atarionline.pl Nowa stacja dyskietek do Atari XL/XE - domowa robota - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime20 Sep 2019
     
    Czekam zatem z niecierpliwością na kolejno informacje, bo zapowiada się super :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2019
     
    Ja również czekam na info, a jako że brain-82 z mojego miasta, to będę trzymał rękę na pulsie :D

    W końcu byłoby fajnie mieć porządną stację do XE w obudowie wzorniczo dostosowanej do tej serii.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Oct 2019 zmieniony
     
    Wczoraj Brian-82 opowiedział o swoim projekcie stacji dysków 720KB, a nawet 1,44MB (no dobra, ta druga to odleglejszy plan, ale nie jest niemożliwy do zrealizowania). I zaprezentował prototyp obudowy, zgodny wzorniczo z serią XE/ST (zresztą wymiary i wzornictwo zdjęte z SF314 i SF354). Filmik trwa nieco ponad pół godziny:

    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Oct 2019
     
    Super, czekamy!
    • 5: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime2 Oct 2019
     
    Czy autor rozwaza obudowe drukowana lepsza technologia niz PLA ?
    Rozumiem ze forma wtryskowa jest nieosiagalna przez koszty.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2019
     
    Sebek czyta komentarze, również na jutubie, i napisał mi, że wkrótce odpowie.
    • 7:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime3 Oct 2019
     
    bardzo fajny projekt!
    mam nadzieję że równolegle stacja 5,25 cala też będzie rozwijana dalej?
    • 8: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime3 Oct 2019 zmieniony
     
    Kolejne pytanie, Czy mozliwe jest zrobienie wersji nizszej - odpowiednio wysokiej do stacji ATARI ?
    • 9:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Oct 2019 zmieniony
     
    Podpisuję się pod wersją niższą. Pytanie czy jest faktycznie konieczność robienia takiego panelu i zwiększania w ten sposób obudowy? Stacja jest super, pomysł i design ogólnie też, ale przez to podwyższenie stacji robi się z tego klamot. W rozwiązaniu Brian-82 obudowa jest szersza niż SF, więc spokojnie po lewej i prawej stronie można jeszcze zmieścić całkiem sporo dodatków jeśli potrzeba jakiegoś panelu itp., a mniejsza obudowa lepiej by wyglądała i zmniejszyły by się też koszty z racji mniejszej ilości materiału.

    Mam do małego Atari XF551 w obudowie SF354 ze stacją 3,5" i właśnie najfajniejsze w tym jest to, że ona ma takie wymiary jakie ma. Czyli długość stacji zbliżona do długości Atari XE, a wysokość też taka sama jak Atari. Pomimo niewielkiej ilości miejsca zmieściłem w stacji obok wyświetlacz LED, który pokazuje tracki oraz służy do wyboru numeru stacji. Zmieściłem też przyciski nad stacją, a przecież korzystałem z gotowych elementów które miałem pod ręką, gdy się natomiast projektuje od zera to mamy jeszcze większą swobodę.

    U mnie na biurku wygląda to tak jak na załączonych zdjęciach. Nie chodzi mi tutaj o design, który akurat zrobiłem taki jaki zrobiłem, tylko o sam gabaryt całości.
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Oct 2019
     
    Rewelacja, nawet jeżeli 3.5" w małym Atari to nie do końca ten klimat ;-)
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Oct 2019
     
    a co jest zlego w takich obudowach:

    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Oct 2019
     
    Pewnie to, że nie wejdzie elektronika? ;-)
    • 13: CommentAuthorbrian-82
    • CommentTime3 Oct 2019
     
    Co do innej technologii druku 3D. Jeśli ktoś ma dostęp do takowej w niedużych kosztach to chętniej przyjmę namiar.
    Co do klockowatości to zdaję sobie z tego sprawę. Chyba najprościej dla mnie byłoby położenie interface'u użytkownika na górze. Tylko wtedy praktycznie nie można byłoby czegokolwiek postawić na górze. Poszerzenie stacji jest w sumie jakąś opcją, boję się tylko, że znowu musiałbym ileś prototypów zrobić zanim osiągnąłbym prawidłowy projekt.
    • 14: CommentAuthorbrian-82
    • CommentTime4 Oct 2019 zmieniony
     
    Posiedziałem trochę i co powiecie na to?
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Oct 2019
     
    Super, taki kierunek projektu mi się podoba. Proponuję Ci jeszcze, żebyś przemyślał z góry jaki wyświetlacz i jakie przyciski po tej lewej stronie zaplanujesz umieszczać i wówczas zrób całą obudowę najwęższą jaką się da na styk zrobić, żeby znowu się klamot w drugą stronę nie zaczął niepotrzebnie robić, skoro w środku obudowy zostanie i tak pusta przestrzeń. Ale ogólnie bardzo mi się to podoba.
    Wiem, że sobie świetnie radzisz z całością projektu również od strony elektronicznej więc pewnie to żaden problem dla Ciebie, ale gdybyś miał ochotę, to udostępniłem źródła swojego wyświetlacza tracków i przełącznika numerów stacji do XF551, więc spokojnie możesz sobie tam z czegoś skorzystać jeśli Ci się przyda.
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Oct 2019
     
    podejrzewam, ze znajda sie osoby ktore skorzstaja z wolneo miejsca w srodku a przy okazji obudowy i wsadza tam przkladowo sio2cos np. wifi w zwiazku z tym dobrze by bylo przewidziec jakies zaslepione miejsca na diody stylistycznie odpowiadajace. albo np. wymienny panel tylny dla np. RS.
    • 17:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Oct 2019 zmieniony
     
    A ja podejrzewam, że sporo osób chce mieć jak najzgrabniejszą stację, najlepiej odpowiadającą SF-kom, które, jak już ktoś wspomniał, idealnie pasują do XE oraz 520ST bez flopa ;-)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    Brian-82 - ale opowiadałeś, że zamierzasz zastosować wyświetlacz, na którym zmieści się więcej informacji. A tu widzę w nowym projekcie (który też mi się podoba), że wystarczy miejsca na niewiele informacji...
  1.  
    Super! A może taki design jak w ldw.? Wyswietlacz na dole ,ale zachować design wejścia na dyskietkę jak w sf.
    • 20: CommentAuthorbrian-82
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    Posiedziałem, wziąłem do serca sugestie, żeby to zrobić kompaktowe.
    Wyszła obudowa będąca połączeniem wymiarów SF314 i XF551.
    Wysokość 60mm
    Szerokość 180mm
    Długość 240mm
    Co do wyświetlacza to będzie to OLED 0,96" 120x64 piksele. Wystarczy, żeby coś wyświetlić.
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    i pięknie :-)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    Bomba! Bierę w ciemno :)
    Widzę, że się skusiłeś na to, co proponowałem - 3 przyciski pionowo, lewo/prawo/zatwierdzanie. Tylko z lewej zamiast prawej. I też pięknie :D
    • 23:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    To mi się podoba:-) Super ta ostatnia wersja, bardzo ładnie, z wyczuciem i z równowagą zaprojektowany front, gabaryty też super. Takiego designu bym się trzymał, gratuluję wyczucia.
    • 24: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    Pieknie wyglada.
    Jeszcze tylko ladne wykonczenie ala plastik z wtryskarki i sukces murowany.
    Nie pasuje stylistycznie do mojej 800xl ale wyglada bardzo PRO!
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2019 zmieniony
     
    Ja zgłoszę tylko jedną, drobną uwagę techniczną - jakby ten otwór na panel miał nieco zaokrąglone rogi to byłby idealnie komponował się z pozostałymi elementami stacji - bo ma zaokrąglenia na rogach obudowy, a zaokrąglony jest także otwór na dyskietkę.

    Jakby się tam zmieściła jeszcze taka obwódka jak na wlocie na dyskietki i zrobić podobny mały spad w górę i dół, to już całkiem design byłby spójny.
    • 26: CommentAuthorpgru
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    Duża obudowa też ma swoje plusy - może dałoby się wbudować adapter i używać z Elwro 800 JR(trochę brakuje przyzwoitych obudów na rynku). Albo taka stacja dualna(1 lub podwójna stacja działająca w dwóch trybach) - działająca i z Elwro i z Atari :-), co by nie zagracać za bardzo mieszkania ;-)
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Oct 2019 zmieniony
     
    W sobotę odwiedziłem Briana-82 i nie mogę się powstrzymać, żeby nie podzielić się z Wami dobrą nowiną! :D

    Sebek ma już próbny wydruk obudowy w nowym stylu. Projekt będzie jeszcze ulepszany, ale nawet teraz widać, że jest miodzio. Szerszy niż SF314, krótszy i nieco węższy niż XF551 (co widać na zdjęciu porównawczym z moją stacją), w środku miejsce na zasilacz, ślicznota :)
    • 28:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Oct 2019 zmieniony
     
    Rewelacja :-)
    Jeszcze tylko, żeby wszystkie "klocki" do budowy kompletnej stacji dało się kupić na gotowo (elektronika + wyświetlacz, pasujący zasilacz)...
    • 29:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime28 Oct 2019
     
    Teraz to jest mega fajna obudowa:-) Gratuluję autorowi i fajnie że taki otwarty na sugestie z forum - chyba wszyscy zgodzą się, że warto było pójść w kierunkach nakreślonych przez kilka osób, które coś tam podpowiedziały, a też zrodziło to u autora jak widać nowe świetne pomysły. Brawo:-) Teraz gdyby się dało do tego zrobić jeszcze formę wtryskową...:-) Wiem, wiem, marzenie ściętej głowy.
    • 30:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime28 Oct 2019
     
    Mimo niechęci do stacji 3,5", a w zasadzie dyskietek, ten projekt obudowy, wygląda naprawdę zachęcająco! Brawo! Taki kierunek należało wybrać :)
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Oct 2019
     
    Fajoska , stylistycznie pasująca , lepiej wpasowana w stylistykę niż taka California .
    Jak cena będzie przystępna to zamawiam .Pozdro.
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Przypominam tylko, że to stacja 3,5 cala, a nie 5,25! Niektórzy sądzą, że sobie zgrają swoje dyskietki czy coś takiego, a to nie do tego :)

    Jej nazwa kodowa to XF311.

    Zapomniałem wspomnieć, a również w filmiku nie mówił o tym Brian-82, że stacja będzie mieć wbudowaną pamięć flash, na której zmieścić można przydatny soft! To rewelacyjne rozwiązanie, które jest już zastosowane w jego prototypowej stacji (był filmik na naszym kanale YT). Miałem okazję pobawić się tą stacją ostatnio, już opisuję, jak fajna i wygodna jest ta rzecz.

    1. Wyobraź sobie, że nie masz dyskietki w stacji albo masz, ale podnosisz dźwignię stacji do góry, żeby wsadzonej dyskietki nie czytało.

    2. Bootujesz komputer... i wtedy odpala się soft z pamięci w stacji. W prototypie jest to MyDOS, ale może być cokolwiek, nawet kilka różnych DOS-ów, jakieś narzędzia. W ułamku sekundy masz DOS-a gotowego do działania!

    3. Wtedy wkładasz dyskietkę i możesz korzystając z uruchomionego MyDOS-a przeglądać dyskietkę.

    4. A jeżeli chcesz jednak zbootować dyskietkę - dajesz dźwignię w dół, bootujesz kompa... i gotowe :)
    • 33: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Spoko ja bym do stacji dodal jeszcze czytnik micro sd w srodku, plus do kazdej dyskietki z boku, dyskretnie domontowac taka karte. Wtedy moglby sobie niby costam retro bzyczec w srodku, a dodatkowo mialby 16gb ze spora szybkoscia.
    • 34:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    @Kaz
    A gdzie ta dźwignia?
    Bo w 5.25" sprawa byłaby jasna, a w 3.5" nie bardzo ;-)
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Astrofor - ironia słaba, bo nieprzemyślana :). Czytnik MicroSD w takiej stacji to byłaby świetna rzecz, od razu załatwiona kwestia przegrywania plików z internetu na dyskietki i ze starych dyskietek archiwizacja do netu. Coś pięknego! Teraz trzeba to robić przez peceta i AspeQT albo podłączyć SIO2SD, SDrive, etc. Ileż by to przyspieszyło i ułatwiło korzystanie ze stacji, gdyby można było szybko zrobić sobie składankę ulubionych gier i odpalać je, jak za starych czasów, z dyskietki! Albo wrzucać zgrane ATRy i pliki natychmiast do bufora w stacji, żeby potem wyjąć kartę i mieć to wszystko na współczesnym kompie.

    A jeśli chodzi o dodawanie kart SD do dyskietek - to byłby niepotrzebny koszt dodawać dyskietkę do karty SD :). Osobno się bardziej opłaca.

    Jacques - ta dźwignia jest w gotowej stacji 5,25 cala, którą otrzymałem od Sebastiana. W planowanej 3,5 cala dźwignia jest w postaci przycisku. Naciskasz - wychodzi dyskietka.
    • 36: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    @Kaz: Nie przemyślana to mało powiedziane. Ja kompletnie sie na tym nie znam! Moja intuicja była taka, że skoro na małe atari nigdy nie było stacji 3,5, to czemu nie pójść epokę dalej i nie wmontować karty, ale rozumiem że ta stacja ma jednak jakiś sens skoro stanowi alternatywę dla sio2sd. Ogólnie to mi sie skojarzyły skorupy xc12 z sio2sd w środku.
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2019 zmieniony
     
    Stacji 3,5 cala nie było, ale jednak była :). I to nie jedna, o czym możesz poczytać w tym wątku:

    ->link<-

    Zresztą fajnie poczytać cały wątek, bo tam masz wiele za i przeciw. Choćby głos Zaxona z 2011 roku przeciw takiej stacji. Jak się zmienia optyka patrzenia po jakimś czasie - Zaxon ostatnio produkował klona XF551 w wersji 3,5 cala :D

    Zauważ, że stosunkowo prosto wymienić napęd 5,25 na 3,5 cala i odwrotnie, a dodatkowo w projekcie Sebastiana zarówno przedni, jak i tylni panel jest osobną, wymienialną w razie potrzeby częścią. Także w filmiku jest o tym mowa. Fajnie jakby projekt poszedł w tym kierunku, że ta obudowa i reszta będzie uniwersalna, i kto zechce to sobie wybierze co mu potrzebne.

    Problem jest taki, że wciąż łatwiej o tani, sprawny napęd 3,5 cala niż taki, ale 5,25.
    • 38:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Dyskietka ma swój niepowtarzalny klimat i praca z dyskietką, czy chociażby wczytywanie gier z dyskietki jest mega fajne jeśli chodzi o feeling retro. Jako posiadacz stacji 3,5" do małego Atari, powiem, że stacja taka nadal daje ten feeling i jest fajną zabawką. Ja sobie współcześnie nagrywam różne gry na dyskietki 3,5" i lubię się tym wszystkim bawić. Oczywiście szybsze i wygodniejsze w użyciu są współczesne nośniki, ale jednak jak ktoś lubi retro, to będzie rozumiał co mam na myśli i prawdziwą stację doceni.
    Dlaczego lubię 3,5"? Bo po prostu te dyskietki mi się bardziej podobają. Lubię tą odsuwaną blaszkę ze sprężynką. Lubię też to, że na takiej dyskietce możemy zapisać 720kB na małym Atari, co stanowi konkretną już pojemność.
    Dodatkowo bardzo kibicuję projektowi Briana z jeszcze jednego względu: zapowiada on, że uda mu się obsłużyć dyskietki 1,44MB. Coś takiego, to była by na prawdę rewelacja. Obecnie na rynku mamy dostępne łatwo i w ogromnych ilościach flopy pecetowe 3,5" 1,44MB. Takiego flopa NOWEGO można kupić dziś bez problemu za grosze. Dyskietki 3,5" HD również są tanie i łatwo dostępne.
    Oczywiście ktoś powie, że obecnie możemy przecież pecetowego flopa przerobić na 720kB, że możemy używać dyskietek HD i formatować je na 720kB. I większość takie zabiegi stosuje. Tylko mało się mówi o tym, że dyskietka HD różni się od DD nie tylko tym że ma drugą dziurkę. Również flop 1,44 różni się od 720k nie tylko tym, że obsługuje inną pojemność dyskietki. Wieczne narzekanie użytkowników przerobionych flopów pecetowych w Atari ST czy Amidze używających dyskietek HD formatowanych na 720/880k wynika z tego, że dyskietka HD potrzebuje innego prądu dla głowic podczas zapisu i po prostu takie oszustwa powodują że zapis jest nietrwały, a dyskietki po znacznie krótszym czasie padają i nie dają się czytać. Sprzęt jest w porządku, dyskietki są w porządku, ale ważne jest to, żeby właściwie obsłużyć flopa 1,44MB i wówczas używać go z dyskietkami HD, normalnie i bez oszustw, tak jak zostało to zaprojektowane. Dlatego bardzo ciekawi mnie ostateczny wynik prac Briana nad tym projektem, bo może to być na prawdę rewelacja.
    • 39: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    glosuje za zrobieniem formy wtryskowej. Moze sa jakies technologie posrednie. Niestety zwykle PLA w wydruku daje marna jakos obudowy.
    To jest fajne do prototypowania tylko.
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    mnie stacja potrzebna do zapisu postępów prac , do zabawy CMC i tym podobnych .
    Ogólnie korzystam z SIDE.
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Jak jest projekt obudowy pod 3D to mogę podesłać znajomemu który ma pracownie 3D ,co prawda z racji odległości trochę to potrwa ,ale może warto.
    Ważna jest obróbka ,nie siedzę w tym by ocenić jakość po zdjęciach ale kolegi wydruki widziałem na żywo i po obróbce wyglądają rewelacyjnie .
    • 42:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Ja na co dzień korzystam z SIO2SD. Stacja mi służy do tego samego co SIO2SD równolegle, a używam jej z rzadka jak chcę się pobawić w klimat po prostu.
    • 43:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Oct 2019 zmieniony
     
    Jak dla mnie czytnik SD w nowej stacji na prawdziwe dyskietki to kiepski pomysł. Niech to już będzie na nowo, ale zrobione w klimacie, a nie "skundlone" ze współczesnością pamięci flash.
    Projekt obudowy ma dwa gniazda SIO, więc stacja będzie przelotowa i każdy będzie mógł sobie podłączyć SIO2SD i przerzucać dane po SIO w obie strony wedle uznania ;-)
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2019
     
    Nie zgadzam się. Aktualna stacja Sebastiana jest rewelacyjna, bo w pamięci flash trzymany jest soft do jej obsługi i tak jak pisałem, przy zachowaniu klimatu normalnej stacji, mamy mega-wygodne podręczne narzędzie. Ale aktualizacja firmware jest przez kabelek USB podpinany z tyłu stacji. A co by przeszkadzało, żeby soft był na karcie MicroSD i można było uaktualnić bez kabelka? :)

    A przy okazji - katalog na zgrywane dane.
    • 45:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime30 Oct 2019
     
    Ten soft w pamięci stacji to nie jest nowość, ale pomysł jest bardzo dobry. W tożsamy sposób był zrobiony firmware HyperXF - tam również jest tak, że jak odpalimy stację bez dyskietki, to uruchamia nam się program z epromu/flasha, będący częścią HyperXF - taki konfigurator do ustawiania różności w stacji. W zasadzie tutaj różnica jest taka (bardzo na plus), że zawartość tego flasha mamy dowolną i że może to być np. od razu DOS - np. MyDOS (czy inny ulubiony DOS) zawsze pod ręką i kilka narzędzi to bardzo wygodne rozwiązanie.

    Moim zdaniem jednak poprzestał bym na takim flashu z niewielką ilością pamięci i tylko takim jednym obrazem dyskietki systemowej dedykowanej do stacji.

    Myślę, że nie ma sensu dublować funkcjonalności z kartą SD, którą oferują już inne urządzenia jak SIO2SD, SDrive itd. Tamte urządzenia są bardzo rozbudowane i są kombajnami właśnie do tego, zrobienie w stacji takiego samego kombajnu dokłada komplikacji, kosztów, a też nie każdy będzie z tego zadowolony, dla purystów będzie to wręcz przeszkadzało i psuło klimat. Ponadto pamięć flash/eprom będzie niezawodna, a z kartami sd różnie bywa, wysypują się, nie kontaktują w złączach, psuje się system plików, dane się lubią uszkodzić itd.,itp. Poza tym jeśli ktoś będzie chciał osiągnąć taką funkcjonalność, to zawsze może sobie zwyczajnie wsadzić SIO2SD do środka obudowy stacji, gdzie będzie trochę miejsca, nie ma z tym problemu przecież.
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2019
     
    To prawda. Taka karta MicroSD to nie jest "must have" w stacji, ale tu nie mówimy o tym co musi być, tylko co mogłoby ewentualnie być. Sebek czyta wątek, zbiera pomysły, przemyśliwuje, więc warto każdy pomysł zaprezentować, przegadać jego wady i zalety.
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2019
     
    Ależ to przyjemnie brzmi! Dla mnie dźwięki stacji to dźwięki dzieciństwa, obok warczenia kaset i poszumu systemów turbo:

    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Nov 2019
     
    @kaz
    Stacja inaczej chodziła niż ten pisko-szum,tak miękko pykała,przynajmniej California .
    • 49:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime9 Nov 2019
     
    Jest jeszcze rozwiązanie takiego typu : ->link<- , stacja 3,5" zamontowana bezpośrednio w Atari. Cena do przyjęcia.
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Nov 2019
     

    Irata:

    Stacja inaczej chodziła


    Nie, ta stacja, która jest w opisie tego filmiku, akurat tak chodziła.

    Galtron:

    Jest jeszcze rozwiązanie takiego typu : ->link<- , stacja 3,5" zamontowana bezpośrednio w Atari. Cena do przyjęcia.


    Bardzo fajne rozwiązanie, a cena też przystępna. Ma jednak dla mnie ogromną wadę, trzeba ciąć obudowę. Jakbym miał jakąś uszkodzoną, to czemu nie. Ale nie mam, więc wolałbym nieinwazyjnie, żeby ta stacja była na zewnątrz.