atarionline.pl Co to jest za kart? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej. Powiedzcie co to za kart? Jakas samorobka z dawnych lat. Wyjalem z atari800xl. Po oczyszczeniu i umyciu. Podłączyłem pod atari 65xe i mam czarny ekran.
  2.  
    Druga strona
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Nov 2018
     
    Próbowałeś włożyć z obu stron?
    Atari XL/XE ma 15 styków z jednej strony. Może to nie do Atari?
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Nov 2018 zmieniony
     
    mnie to wygląda na jakieś TURBO...
    zobacz czy po włożeniu carta i wciśnięciu play w magnetofonie rusza kaseta ,miałem podobny cart i po lekkim uszkodzeniu nie wyświetlał żadnego menu tylko od razu uruchamiał bodaj AST
  3.  
    Zmieniłem sronami i nic nie dawało. Podlacze magnetofon i sprawdze czy to turbo.
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime4 Nov 2018
     
    @larek - może to jednak jest cart do Atari, tylko skrajne styki (po 1 z każdej strony) zostały pominięte, jako niepotrzebne w tym układzie. Zwróć uwagę, że płytka jest szersza i odcisnęły się na niej w tych miejscach ślady po styku ze złącza po stronie komputera.
    Może z jednym bankiem 8KB, tak wykastrowany ze styków cart może działać?

    @podolski_jp - przy tak nieelegancko zrobionym carcie, spróbuj go uruchomić z kilkanaście razy w różnych pozycjach: delikatnie przesuniętego w lewo/prawo itp.
    • 7: CommentAuthorjerzyw
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Z konstrukcji carta i elementów z jakich jest zbudowany wnioskuję że jest to TURBO 2000 lub 2000F. Mam gdzieś prawie identyczny.