atarionline.pl Jaki najlepszy program typu Word do Atari? (procesor tekstów) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthor1040
    • CommentTime19 Dec 2017
     
    ghgh
    • 2: CommentAuthorerOS
    • CommentTime19 Dec 2017
     
    Dziwne pytanie. Pewnie co kto lubi i do czego potrzebuje.
    A na które Atari? A8 czy 16/32?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Dec 2017
     
    1st Word - mój ulubiony :)
    • 4: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime19 Dec 2017
     
    Jeśli chodzi o mnie to w zasadzie najwięcej czasu spędziłem z "The First XLEnt Word Processor", ale raczej zabawowo. :-)
    • 5: CommentAuthorerOS
    • CommentTime20 Dec 2017
     
    Nie testowałem/używałem zbyt wielu programów, ale z tego co testowałem, to najbardziej mi podpasowały:

    * 1ST Word Plus - dość wygodny, choć to możliwe, że siła przyzwyczajenia bo to program, który używałem od samego początku z dużym Atari; odczytuje własny format DOC i txt, zapis: własny DOC
    * Atari Works - jest też całkiem ok. Przyjazny wygląd i obsługa RTF'a. Odczytuje: STW, TXT, RTF, zapis: STW, TXT, RTF.
    * Papyrus - jest super, tylko niestety, nawet stare wersje 3.xx są na ST zbyt mułowate, żeby robić coś poważniejszego.
    * Edith Pro - całkiem ok. (tylko pliki zwykłe TXT)


    Można jeszcze sprawdzić (co może uczynię niedługo):

    * That's Write
    * Word Perfect
    * Microsoft Write 1.0
    * Word Up
    * Word Writer ST
    * Cypress
    * Wordflair
    * Marcel - odczyt/zapis: RTF, 1st Word, Ascii, niezbyt wygodny

    a jako ciekawostka to są też nieokienkowe: ProText i ST Writer.
    • 6: CommentAuthorz80
    • CommentTime20 Dec 2017
     
    Na Atari 8-bit swego czasu popularny był jeszcze AtariWriter (800 tys. sprzedanych cartridgy, prawie jak killer app VisiCalc na Apple II).
    Pamiętam też moje rozczarowanie polskim programem Panther, mimo iż fajnie nowocześnie wyglądał, nie przechodził sam do następnej linii (przesuwał ekran w prawo), przez co moim zdaniem nie nadawał się do pisania tekstów.
    • 7: CommentAuthor1040
    • CommentTime21 Dec 2017
     
    Przepraszam źe nie powiedzialem wczesniej ale na male Atari 800XE bez extended RAMu
    • 8:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime21 Dec 2017
     
    The Last Word
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2017
     
    erOS - może zrobiłbyś zestawienie, ale w formie artykułu?
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Dec 2017
     
    Last Word - przede wszystkim za bufor i współpracę z vbxe. Pierwszy program, który się do czegokolwiek nadaje. Nie wiem natomiast jak sobie radzi bez ext ram.