atarionline.pl SIC! + U1MB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoraniol
    • CommentTime4 Jan 2017 zmieniony
     
    Czołem ataromianiacy :)

    Chciałbym zasięgnąć waszej opinii co do problemu jaki napotkałem.

    Mam XEGS rozbudowanego o Lotharkowe U1MB - wszystko śmiga idealnie ze SIO2SD. Na stan wpadł mi ostatnio SIC! (z 2 czy tam którejś ręki;)) w wersji 2Mb. Był na nim pierwotnie set kilku prostych gierek, odpaliłem, działały. Zacząłem wrzucać własne zestawy, flashowanie przebiegło gładko. Uruchamianie - tu zaczęły się problemy np Crowland czy Dreszcz zawieszały się podczas ładowania.

    Co sprawdziłem:

    - googlowanie podobnych problemów z sic - brak
    - xexy użyte do flashowania na sio2sd - działają
    - wszelkie kombinacje w ustawieniach ultimate + najnowsze wsad - bez zmian
    - po kilka prób flashowania sica - bez zmian
    - uruchamianie gier po wyłączeniu atarki na kilka min - bez zmian

    Nie udało mi się znaleźć żadnego związku problemów z ustawieniami U1MB ani sekwencja uruchamiania. Co mnie zdziwiło - czasem gry ładowały się przy pierwszym odpaleniu po flashu a przy następnych (zarówno po resecie jak i po wyłączeniu) już nie - zwiecha z rozsypaną grafiką.


    Zanim zabiorę się do odłączania całego U1MB (bo niestety nie mam gołej atarki na test porównawczy) chciałbym uniknąć wyważania otwartych drzwi - może z doświadczenia wiecie np, że SIC! generalnie gryzie się z U1MB (tak jak gryzie się z Megacartem), może powinien jednak działać ale opisany problem pasuje do czegoś charakterystycznego (problem z pamięcią?).

    Jestem otwarty na wasze ewentualne sugestie/pomysły :)
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Jan 2017
     
    Po prostu na SIC! nie wszystko odpali. Cart używa tego samego obszaru co Sparta DOS X i problem jak domniemam ma związek z miejscem w które kod danego programu jest ładowany itd.

    Nie odłączaj U1MB, bo jest to działanie bezcelowe, a zamiast SIO2SD kup sobie po prostu SIDE2 i SIC! nie będzie Ci do niczego potrzebny, bo raczej nie zauważysz różnicy w czasie ładowania ze SIC!'a w stosunku do SIDE. No i wygoda użycia jakby na innym poziomie abstrakcji :)
    • 3: CommentAuthoraniol
    • CommentTime5 Jan 2017
     
    Dzięki wielkie z konkretną odpowiedź. Czyli ograniczenia sprzętowe a nie usterka :) SIC! zostanie jako ciekawostka, SIDE2 też pewnie któregoś dnia przygarnę :)
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Jan 2017
     
    ... albo, jeśli akcent ma być bardziej "Atarkowy", to polecam IDE+, poluj na co najmniej REV.D PCB. To pełnowymiarowy interface HDD na NewDevice. Wymaga ECI w XE, lub PBI w XL.
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Jan 2017
     
    U Simiusa, czyli Jacka Żuka, dostępna jest już rewizja F.
  1.  
    O, to ja bym się podczepił z pytaniem. Jak się skontaktować z Jackiem Żukiem w sprawie nowego IDE+? Mam rewizję C i już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad jej wymianą.
    • 7:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Jan 2017 zmieniony
     
    Przez PW na Atari Area: ->link<-

    Na moje IDE Plus zapisywałem się dość dawno na Atari Age.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Jan 2017
     
    Yolk - zyskujesz SW do sekwencyjnej podmiany zamontowanych obrazów dyskietek, oraz zgodność z Rapidusem. Daje to rade ogólnie.
  2.  
    Pin, tak, pamiętam jak rozmawialiśmy o tym podczas SV kiedy pokazywałeś mi swoje IDE+ nowszym niż moje wydaniu. Rapidusa wprawdzie nie mam, ale podmiana obrazów to już fajna i potrzebna rzecz.

    Voy, dzięki za namiary. Napisałem do Jacka i czekam na odpowiedź.