atarionline.pl Wapniak 2017 - pomysły, uwagi, sugestie, itepede. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    Jak w temacie! :)

    Zapraszam do dyskusji.
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    Oczywiście strona party już stoi: ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Mar 2017
     
    To ile tej musztardy?
    4 litry wystarczy?
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Mar 2017 zmieniony
     
    Zrób 5!

    I ta ostra ma być ostra!!! :)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Mar 2017
     
    Może być ostrzejsza niż ostatnia ta "ostra". Może STRONG Ostra :)

    Dla zainteresowanych info, że na covercompo można dostarczyć pracę w formacie MID! Sprzęt to interface Midimate i Yamaha QY70
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Mar 2017
     
    pytanie, czy okrągłe urodziny na 5 dni przed faktem można ogłosić na party? :D
    • 7:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    Myślę, że nie będzie nikt mieć nic naprzeciw. :)
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Mar 2017
     
    no to dobra, więc 4 z przodu i jedziemy dalej!
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Mar 2017
     
    Jakby ktoś nie zauważył - można się rejestrować :)
    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 May 2017
     
    Oprócz rzeczonego koncertu, warto być na miejscu w sobotę ok. godziny 16-tej.

    Pavros będzie mieć wykład... tym razem o POKEYu. :)
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2017 zmieniony
     

    zabiorę giwere , będzie można postrzelać :-), można by zorganizować konkurs ,trza by załatwić jakąś płytę karton gips , styropian i commodore ;-) .
    Nie, nie wezmę ,przecież prawie nikt trzeźwy nie będzie ...

    - czy to nie przypadkiem znaczek atari :-)

    przeznaczam także kilka kompletów takich zamienników ERLPODS które nawet nieźle grają na nagrody konkursowe ,jeżeli pozakonkursowo są osoby chętne to mogę wziąć więcej ...
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2017
     
    Zdobyłem Bardzo ciekawy cartridge na Pegasusa , jeżeli ma ktoś Pegasa i mógłby zabrać ze sobą to bym był wdzięczny , ów Cart podobnie jak 168 nie chodzi na wszystkich podróbkach .
    • 13: CommentAuthorpgru
    • CommentTime9 May 2017
     
    @IRATA4 jak to nikt, ja będę :-), tylko soczek i herbata.
    Nie mam opakowania na swojego Pegasusa, a mam tylko jednego... Dodatkowo nie działają mi chinche w nim, a antenowy nie działa z każdą przelotką. Żeby było śmieśniej monitor z którym nie działa Atari przez antenowy działa z tym Pegasusesm, a przelotka, z którą Atari działa przez antenowy nie potrafi poprawnie złapać sygnału z tego Pegasusa.

    Swoją drogą nie orientujesz się gdzie można dostać kartridż z Super Angry Birds (czasem jako 2), ale nie platformówką(bo taki mam) na Pegasusa?
    • 14: CommentAuthorpgru
    • CommentTime9 May 2017 zmieniony
     
    Dotknij Elwro.

    Zabiorę Elwro (800-2, wersja bezdyskowa) na Wapniaka.

    Mam kabel monitorowy-Chinch composite (obraz będzie czarnobiały). Monitorek wielkości dłoni, chyba, że ktoś pożyczy swojego na trochę. Możemy też spróbować podłączyć w kolorze(mam przelotkę RGB-SCART, u mnie nie działa), ale ktoś musiałby zaryzykować swój monitor.

    Proszę także jak ktoś ma o zabranie jakiś gier na Spectruma(na kasetach) oraz magnetofonu z wejściem z epoki(DIN), najchętniej z kablem krosowanym DIN. Będę miał swój, ale nie działa mi DIN po tych kablach co mam i korzystam z przelotki DIN-jack. Problem w tym, że jest bardzo wybredne we wczytywaniu programów.

    Ale z pewnością będziecie mogli pobawić się we wpisywanie literek, zwłaszcza PL znaków na jednej z niewielu klawiatur specjalnie do tego stworzonych. Może napiszecie jakiś program w Basicu...



    Acha Elwro będzie prawdopodobnie w sobotę(prawie na 99%, ale ja nie mam samochodu więc będę musiał dotrzeć zbiorkomem lub na piechotę), chyba, że komuś bardzo zależy to możemy pomyśleć o innym dniu.
    • 15: CommentAuthorpgru
    • CommentTime9 May 2017 zmieniony
     
    Pytanie - czy ktoś chętny zasponsorować nagrody na konkurs na napisanie gry w BASICU, Elwro 800 Junior(zgodny z ZX Spectrum)? Uprzedzam, że ewentualne programy powinny być zapisywane metodą tradycyjną, czyli na kartkach :-) bo nie mam 100% pewnego magnetofonu(czasem nie wczytuję).

    Dodam, że Elwro w przeciwieństwie do ("zalewu zachodnich ZX Spectrum") ma PL czcionki wbudowane i możecie to z premedytacją wykorzystać w programach, pokazując co potrafi.
    • 16:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime9 May 2017
     
    Moim zdaniem nie wiem czy to dobry pomysł pisanie gier na samym party. To jednak party i ma formę party, więc wokół latają promile i tłuste od kiełbasy paluchy. Trochę obawiałbym się o sprzęt i o to że ktoś w ogóle będzie miał czas siedzieć i kodzić - i to na cudzym sprzęcie (lub kartce). Ale to Tylko moje zdanie :D

    Forma pisania gier na miejscu to raczej na imprezkach typu gamejam :D Trzeba było wbijać na Grawitację! Zapraszamy w przyszłym roku.
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 May 2017
     
    Spróbujemy może to RGB z Elwro przeciągnąć przez konwerter EURO->hdmi. Jak na razie zmusiłem Atari XE (VBXE), Atari STe, oraz Atari Falcon do wygenerowania finalnie HDMI, to może Elwro też się uda. Walczę jeszcze z Amstradem CPC, choć udało się Amstrada podłączyć do VGA ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime9 May 2017 zmieniony
     
    A tak przy okazji, to nastawiłem obiecaną musztardę. W największym garnku jaki udało mi się znaleźć w domu. Na samą nastawę poszło ponad 3 kg gorczycy. Mam nadzieję, że w tym roku nie skończy się już w piątek, tak jak ostatnio :D

    Będzie też wersja ostra zaprawiona sosem Sambal Oelek.

    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2017
     
    @ pgru
    Prawdopodobnie u Vietnamców na Wólce Kosowskiej ,rozjerzę sie jak tam będę .
    Mnie za 40 zeta udało się zdobyć niezłe cudo 400 in One ,każda inna gra ,hity takie jak Jackal,Contra 1-8 z pominięciem 5 i 6 ,Spartan x ,Ninja Gajden 1,2,3 ,Robo Cop 1-4,Adventure Island 1-4,Bomb Jack !?,no 400 będzie ;-),zabiorę "Ending Mana" ale nie działa , nie wiem co jest , będę miał przenośne DVD z działającym antenowym więc jak co to będzie pod co podłączyć ,gdybyś chciał takiego karta to mogę wziąć ,kolega ma sklep i na necie po 60 je goni ,po 90 były też ...
    • 20:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime9 May 2017
     
    Bocianu, spróbuj zrobić z ostrymi sosami, jak na przykład After death (akurat ten nie jest bardzo ostry). Niech konsumenci poczują, że żyją
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2017
     
    z grzybkami zrób ... wiesz jakie.
    • 22:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime9 May 2017
     
    Z założenia robię musztardę do jedzenia, a nie do dezynfekcji :D
    Pewnie że mogę zrobić skurwiela, którego spróbują 4 osoby i powiedzą - "o ho ho, ale masakra" i nikt inny tego nie tknie.

    Ale wole zrobić taką, która będzie ostra ale jadalna. Jak ktoś potrzebuje ekstremalnych doznań, to może sobie zawsze dolać czystej kapsacyiny, miętowego ludwika, albo dosypać trochę żwiru :D

    Idę w walor konsumpcyjny, a nie w sporty ekstremalne :D

    Takich ekstremalnie ostrych rzeczy nie robię, bo nawet nie jestem w stanie ocenić ich walorów - bo zwyczajnie nie lubię.

    Ale jak ktoś ma ochotę, to nic nie stoi na przeszkodzie przywieźć sobie jakiś super-ostry-sos i domieszkować. Będzie tej musztardy na tyle dużo, że pole do eksperymentów jest.
    • 23:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime9 May 2017
     
    @Irata4: hah, grzybowa musztarda dla wizjonerów. I jeszcze słoiczek dla śpiochów, z domieszką metamfetaminy. I z kodeiną na kaszel :D
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2017
     
    @ bocianu
    Tak "normalnie"trudno się z tobą skontaktować ,teraz przed zlotem zrobiłeś się rozmowny ... wtf ;-)
    Ja mogę zabrać trochę Lizarda lizergowego ,tytoń będziesz miał smakowy ?
    Ja coś wezmę :-).
    • 25: CommentAuthorpgru
    • CommentTime9 May 2017
     
    @IRATA4 W sumie, jeśli za 40 czemu nie. Chociaż mam taki 218in1 więc mogę mieć część z Twoich 400. Jak masz Kunio Kuna(jest np. na 218in1) basketball (czasem zaczyna się od Hot basketball), taki z 3 koszami na połowę boiska(łącznie 6) i drugi pad to możemy pograć wspólnie bo ciężko kogoś do tego znaleźć :-)

    @bocianu Czy ktoś każe pisać na samej imprezie - przygotowujemy się na karteczkach w domu :-) . Potem tylko wpisujemy kod.
    • 26: CommentAuthorpgru
    • CommentTime9 May 2017
     
    @IRATA 4 co do Ending-a to zazwyczaj paradoksalnie problemem jest jakość wtyczek. Przynajmniej u mnie. Próbowałeś kręcić wtyczką od zasilania przy konsoli? U mnie pomaga. Albo Ci po prostu zasilacz padł.

    U mnie np. nie działają chinche...

    Chociaż podobno i tak są szczytem jakości w porównaniu do najnowszych najtańszych Pegasusów. Raz, że wczytują multi-karty(i to te po kilkaset) na normalnych chipach, a dwa, że podobno tam nawet często brakuje śrubek od gniazda kartridża.
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2017
     
    @ pgru
    zasilacz jest sprawny,polaryzacja właściwa ,dioda się zapala a obrazu nie łapię ,co prawda sprawdzałem na mobilnych sprawnych wyświetlaczach wieloma kabelkami (wszystkie opcje),kondensatory nie spuchnięte ,zabiorę na zlot to się może coś poradzi ...

    Spoko , akurat tego nie znam ,"Tsubasa" za to jest i to druga część .Sporo tytułów znanych z Atari ,do tego takie których na Nesie nigdy nie widziałem np:"Bomb Jack",Bruce Lee2,P.O.W.,Spy vs Spy,Air Wolf,Flappy,Ninja 2,Pyramid,Snowball,Sea Wolf,Qbert,Gyruss i wiele innych ,ciekawe które prócz nazwy są faktycznymi odpowiednikami wersji Atarowskich ...
    • 28:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 May 2017
     
    @IRATA4 - ja zawsze jestem bardzo rozmowny i w kontakcie, tylko niekoniecznie przez telefon ;)

    Musisz porzucić swoje fobie i przekonać się do nowoczesnych form kontaktu - potraktuj to jako wyzwanie :D
    • 29: CommentAuthorpgru
    • CommentTime10 May 2017
     
    @IRATA4 Jak się uda i będę w sobotę to będę miał ze sobą taki mini monitorek. Testowałem działa i łapie tą konsolę, chociaż nie wiem czy Twój model bo podobno było kilka(mój to o ile pamiętam BS-500AS).

    Jack jeśli taki sam jak na moim 218in1 to jest platformówka z przewijaniem w poziomie.
    • 30: CommentAuthorpgru
    • CommentTime10 May 2017
     
    @bocianu w sumie ja też za bardzo nie korzystam chętnie z telefonu, wolę email :-). Nie wiem czy to nowocześniejsze od komórki(nie pamiętam co było starsze), ale wygodniejsze.
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2017 zmieniony
     
    ...
    • 32:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 May 2017
     
    @pgru, tak, email wliczam do tych nowoczesnych form :)

    Telefon mnie denerwuje, bo najczęsciej odrywa mnie od pracy, albo dzwoni w najmniej odpowiednich momentach...

    @Irata: trzykropki nienawiści? :D załóż jakiegoś hangouta chociaż.
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 May 2017 zmieniony
     
    to ja wezmę słoik do leczenia stwardnienia rozsianego, ale tym razem jest ostro. Nawet zbyt ostro jak na te musztardy i Jurego ;)

    No i z racji na (niestety) czterodekadowe urodziny stawiam na stół KRÓWKĘ. Przynajmniej jedną na dzień-dobry.

    Jakoś to przeżyjemy (chyba).

    Raczej nie prowadzę w drodze powrotnej, negocjacje w toku, a do pracy w poniedziałek mogę spóźnić się od 4 do 6 godzin ;)
    • 34:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 May 2017
     
    Numer na "600" już działa, ale ma go Pin, ale będzie dopiero ok 19-20 na party place.
    • 35: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime12 May 2017
     
    No dobra, o której dzisiaj cokolwiek się będzie na pplace działo?
    • 36: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 May 2017
     
    Jak dziś wychodziłem o 2giej rano, to już się bardzo działo :)
    • 37: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime12 May 2017
     
    A jakiś telefon do osoby, która otwiera bramę? :)
    • 38: CommentAuthorAdam
    • CommentTime12 May 2017
     
    Jako oficjalne "wapniakofony" zostały podane numery 600 137 343 i 795 223 960
    • 39: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime12 May 2017
     
    Dzięki, Adam! Do zobaczyska dzisiaj.
    • 40: CommentAuthorAdam
    • CommentTime12 May 2017
     
    Tak jest, do zobaczenia :)
  1.  
    Dawać stuff! :)
    • 42: CommentAuthorAdam
    • CommentTime12 May 2017
     
    Przyjedź i se weź, mądralo :)
    • 43:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime10 Jun 2017
     
    Hejka!

    Chwila minęła już od zakończenia Wapniaka 2017.
    Dzięki za wszystkie ciepłe słowa od partyzantek i partyzantów! Wy też byliście (i jesteście) wspaniali i w ogóle. :)

    Po odliczeniu wszystkich kosztów wynajmu, wypożyczenia sprzętu, nagród, grilla, porządków, wywozu śmieci itd. w wapniakowej kasie zostało NIE MNIEJ NIŻ 1200 zł.*

    Kwotę tę chcę przeznaczyć na potrzeby kolejnego Wapniaka, z głównym przeznaczeniem na atrakcyjne nagrody. Chyba nie macie nic przeciwko? :)

    No i to tyle.

    Sorry za delaya - life [tm].

    No i oczywiście DZIĘKI z naszej (Sylwii i mojej) strony!

    *Jest to minimalna kwota, która pozostanie po finalnym rozliczeniu się ze sponsorami (może być ona nieco większa, na co po cichu liczę).