atarionline.pl Jak sprawdzić czy GTIA jest sprawne? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime11 Nov 2016 zmieniony
     
    Witam, zwracam się z prośbą otóż jak sprawdzić układ GTIA w atari? czy mógłby mi ktoś krok po kroku napisać jak to wykonać i jak sie rozpoznaje po grafice?? bardzo proszę o pomoc dziękuję pozdrawiam
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Nov 2016
     
    • 3: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime11 Nov 2016
     
    Dziekuje bardzo :)
    • 4: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Nov 2016
     
    Wyszło tak czyli mam walniete? :(
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime12 Nov 2016
     
    Tak. Można zakupić http://atariki.krap.pl/index.php/Simius_GTIA_Fixer lub wymienić GTIA. Albo zostawić jak jest :) Tryby GTIA są rzadko wykorzystywane w grach, często w demach.
    • 6: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    Aha rozumiem dzięki za radę, no w grach właśnie nie widzę tych zakłóceń... a jeśli są to w grze np jak widać ze gtia jest uszkodzona?
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    Dokładnie tak samo. Spróbuj z tymi:
    ->link<-
    ->link<-
    • 8: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    Dziękuję za każdą pomoc przynajmniej juz wiem co i jak dzięki wam panowie:)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    nie no , wymień to ,są gry w które nie pograsz albo będziesz miał "śmieci"na ekranie zamiast grafiki ,moim zdaniem warto wymienić bo coraz częściej GTIA jest wykorzystywane , sam dłubię coś fajnego w 9 trybie.
    • 10: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    Ale jak i gdzie kupić sprawny układ? I jak w grze poznać gtia uszkodzone? Grałem w river i inne i niby jest ok, można zobaczyć np gdzieś dana grę ze sprawnym i uszkodzonym gtia abym wiedział jak to widać w grze?
    • 11: CommentAuthortakron27
    • CommentTime14 Nov 2016 zmieniony
     
    Najkrócej mówiąc, uszkodzenia gtia objawiają się w kilku konkretnych trybach graficznych, z których akurat gry mało kiedy korzystają. Mono kilka postów wyżej podał ze dwa tytuły, ja prawdę mówiąc nie wiedziałem i o tych. w river raid tego nie zobaczysz.
    Tak, najprędzej wyjdzie to w demkach.
    Tak, warto zainwestować w wymianę lub naprawę gtia i mieć święty spokój.

    A co do układu: może ktoś zechce odsprzedać ze swoich zapasów jeśli takowe posiada,
    ale myślę że taniej wyjdzie zrobić samemu układ-fixer albo taki od kogoś go kupić. i zamontować (dosłownie kilka przewodów do podlutowania i kilka ścieżek do przecięcia).
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2016
     
    Agonia,Henry's House,Droga Do Duplandu,Atari Blasr!,Battle Eagle nie jest tego malo z wyżej wymienionych to jedynie w H.H. nie przeszkadza w rozgrywce a to tylko przyklady z pamięci
    • 13: CommentAuthorVidol
    • CommentTime15 Nov 2016
     
    w Agonii i Drodze do duplandu tez bardzo nie przeszkadza wadliwe gtia. W pierwszej plansza tytulowa bedzie skaszaniona, natomiast w drugiej obrazek koncowy:)
    • 14: CommentAuthortakron27
    • CommentTime15 Nov 2016
     
    ...no to tym bardziej warto GTIA usprawnić :-|
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Nov 2016
     
    Mnie sie wydaje ze w "Drodze" to raczej cala gra ,sprawdzę jak bede w domu wiem natomiast że przeszkadzało mi bardzo gdy kumplowi chcialem parę rzeczy zaprezentować...o Mr Proper tez ma czołówkę kopnietom przy wadliwym zresztą nie ma sie nad czym zastanawiać, wadliwe czyli do wymiany .