atarionline.pl Listingi z Moje Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime22 Oct 2018
     
    Cześć! Można gdzieś dostać listingi z pisma MOJE ATARI zapisane w formie ATR lub ewetualnie jako pliki tekstowe.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2018
     
    Zapewne pojedyncze programy są do zdobycia, bo ktoś je przepisał i krążą po sieci. Czy aby np. Robot R-29 nie był w Moim Atari?
    Ale zbiorczego miejsca z takimi rzeczami chyba nie ma. Jak znajdziesz albo zbierzesz - daj znać, podziel się.
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Oct 2018
     
    z tego, co widzę to jest bieda z tym
    ->link<-
    • 4: CommentAuthorKoval
    • CommentTime22 Oct 2018
     
    Przypomnę projekt Reduks prowadzony przez Krzyśka "Fausta" Karkoszę (zdigitalizowane, poskładane od nowa wybrane numery Bajtka, Iksa, Komputera). Faust powyciągał listingi i umieścił je tu:
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2018
     
    Bardzo dobre przypomnienie. Może akurat ktoś zechce wesprzeć Fausta w działaniach!
    • 6:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime22 Oct 2018
     
    W USA mają stronę gdzie są skany gazet o Atarynce. Dodatkowo wszystkie listingi z Antica do ściągnięcia.

    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime22 Oct 2018
     
    KAZ co do Robota R-29 był w Moje Atari. Sam ten lsiting przepisywałem (w starych czasach). Fajna gierka
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Oct 2018 zmieniony
     
    Roboty - różne wersje - brały udział w Kaz Kompo. Oryginalna wersja nie do końca działa - jak to przyznał autor pod jedną z nowinek, pisał na kartce i nie testował. W tym wątku pewnie coś się znajdzie: ->link<- (o Robotach dyskutowaliśmy na drugiej podstronie). Pewnie mam wszystko przepisane, ale w teraz nie mam możliwości tego odgrzebać, może kiedyś...
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Oct 2020
     
    Panowie, czy ktoś ma może przepisany program "Char Designer" z "Mojego Atari" numer 1? A może po prostu dyskietki z tego pisma? Pyta w komentarzu na YT kolega z Niemiec, bo mu zależy na tym programie.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Oct 2020
     
    @Kaz
    mam Moje Atari nr 1 ,jak będę u mamy to mogę zeskanować,chcesz ?
    ... w tym tygodniu będę o ile Covida nie złapę ; ).
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Oct 2020
     
    Nie chcę - wszystkie magazyny "Moje Atari" mamy już zeskanowane w Bibliotece Atarowca:
    ->link<-

    Po co mi "Moje Atari"? Chodzi o lsiting programu "Char Designer".
    • 12:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime20 Dec 2020
     
    W wolnej chwili przepisałem parę listingów z pierwszego numeru Moje Atari.

    Tak więc jeśli temat "Chars Designer" jest jeszcze aktualny, to zapraszam do ściągnięcia: ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Dec 2020
     
    Amarok - świetna robota, dzięki!
    A tylko przepisałeś, czy sprawdzałeś jeszcze poprawność, uruchamiałeś?
    • 14:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime20 Dec 2020
     
    Wszystkie programy uruchamiałem i chwilkę bawiłem się nimi. Co do poprawności, to wykorzystywałem Edytor Basica, żeby sprawdzać kody kontrolne.

    Swoją drogą miło było sobie przypomnieć dawne czasy. Część z tych programów przepisywałem w 1990 roku, ale kasety dawno już przepadły.
    • 15:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime22 Dec 2020
     
    Miło mi poinformować, że w repozytorium umieściłem listingi z drugiego numeru "Moje Atari": ->link<-

    Najwięcej problemów miałem z przepisywanie "Multi DOS", ponieważ listing jest wydrukowany w dość chaotyczny sposób. Na szczęście kody kontrolne były jak zwykle bardzo pomocne.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2020
     
    Dobra robota Amarok! Szacun.
    • 17:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime28 Dec 2020
     
    Listingi z trzeciego numeru "Moje Atari" są już gotowe do ściągnięcia. Zapraszam chętnych na mojego gitlaba: ->link<-

    Jak czas i chęci pozwolą, będę przygotowywał kody z kolejnych numerów w przyszłym roku ;).

    Przy okazji chciałbym już teraz Wszystkim życzyć Szczęśliwego Nowego Roku.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2020
     
    Jako wierny fan takich akcji - dziękuję bardzo! Już ściągnięte.
    • 19:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime13 Jan 2021
     
    Kolejny miły wieczór z Atari :)

    Przepisuję sobie listingi z siódmego numeru Moje Atari, w tle leci sobie odcinek "Środowiska prasowego" a RastaConverter generuje kolejny obrazek.

    Szczęśliwie przebrnąłem przez wszystkie 7 numerów Moje Atari. Listingi są tutaj: ->link<-

    Miło było sobie przypomnieć to wszystko po 30-tu latach. W tamtych czasach nie miałem Turbo Basic XL, tak więc przy okazji nadrobiłem ostatnie 30 lat :)
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2021
     
    Coś pięknego panie Amarok! Dobra robota, wykonana w godnych warunkach :D

    Szkoda, żeś nie nagrywał momentów wpisywania, a potem uruchamiania - jak znalazł na jakiś kanał YT...
    • 21: CommentAuthorDope
    • CommentTime16 Jan 2021
     
    Chylę czoła. Dałeś mi zabawę na wiele dobrych godzin. :)
    • 22:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime3 Mar 2021
     
    Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu, tak więc wypada się odezwać.

    Poświęciłem ostatnio trochę czasu i udało mi się przepisać listingi ze wszystkich numerów magazynu "Bajtek", o ile znalazłem tam coś dla małego Atari. Jestem zdziwiony, bo nawet w 1995 roku pojawił się całkiem funkcjonalny program napisany w Basicu do konwersji obrazków pomiędzy formatem BMP a MIC. Świetna sprawa. Ja już wtedy nie kupowałem "Bajtka".

    Listingi są dostępne na gitlabie: ->link<-

    Żeby było łatwiej, to wszyskie listingi z "Bajtka" umieściłem w jednym archiwum zip: ->link<-

    @Kaz, jeśli chodzi o ten pomysł z nagrywaniem na YT, to całkiem fajna sprawa, ale raczej nie w moim stylu :). Ale jak ktoś chce nagrać jak odczytuje i uruchamia już gotowe listingi, to nie widzę przeszkód. Można sobie używać bez żadnych ograniczeń.

    @Dope, dzięki. Miło słyszeć, że sprawiłem Tobie przyjemność. Tak przy okazji, czy coś szczególnie przykuło Twoją uwagę?
    • 23: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime3 Mar 2021
     
    Szacuneczek kolego @amarok
    • 24:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Mar 2021
     
    @amarok Dziękuję za to co zrobiłeś.

    Przy okazji chciałem zapytać czy gdzieś jest dostępne do obejrzenia "Piszemy Demo" z Tajemnic Atari?
    • 25: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime3 Mar 2021
     
    @maly_swd czy to o to chodzi? ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2021
     
    Amarok - dobra robota! Powinieneś się sprzymierzyć z Sunem i Tr1xem, którzy pracują przy reedycjach "Bajtka", bo nie ma co dublować pracy przy przepisywaniu... A Twoja praca może być wykorzystana, bo jesteś do przodu w stosunku do nich.
    • 27: CommentAuthorDope
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    @amarok: ze mną jak z dzieckiem, każdy listing wczytuję i jestem uchachany pozytywnie. :) Sam jestem za dużym leniem, żeby to wklepywać, ale poznać efekty tych, niektórych, tasiemców - bezcenne. :) Tak więc jeszcze raz szacun i pokłon.
    • 28:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Dziękuję Wam za słowa uznania. Była to dla mnie czysta przyjemność. Sam byłem bardzo ciekaw tych programów, ponieważ nie miałem okazji przepisać wszystkiego w latach 80-tych i 90-tych.

    Przy okazji wreszcie zapoznałem się z Action! Pamiętam, że w tamtych latach było moim marzeniem programować w tym "mitycznym" języku. Po przepisaniu kilku listingów mam ochotę zrobić coś własnego w Action!

    @Kaz, co do wykorzystania listingów w reedycjach "Bajtka" to nie widzę przeszkód. Można śmiało je użyć do jakichkolwiek celów - po to właśnie je przepisałem.

    Jestem jednak przekonany, że pracy przy odświeżaniu "Bajtków" jest zdecydowanie więcej np. przy oczyszczaniu, retuszowaniu grafiki. Nie oszukujmy się listingi z Atari to tylko niewielka część całości. Tak czy inaczej @Sun, @Tr1x, jeśli chcecie, to możecie skorzystać ze wszystkich listingów, które udostępniłem na gitlabie :).
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Amarok - tak, oczywiście, że reedycja "Bajtków" to ogrom pracy, i to nie jednej osoby, ale kilku. Pisząc, że wyprzedzasz Tr1xa i Suna, chodziło mi wyłącznie o to, że przepisałeś więcej listingów dla Atari, bo chłopaki aktualnie robią dopiero szóstego czy siódmego Bajtka :).

    Sun ma znacznie więcej pracy, bo OCRuje lub przepisuje programy na _wszystkie_ platformy, poprawia je na działające (gdy mają błędy), testuje działanie, podobnież Tr1x ma masę roboty z korektą tekstu. Było o tym na ostatnim "Środowisku prasowym", można było posłuchać, jaka to wieloetapowa i niełatwa, a przede wszystkim czasochłonna praca. Oni się nie skarżyli w wypowiedziach, bo robią to z pasji, ale warto docenić.

    Tak więc, jeśli masz już przepisane listingi dla Atari, to zawsze to ciut łatwiej i szybciej złożyć kolejnego "Bajtka". A z tego co słyszałem, Duddie przymierza się i do wznowienia "Mojego Atari", więc idealnie :)
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jul 2021
     
    Jeszcze raz dziękuję za te listingi Atari.
    Są tu nie tylko Bajtki i Moje Atari, ale również Komputer! Brawo.

    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime31 Jul 2021
     
    Jak znajdzie się czas to z chęcią dokończę przepisywanie listingów z czasopisma Komputer. Jeszcze trochę tego zostało do zrobienia...
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Aug 2021
     
    Super. Ciekawe, ile tego wszystkiego jest.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    Odśnieżam wątek, bo Amarok wykonał kawał świetnej roboty, a nie wszyscy potrafią się dokopać do starszych wątków.