atarionline.pl Atari loading screens - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Bawię się ostatnio swoimi stacjami dysków (CA2001 i 810) i mam radochę jak trafi się jakaś gra z ekranem ładowania.

    Kilka lat temu na AtariAge pojawił się fajny wątek: ->link<- gdzie kilkoro z aktywnych członków tego forum podjęło się stworzenia nierzadko animowanych loading screenów.







    Wiele tu zasługi XXLa, który nakierował czytających na sposób względnie łatwego dodawania takich screenów a nawet muzyczek pod XBIOSem.

    Oczywiście jak się używa SIDE2, czy innego szybkiego medium, to te ekrany pojawiają się na małą chwilę, ale muszę powiedzieć, że podczas wczytywania z dyskietki jest to absolutny czad.

    Może pociągnęlibyśmy temat tutaj? Co myślicie?

    Ja (dawno temu) zabrałem się za dodawanie ekranów z G2F i RastaConvertera, ale one wyświetlały się tylko przy zatrzymaniu wczytywania. Trochę lipa. Chętnie bym udoskonalił swój warsztat zarówno w G2F jak i XBIOSie.

    Będzie ktoś chętny, żeby się dołączyć?
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime23 Jul 2018
     
    No niestety ale tutaj ZX Spectrum brylował ze swoim difoltowym load screen$, przez co każda gra miała super narysowaną okładkę. Nierzadko, dużo atrakcyjniejszą od samej gry :)
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Jul 2018
     
    Fajna inicjatywa...też o wiele bardziej wolę wczytywanie ze stacji niż z emulatorów sprzętowych, ale stacje mam tylko do c64
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Jul 2018 zmieniony
     
    moją prace z kompotów można by wrzucić ,zresztą ...
  2.  
    Postaram się coś narysować / skonwertować i będę dzielił się tutaj wynikami. Akurat zbliża się urlop, więc będzie okazja do zabawy. :)
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Jul 2018
     
    jakiś czas temu miałem taki pomysł ,ale nie mam tyle czasu by tak sobie rysować , lepiej na jakieś Kompoty i do gry sobie rysuje ,ale jak czasu będzie więcej to coś śmiesznego maznę .
  3.  
    Ja myślałem też o takich artystycznych konwersjach z innych platform. Ostatnio obrodziło u nas w gry skonwertowane z ZX spectrum, BBC micro, Apple II czy nawet C64. Do niektórych są dodane piękne ekrany ładowania.

    Do wielu starszych gier które były wydawane w latach 80 i 90 nie ma takich ekranów, ale są one łatwe do zdobycia od braci Commodorowców czy Spectrumowców.
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Jul 2018 zmieniony
     
    @Yolk: nie tyle, że do niektórych są dodane - ale jeśli chodzi o ZX-a to tylko do niektórych tych ekranów brak.
    Cała reszta posiada titlescreeny, poniżej kilka pozycji znanych z Atari:








    itd itp
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Jul 2018
     
    na atari jest taki problem, ze jakby jakies bardziej wymagajace obrazki (ogolniej: muza/kod) mialy by byc odtwarzane podczas ladowania to przy wykorzystaniu procedur OS nie beda dzialac ze stacja dyskow (i ich ekwiwalentem): OS nie radzi sobie z nakladajacymi sie przerwaniami NMI I IRQ - bedzie migac, albo wcale sie nie zaladuje - np. turbo. ale za to zaladuje sie z nowych urzadzen podlaczonych portem carta, tylko ze po co to komu przy ladowaniu z Carta? ;-)
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Jul 2018
     
    Fajne były ekrany ładowania z WORLD KARATE CHAMPIONSHIPS i SUPER HUEY. Ktoś tu zapoda???
    • 11:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime27 Jul 2018 zmieniony
     
    Odświeżę wątek sprzed 8 lat ;)

    ->link<-

    Enjoy