atarionline.pl dziwna sprawa (TBXL) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime15 Nov 2009
     
    zapisałem sobie coś napisanego w TBXL (przez save)na dyskietkę (kartę SD mówiąc ściślej), taki programik na ok. 40 linijek w tym wstawka w ASM (ale w bezpiecznym miejscu na 6stej stronie) i teraz kiedy go wczytuję i dopiszę kolejną linię to komputer się zawiesza (zatrzymuje się lub czarny ekran lub bohomazy). Co ciekawe dzieje się tak jedynie jeśli w kolejnej linii wprowadzę PROC XXX lub GO#, inne polecenia nie powodują tego efektu. Co się dzieje?
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    robi się tak zaraz po wprowadzeniu tej nowej linii czy dopiero po uruchomieniu programu z nową linią?
    • 3: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    nie uruchamiam programu, po prostu wczytuję go i problem się pojawia w momencie wpisania linijki i naciśnięcia return. Spróbowałem właśnie zachować go jeszcze raz przez list d: i władować przez enter i zapisać jeszcze raz przez save. pomogło. sprawdzę jeszcze dzisiaj na emulatorzeco się podzieje. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Czyżby sio2sd emulowało efekt wymiętolonej dyskietki? :P
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Nov 2009
     
    A może w programie jest jakiś błędny POKE lub ten program na 6 stronie coś przypadkiem miesza w obszarze basica i ten się sypie? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.