakowy. fajne przykłady to:
    katakis:


    hard'n'heavy
    ->link<-

    przy okazji diamenty w Gianna Sisters są w hiresie :)

    albo turricany
    ->link<-

    w moim eternalu i shamanie też to zastosowałem


    ->link<-
    • 37: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    ->link<-

    Paralaxy w pionie, to ja jeszcze nie widziałem. Świetnie to wygląda.
    • 38:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Jul 2020
     
    Ooo ja... Carrion! To Ty jesteś współautorem Eternala :) Miodna gierka - mialem oryginał na C64 :) Nigdy nie przeszedłem - chyba trzeba będzie ponownie spróbować sił :) Eternal miał po prostu pecha bo kupiłem też wtedy Dripa przy którym siedziałem sporo więcej.
    • 39: CommentAuthordkt
    • CommentTime3 Nov 2020 zmieniony
     
    Hejka.
    Jako, że dzisiaj zarejestrowałem się na portalu, w ramach inicjacji "kota" chciałbym przedstawić fajną produkcję, która została wydana przez grupę Fairlight 1 listopada na C64 pt. "2600".

    Link do artykułu:
    ->link<-

    Link do YT:
    ->link<-

    Link do CSDB:
    ->link<-

    Zapraszam do obejrzenia :)

    Pozdrawiam,
    DKT/SAMAR
    • 40: CommentAuthoremkay
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Interesting.
    When C64 guys tell that 16 colors = 128 colors, Atari users agree.


    In the result, real Atari feature using programs never appear.
    • 41: CommentAuthorRocky
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Niestety jedyną przewagą Atari w kontekście grafiki nad C64 to paleta kolorów..
    W czym C64 lepszy:
    - mapa kolorów
    - 256 fontów
    - zmiana trybu graficznego co bajt (C64 ma tylko 2 tryby)
    - 8 kolorowych duchów lub jednobarwnych w hiresie
    - pionowy scroll duchów (w Atari trzeba przepisywać pamięć)
    - animacja duchów bez przepisywania pamięci
    - poziomy scroll grafiki co piksel w hiresie, nawet jak to tryb lores (taki tryb suszarkowy Atari jest na C64 w standardzie)
    - układ grafiki w C64 nie jest procesorem jak Antic i nie zwalnia/przerywa CPU w takim stopniu jak w Atari (pamięć C64 jest taktowana 2MHz, CPU i VIC mają dostęp do niej na zmianę )
    .. pewnie coś jeszcze by się znalazło
    • 42: CommentAuthorRocky
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Gdyby C64 miało te 16 kolorów indeksowane to bardziej by rywalizowało grafiką z ST niż z małym Atari.

    Dzięki mapie kolorów 16 kolorowy obrazek w hires (oczywiście z ograniczeniami) zajmuje ok. 9kB pamięci.. normalnie 32kB.
    • 43: CommentAuthoremkay
    • CommentTime4 Nov 2020 zmieniony
     
    I think most people know the technical stuff. On the C64 games very often use pixelated detail, not to enhance the game graphics, just because C64 can do. Doing that with the wrong colors, only appeals C64 users.
    There are solutions on the Atari, to optimize games natively.

    Here some impression of a usable screen size of any game on the C64 and the Atari, on the same display device.

    Using this type of games on the Atari (180x240) pixel full screen with scrolling) don't even need pre shifting or else.
    • 44: CommentAuthoremkay
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    It's the C64 YOOMP size of the real game screen. at the upper left.
    • 45: CommentAuthoremkay
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    OK. Another picture. Showing the real size of "Turrican" on a screen. The images are pixel exact.
    • 46:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    Atari will always be my computer of choice, but c64 has a lot of great games, that are impossible to be ported to Atari. C64 simply has better games in terms of graphics. Period
    • 47:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    Na szczęście dwie gry w które zagrywałem się na c64 są porządnie sportowane - stunt car racer i mniemy nadzieje laser squad.

    Klimatyczne było też Exile - choć jak obejrzałem teraz na yt to jednak mgła nostalgii nawet nie ratuje :)

    Giana sisters nie moje klimaty (zwłaszcza że najpierw grałem w nitendowy oryginał).

    Eye of beholder robiłem wiele podejść na grzybie, na VGA - ale jakoś nigdy bardziej mnie nie wciągnęło.

    O właśnie, macie takie gry które WYDAJĄ się że powinny być fajne? do EoB wracałem kilka razy z przerwami bo zawsze mi się wydawało że może to fajne jest :D Rozumiem, że ktoś tą gierkę może nawet kochać i wielbić... ale to po prostu nie ja.

    Jako Atarowiec z c64 zawsze zazdrościł będę The Last Ninja (i to JEDYNKĘ - a nie jakieś banialuki kolejne). Japonia, izometria, 16 kolorów, duszkowe ładne postaci - na Atari nie podskoczysz.... Na szczęście ratowałęm się grzybem - ale nie smak pozostaje, no jak to na c64 TAKIE SAMO jak na PC, a na Atari nie ma ? :)

    • 48: CommentAuthoremkay
    • CommentTime4 Nov 2020 zmieniony
     
    anonymus

    C64 has a lot games available that were based on the graphics.

    Also a lot games, particular Turrican 2 , show that 1MHz isn't enough for a fluent gameplay, even if hardware scrolling and Sprites were given.

    Also, the Atari has the features for fullscreen handling, and the possibility of using up to 1.5MHz for gameplay.

    If only someone gives it a chance.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2023 zmieniony
     
    I kolejna nowa strona o C64, zebrane polskie gry na ten komputerek:

    ->link<-

    (o! znaleźliśmy się u nich w polecanych stronach jako jedyny atarowski serwis, dzięki!)

    Jest też tam mowa o premierze odnalezionej grze "Relaxator" z 1992 oraz o niedawnym party w Kwidzyniu. Brawo Steffan, Sachy i cała ekipa!

    Są i filmiki z Retro Party, na którym było obecne również Atari:



    • 50:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2023
     
    Czy Sachy to ten sam osobnik, co od zlotów "LOAD ERROR" w Gdańsku? :o
    Przyznam, że bardziej kojarzyłem go z Amigi. :)