atarionline.pl We Come in Peace (C64) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRocky
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    Zajęło 1 miejsce na Revision.. dość ciekawe demko, ale nie przełomowe jeśli chodzi o C64..



    Mnie interesuje tutaj muzyka, zwłaszcza części końcowej od ok. 5 min... jest super.. miazga..
    Czy to gra czysty SID, czy dodali też sample?
    Czy ten bas jest podkręcony (przed wstawieniem na yt), czy oryginalny?

    Pozdr.
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    efekty moim zdaniem do rozgryzienia, czasem nie wiem jak coś jest zrobione,szczególnie na c64, ale w tym przypadku chyba kumam, duże wrażenie robi design i przejścia oraz duża dynamika, co nie tak częste na commodore. Widać, że dość świeży efekt unlimited bobsów w przestrzeni się przyjął, już go widziałem w kilku demach. Generalnie świetna produkcja.
  1.  
    Świetny jest efekt szmaty w 2:32.
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    łatwo dźwięki SID pomylić z samplami ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    To nie są sample. SID ma po prostu świetne filtry. Da się na tym wykręcić naprawdę tłuste basy i dobre kicki - które wcześniej można było słyszeć tylko na np Amidze. Ale tam to były sample z drummaszyn które to mają syntezę zbliżoną do tej z SIDa. Stąd zapewne skojarzenia z samplami.

    Co do sampli, to dużo lepiej tutaj prezentuje się Atari które jak wiadomo nie gra przez chip do syntezy (bo go nie ma) za to przez kontroler klawiatury (który defacto działa tutaj jako przetwornik C/A). Jakość dźwięku z przetwornika zawsze będzie gorsza niż z syntezy, no chyba że się próbkuje w zakresie nieosiągalnym dla Atari. Dlatego Atari zawsze będzie brzmiało cyfrowo płasko, a komoda analogowo tłusto.

    Co do dema, to przewijałem. Faktycznie w końcówce ciekawe brzmienie i logo ... niemniej to wielkie logo z jednego z ostatnich dem na Atari bije to na łep na szyję. No i widać że twórcom brakło inwencji na końcówkę dema, jest nudna jak flaki z olejem.
    • 6:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    @TheFender
    Mówisz o tym logo z dema Prozac Dream Lamersów?
    Hm.....
    ->link<-
    przeskroluj na dół gdzie ktoś wkleił całe logo w komentarzach, albo po prostu obejrzyj demo Censorów i Oxyrona z 2014 roku ;)

    co do omawianego demka to faktycznie w paru miejscach jest rewelacyjne
    • 7: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    @TheFender - słuchaj Carriona:) niektórzy nawet twierdzą, że wyrypałem tę grafikę z komody:)
    • 8: CommentAuthorRocky
    • CommentTime4 Apr 2018 zmieniony
     
    Tego się obawiałem...widać po latach ile jeszcze można wyciągnąć z tego SIDa. Przedtem to muzyka z produkcji c64 była świdrująca uszy, teraz chłopaki tworzą takie perełki.. zresztą z grafiką też poszli do przodu i zdystansowali A8.

    Gdyby te instrumenty ładnie zsamplować to możnaby tą muzykę ładnie odegrać na Atari.. może nawet z pomocą Rapidusa, który potrafi wycisnąć z Pokeya wiecej (wyższa częstotliwość)...
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    po co samplowac? mozna to odegrac na atari z evie i bedzie brzmialo tak samo jak na c64







    ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime4 Apr 2018 zmieniony
     
    @Rocky:
    • 11: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    @xxl - dokładnie, wtedy to byśmy pokazali komodorowcom co Atari potrafi! I bez zbędnych programistycznych trików!
    • 12:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    @xxl @ilmenit
    podpowiedzcie co to jest evie?
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    • 14:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    @crrn: Tak, chodziło mi o Prozac Dream. Oglądałem Comaland, oczywiście-> grafika jest super, logo jest prze... niemniej wersja Odyńca podoba mi się bardziej, kreska jest wyrazistsza i bardziej dojrzała.
    A czy Odyniec się inspirował? Pewnie tak (każdy artysta inspiruje się czymś, a często nieświadomie nawet kimś innym), ale pisanie że to rip pozostawię bez komentarza bo nie chcę używać wyrazów wulgarnych :)
    • 15:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime4 Apr 2018 zmieniony
     
    Tutaj muzak zgrany z mojego egzemplarza Evie, ale z wymuszonym filtrem liniowym (teoretyczny ideał, do którego dążyli projektanci SID-a w kolejnych rewizjach układu), bo oryginalnie jest grany na 8580:
    :)
    • 16: CommentAuthorRocky
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    No niestety, może to kwestia zgrania, ale na C64 to brzmi znacznie lepiej.. czystsze basy i mniej to wszystko przytłumione..
    Ponadto nikt nie ma evie ...poza autorami:)
    • 17:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime4 Apr 2018 zmieniony
     
    YT przekodowuje ścieżkę audio po wrzuceniu filmiku. :) Mogę zgrać samo audio do FLAC-a.

    Autor jest jeden. :) Jak na razie są trzy egzemplarze: u Pasia , u mnie i u Draco.
    • 18: CommentAuthortebe
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    Rocky, masz jakiś dodatkowy etat commodorowca ;) stałeś się zakładnikiem własnych aspiracji, nic Cię nie może zadowolić na XE/XL jeśli nie będzie lepsze od tego co jest na C64
    • 19:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    @tebe
    to może ja odpiszę :D
    mnie właśnie w Atari zaczyna kręcić to że jest inne nić C64. im dłużej przyglądam się scenie Atari (szeroko rozumianej) to widzę coraz więcej różnic. i to mi się bardzo podoba. gry, dema nie muszą (ba, nie powinny) być takie jak na C64.

    Evie zapewne jest fajną zabawką i fakt że gra SIDy odnotowuję właśnie jako - ot, ciekawostkę. Przy okazji innego wątku pisałem że grzechem Atari było by bdyby na siłę próbował być np C64. Gry wyglądają inaczej? I co z tego! Wyglądają tak jak pozwala sprzęt i umiejętności twórców. Ważne że są, że są grywalne i działają na retro sprzęcie.

    Silne strony Atari i C64 są umiejscowione gdzie indziej i to IMO jest OK. Wykorzystujmy to.

    @TheFender
    rip? Tyś powiedział ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    @crrn: o proszę, uderz w stół a nożyce się odezwą :D
    Nawet nie mów, że to Ty tak Odyńcowi zasugerowałeś bo stracę szacunek do Twoich pixeli.
    • 21:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    nie bardzo rozumiem co masz na myśli, ale nic Odyńcowi nie sugerowałem. Dla mnie jest mistrzem i nie śmiał bym... :D
    i proszę nie tracić szacunku - troche tych pixeli jeszcze chciałbym zrobić i się, np tutaj, chwalić.
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Apr 2018 zmieniony
     
    Odyniec napisał kilka postów wyżej jedną rzecz, mój algorytm spiskowy widocznie źle go przetworzył ;) :D
    A co do pixeli to zawsze chętnie obejrzę dobre prace czołowych grafików.Zresztą, nie ja jeden - więc twórz, chwal się do woli i bez umiaru! :)
    • 23: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime4 Apr 2018 zmieniony
     
    O rippowaniu przeczytałem chyba na AtariAge albo w komentarzach na YT. Trochę dziwne, że ludzie odkrywają podobieństwo do Comaland, skoro na początku dema jest napisane, że się nim inspirowałem:) Kompozycja, czcionka, kolorystyka tła, sowa - nawiązania są ewidentne, ale rysowane było od zera. Oryginalne kwiatowe logo wzbudziło słuszne ochy i achy ("i jeszcze ta sowa") - na atari niczego podobnego nie było do tej pory. Chciałem udowodnić, że się da i dotąd molestowałem Szeryfa, aż się udało. Może napiszemy kiedyś więcej o powstawaniu.
    • 24:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Apr 2018
     
    @odyniec: No ale wyszło Ci to lepiej imho. Fajnie będzie poczytać o kulisach powsta(wa)nia :)
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime5 Apr 2018
     



    Eustachy Motyka
    3 miesiące temu
    1:40 zerżnięte z Comaland ;)


    żartował
    • 26: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime5 Apr 2018
     
    gdzieś jeszcze było
    • 27: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Apr 2018
     
    o jest szansa wyraźić podziw co do tego obrazka, więc wyrażam- piękne te kwiatki
    • 28:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Apr 2018
     
    @gorgh: krótko mówiąc "Ładne kwiatki" :D
    • 29: CommentAuthorRocky
    • CommentTime5 Apr 2018
     
    A czy da redę zmusić POKEYa do wykrzesania ciekawszych dźwięków (nie chodzi mi o sample), ale przede wszystkim lepszego basu przy pomocy Rapidusa.. np. odwołując się więcej razy na ramkę..?
    • 30: CommentAuthor0xF
    • CommentTime5 Apr 2018
     
    Bardzo prosty, ale dobry pomysł, ze zwykłymi barami pod kefren barami.
    Na mnie zrobiły wrażenie latające nieskończone boby. Nie mam pojęcia, jak to jest zrobione. Zgaduję, że na sprajtach.
    • 31:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime5 Apr 2018 zmieniony
     
    @0xF
    to nie są sprajty - sprawdzałem. to jest jakiś sprytny trik na rotacji mapy atrybutów (kolorów) - ale to na prawdę sprytny, albo jeszcze coś innego. niemniej wygląda super.
    • 32: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Apr 2018
     
    to zwykłe boby, tylko robi się skrolowanie ekranu :)
    • 33: CommentAuthor0xF
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    Obracają się od skrolowania? Nie czaję.
    • 34:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    Bo to jest magic scroll of rotation ;)
    • 35: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    jak się przyjrzysz to kulki same w sobie się nie poruszają względem siebie, tylko ciągle dodawane są nowe- jeśli się nie poruszają, to znaczy, że nie trzeba zmieniać ich pozycji co ramkę0 trik polega na tym, że ekran jest skrolowany poziomo i pionowo, aby nowe kulki były zawsze w centrum ekranu.
    • 36: CommentAuthor0xF
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    Ma to sens. Dzięki Gorgh. Skoro widzimy cały czas tylko "głowę węża", to rozumiem, że na bieżąco zmazujemy "ogon" ?
    • 37: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    Tak, w rzeczy samej :)
    • 38:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    O którym momencie rozmawiacie? :)
    • 39: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    O tej animacji złożonej z dziesiątek kulek małych
    • 40:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    W pierwszym linku znaczy się? ok. 3.50? :)
    • 41: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Apr 2018
     
    demko fajne, muza fajna, ale co z tego, to nie a8. osobiście uwielbiam sida i co z tego, to nie to forum, w którym momencie jest tu nawiązanie do a8?
    • 42:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime7 Apr 2018
     
    @gonzo: jak przewiniesz wątek do samej góry i popatrzysz na samą górę to tam jest napisane atari online.pl :)