atarionline.pl Stuff z SV2k16 - wątek zbiorczy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime17 Nov 2016 zmieniony
     
    Prośba do wszystkich wystawiających swoje prace na party: podsyłajcie je w tym wątku lub na mojego maila (voy małpka pigwa kropka net), tudzież podając link do serwisu, skąd mógłbym je pobrać. Już czwartek, czyli dobre pół tygodnia po party i na razie stuffu malutko. :)

    Pytanie do Greya i Yolka: z czyjego SIDE były puszczane prace dla małego Atari? Czy mógłbym prosić o zgranie ich i podesłanie w formie archiwum? Prócz oczywiście dema Lamersów, które było w nieukończonej wersji (chyba że zgodzą się na jej dystrybucję).

    Dzięki z góry! :)
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Voy - ja dostałem od Yolka (Grey też i parę innych osób) archiwum z pracami na malucha. Jedna z nich wymagała aktualizacji - naprawa buga - ale już poprawiona leży na pigwie.

    Całą resztę Ci podeślę
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Poszło mailem do Ciebie.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Nov 2016 zmieniony
     


    Odnalazłem swoją pracę na ostatnim 12 miejscu do tego źle podpisaną ,tytuł to "WAR HEART" a ja to Rafał S.

    "12. Heart 22 - Adam K - 474 pkt. - ???"

    Teraz już wiem co Sonar miał na myśli mówiąc że sensu nie widzi w wystawianiu prac , ja też nie widzę i odechciało mi się tego kończyć .
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Najmocniej przepraszamy za pomyłkę w autorstwie - Osoby odpowiedzialne za publikowanie wyników proszone są o naniesienie poprawek. W nowince już poprawiłem.

    Czy jest sens? Ja nigdy nie stwierdziłem braku sensu, chociaż miejsca zajmuję przeciętne. Jakby nie patrzeć zera punktów nie dostałeś więc iluś tam osobom się podobało. Np. mi :) Nie pamiętam teraz na ile oceniłem, ale na pewno tej pracy mało nie dałem.

    Czym innym jest tworzenie sztuki a trochę czym innym pracy na kompo na party :) Trzeba zaspokoić proste gusta publiczności. W tym wypadku myślę, że skonfudował ich temat pracy, który trudno określić, bo technicznie jest doskonała.
    • 6: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    @IRATA4: zakręcone i świetne!
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Spoko dzięki ... to popracuje jeszcze nad nią ,dla czego na głównej nie jest wyświetlona ???
    • 8:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Bo nie było udostępnionego pliku.
    • 9: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    @irata4 - nie ma co załamywać rąk. Jak na kompotach chcesz znaczące miejsce zająć, to musisz robić prace "popowe". Jeśli chcesz być oryginalny, nie spodziewaj się wysokich miejsc. To mówię ja - spec od niewygrywania :).
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    @IRATA4: Ciekawa praca, dorób kolory na odpowiednim sofcie i będzie bardzo fajna grafa. Co prawda nie na pierwsze ani drugie miejsce (konkurencję masz bardzo silną) ale dalej - kto wie?
    A jeśli chodzi o tematykę to hmm, faktycznie jest to mocno filozoficzno-zeszytowe. A ludzie chcą cycków, Atari, ogrów, demonów, sci-fi, cyborgów, Borisa Vallejo lub coś dowcipnego.

    Nie przejmuj się miejscem i twórz dalej, wystawiaj się na compotach. Nie zawsze się tworzy po to aby wygrać, a takie copy party compo to dobre miejsce na pokazanie swojej twórczości szerszemu gronu.
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Nov 2016 zmieniony
     
    A ten znowu swoje... Nie ilość kolorów świadczy o jakości. Moim zdaniem kolorowanie tego by kompletnie zmieniło charakter i zepsuło tę pracę.

    A co do tematu to też trochę upraszczasz - często wystarczy wyraźnie określony :)
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Irata, w niedzielę wpisałem na głównej stronie, że to Twoja praca, ale w poniedziałek przyszły oficjalne wyniki od Wieczora i tam stało jak wół "Adam K"... Trochę mnie to zaskoczyło, bo praca jest w Twoim stylu - wbrew Twoim marudzeniom pod nowinką ("lata świetlne miną zanim wyrobie swój styl") istnieją pewne cechy charakterystyczne Twoich obrazków. I nie mówię tu o podpisie, bo go nie zauważyłem podczas prezentacji na rzutniku :)
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    @Irata, następnym razem namaluj jakiegoś stwora trzymającego pomiędzy rękami jakiś magiczny przedmiot :D Kiedyś na party to przechodziło :D

    A poważnie - Irata, twój styl jest niepowtarzalny. Niedostatki można nadrobić, a są to: nie zawsze czytelne przesłanie i wrażenie jakby "nie dokończonej" pracy. Poza tym ja ją dość wysoko oceniłem, 7 czy 8, nie pamiętam. Rozmawiałem chwilę z Odyn1cem i zaszokowały mnie czasy tworzenia prac. On naprawdę dużo czasu i serca wkłada w te piksle.
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    Ten Adam K przepisałem z arkusza zgłoszeń, widać Yolk się pomylił a ja powieliłem bezmyślnie :) Ale już poprawiono.
    • 15: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    @IRATA4, z tego co się zorientowałem siedząc blisko przed bigscreenem przynajmniej część z nas potrzebowała co najmniej paru sekund żeby zidentyfikować co jest na obrazku , a niektórym się nie udało wcale, być może ze względu na mniejszy kontrast wyświetlanych odcieni. Obrazek jest bardzo fajny i myślę że dużo głosów straciłeś tylko przez ten "drobiazg".
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    Ja na przykład ostatecznie kapnąłem się teraz :) Wcześniej wydawało mi się to kompletną abstrakcją, nie dostrzegłem, że to serce na nietoperzych skrzydłach. Myślę że w przypadku prac monochromatycznych, dobrze by było pochamować się nieco ze szczegółowością tła zwłaszcza w miejscach, gdzie istnieje jakiś istotny element na pierwszym planie.

    Masz chłopie talent i rękę - rób dalej i nie poddawaj się. Poszukuj, a uznanie szerokiej publiki z czasem przyjdzie - o ile Ci na nim zależy :)
  1.  
    Cześć IRATA4,

    Strasznie przepraszam za pomyłkę. W ostatnich dniach spłynęło sporo prac, niektóre grubo po terminie. Musiałem ogarniać testy, okablowanie rzutnika, nagłośnienia i w tym całym zamieszaniu doszło do pomyłki.

    Na swoją obronę mogę napisać tylko, że pracę przekazał mi mejlem Adam Kłobukowski, i nie było do niej załączonego pliku *.txt z opisem, więc nazwę wziąłem z pliku xex. Marne wytłumaczenie, bo w treści mejla było widać, że to praca przekazana przez Adama od Ciebie, więc jeszcze raz przepraszam.
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Nov 2016 zmieniony
     
    @IRATA4: ...i widzisz? co ja Ci mówiłem? o chęci (!) wysłania nam pracy na compo poinformowałeś mnie telefonicznie ok. godz. 16:00 (!) w sobotę, w dniu compo. Dostaliśmy ją ok. 18, gdzie compo miało się rozpocząć o godz. 17! Mówiłem Tobie, że to wprowadza niepotrzebne zamieszanie, że to jest niepoważne. Tłumaczyłem Tobie też, że nie możemy powiedzieć "opóźniamy compo, bo Irata4 kończy jeszcze obrazek". Był już dawno przekroczony deadline, a to, że zdecydowałem się przyjąć pracę w takim momencie było gestem dobrej woli. Nie dziwię się zatem, że powstało to zamieszanie.

    Przykro mi, że praca została podpisana jako AdamK, do którego to wysyłałeś pracę (nie miałem jak jej odebrać bo byłem MEGA zabiegany, o czym Ci mówiłem). Żałuję jednak, że zgodziłem się aby ją przyjąć bo widać, że nie wspominasz ani słowem w jakich okolicznościach wysyłałeś swoją pracę. Robisz z ekipy prowadzącej compo 8-bit po prostu durni - i Was chłopaki, za to najmocniej przepraszam bo odwaliliście kawał dobrej roboty.
    • 19:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Nov 2016 zmieniony
     
    podpiąłem pracę z wątku na główną, ale obawiam się, że na kompo była prezentowana inna wersja.
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    Nieco mniej detali i bez podpisu...

    Tsss... panowie. Była pomyłka, naprawiono pomyłkę, wnioski odpowiednie osoby wyciągnęły (prawda Irata? :) ), nie dla kaprysu uprasza się o dołączanie spójnych z nazwą pliku pracą plików info - wyławianie takich informacji z nagłówków maili, podpisów czy komunikatów "hej, to ja!" przy kilkudziesięciu już pracach jest niemożlwe. Następnym razem będzie na czas i odpowiednio opisane.

    Więc pokój Panowie i nie ma chyba co dalej drążyć :)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    Wszystko gra ,faktycznie praca była inna ,przez pomyłkę wysłałem starszy plik z przed kilku godzin wstecz, ja nie mam pretensji i chcialem podziękować że sie zalapalem bo może nie wiecie ale w ostatniej chwili Grey latal do chłopaków z telefonem by to bylo zaprezentowane i opis byl dobry ale plik nie ten ... wysyłalem kilka razy by doszedł bo ze słuchu w hałasie trudno spisac poprawny mail ,dobrze wiedzieć ze inna wersje prezentowano sam cielaw jestem którą tzn.jak wczesną... już myślałem że się uwzieli na mnie.
    • 22: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime18 Nov 2016 zmieniony
     
    Na pewno ta szrama była jednym kolorem pociągnięta
    • 23: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    Ten wątek powinien się nazywać "Historia jednego obrazka" :)
    • 24:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime18 Nov 2016 zmieniony
     
    Wracając z offtopa...

    Wrzuciłem cały stuff na małe Atari we wszystkich kategoriach, w jakich był wystawiany. Link wiadomy. :)
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Nov 2016 zmieniony
     
    .... Serce mialo w jednej łapie trzymać Atari a w drugiej C64 jednakże by to było czytelne to musiał bym wszystko rysować bo pomysłów miałem kilka i kilka chciałem zrealizować jednakże nowa praca jaki i pozostałe zaległości doszczętnie pochłonęły wolny czas do tego stopnia że siłą rzeczy nie miałem kiedy -efekt za krótkiej doby- .
    Ręce opadają -kuźwa może okulary trzeba zmienić ???;-) ,albo ja abstrakcje zacznę pikslować ;-) - kobieta moja też nie widziała serca ale w pierwszych wersjach ,potem już ok .

    Ps.Z nowo zakupionym Playstation VR usnąłem w dniu domowych testów ,taki zmęczony byłem.


    Przepraszam za zamieszanie.
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Nov 2016
     

    Wieczor:

    Tsss... panowie. Była pomyłka, naprawiono pomyłkę, wnioski odpowiednie osoby wyciągnęły (prawda Irata? :) ), nie dla kaprysu uprasza się o dołączanie spójnych z nazwą pliku pracą plików info - wyławianie takich informacji z nagłówków maili, podpisów czy komunikatów "hej, to ja!" przy kilkudziesięciu już pracach jest niemożlwe. Następnym razem będzie na czas i odpowiednio opisane.


    Zawsze i od lat z uporem maniaka upraszam o takie właśnie opisy prac, lecz dialog z autorami prac jest mniej więcej taki, jak bym mówił do chomika. Próbował ktoś mówić do chomika? Odpowiedział? :)- Za brak doców przydzielałem karne kutasy wprowadzając w obieg własny opis pracy dla danego autora. Była to o niebo szybsza metoda, niż grzebanie po mejlach ;)
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Nov 2016 zmieniony
     

    jhusak:

    @Irata, następnym razem namaluj jakiegoś stwora trzymającego pomiędzy rękami jakiś magiczny przedmiot :D Kiedyś na party to przechodziło :D


    albo kobietę trzymającą między udami magiczny przedmiot.. ;) Teraz to przejdzie.

    A tak na serio - Irata, bardzo ładna ta twoja praca! tak trzymaj. Ja np. zazwyczaj dołuję z wynikami na kompotach i ustawicznie od kilkunastu lat to olewam. Robię dla siebie i dzielę się tym z innymi. No i zawsze znajdę sobie jakieś grono odbiorców którym się to bardzo podoba.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    mam już pewien pomysł ... zobaczycie niebawem .

    pin@ nie wiem do czego pijesz,po co ? ,tutaj winy niczyjej nie było , pracę podesłałem dosłownie w ostatniej chwili jakieś 45 minut po ostatecznym terminie który ustalałem telefonicznie z organizatorem to było w sobotę przed kompotami ,nie miałem czasu by cokolwiek ponazywać ,tylko Ctrl S, export na xex i koniec ,opis wysłałem w wiadomości a plik w załączniku .-"Wojenne serce ,Irata4 ,praca w Ags ,cztery kolory .

    Proszę o potwierdzenie i sory że na ost."
    więc zabieraj stąd te "kutasy",choć z drugiej strony proponowane opisy mogły by być ciekawe ...hm
    Organizatorowi jestem wdzięczny za przyjęcie pracy.
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    Irata - do niczego nie piję ;)- Może zadaj pytanie inaczej - z czego? ;)
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    .. hehh, właśnie odpaliłem przypadkiem wszystkie dema z SV2k16 na Atari z 64k. Żaden z autorów nie raczył nawet sprawdzić, czy ma do czynienia z maszyną >64k. Efekty są zadziwiające. Jeden zwis, jeden dekranczing i zwis prosty, męski i jedno nawet odpaliło, nie było tylko kontroli nad wyświetlanymi danymi ;)

    Ale - odpaliłem Laurę, i tu informacja w dwóch językach, że program wymaga 128k. Larek to jednak profesjonalista!
    • 31:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime18 Nov 2016 zmieniony
     
    Larek tworzył 6 lat :)

    Jezuu, właśnie sobie przypomniałem, że przecież Laura była "w zasadzie gotowa" już na Forti :)
    • 32: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    Wiem, że 6 lat - ale detekcję banków można sobie zassać z Atariki w ciągu 5 minut, więc to kiepskie wytłumaczenie :D
  2.  
    Wiem, sam onegdaj ssałem :)
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Nov 2016
     
    Larek poświęcił sporo czasu na ostatnim etapie na testowanie z rozmaitym sprzętem. Gra, która ma iść między ludzi to jednak nie demo, które w zasadzie można sprawdzić na compo machine tylko, a potem ew. poprawić ;) albo nie.. :)
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Nov 2016
     
    dawniej nikt z tym najczęściej problemów nie miał. Np. Na Silly był onegdaj pojedynczy problem z intrem 16k lamersów (w czym na miejscu pomógł bodaj Fox i na kompo poszło normalnie), oraz ta nieszczęsna Arsantica - co moim zdaniem było działaniem na własne życzenie autora.

    Ogólnie początek problemów /jak mi się wydaje/ miał miejsce jak kilka osób rozpoczęło gówno-burzę w okolicy spraw około-regulaminowych.
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Nov 2016
     
    Problem z arsantika nie byl regulaminowy tylko celowe dzialanie organizatora kompo
    • 37:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Nov 2016
     
    Obaj kłóciliście się o to wielokrotnie i końca nie widać.

    Upraszam szanownych kolegów o trzymanie się tematu wątku. :)
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Nov 2016
     
    XXL - nie prowokuj mnie, bo zaraz admin zamknie to forum.
    • 39:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    Jeśli ktoś pokusiłby się o skompilowanie obrazka, np. 1600x900 ;) z pracami konkursowymi, to proszę dajcie znać. Brak zdolności i cierpliwości, utrudnia mi zrobienie tego w zadowalający sposób... A na pulpit by się przydało.
    • 40:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    Gdzie jest film z otwarcia SV z DevilShow? :)
    • 41: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Nov 2016 zmieniony
     
    Tu jest zawarty:



    Dla niecierpliwych od 42:25. Autor musiał zmienić podkład dźwiękowy, podobnie jak pod filmikiem z warsztatu, bo SME się przyczepiło :)
    • 42:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    Dziękować :P
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Nov 2016 zmieniony
     
    Tiny Things (Atari Falcon Demo, 4th place)

    ->link<-

    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Nov 2016 zmieniony
     
    Beatbox:



    Pin & Koala:



    Przygotowania do Devil's Show: