atarionline.pl [KUPIĘ] 100% sprawny układ GtiA, Ultimate 1MB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordotmod
    • CommentTime22 Nov 2018
     
    Jak w temacie, w pełni sprawny (mile widziany zrzut z programu testującego) układ GTIA do mojej Atarynki 130XE. Przy okazji z chęcią kupię Ultimate 1MB.
    W okolicy trójmiasta mogę podjechać i odebrać osobiście.
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Nov 2018
     
    niedługo pewnie ruszy produkcja zamienników GTIA, Mark ze Szwajcarii pokazywał to na Silly Venture
    • 3:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime22 Nov 2018
     
    Może te układy są OK? Warto spytać sprzedawcy:
    ->link<-

    Co do zamienników - Mark sprzedał ostatnio (na Atariage) parę sztuk zamienników POKEY-a w cenie 40€ za sztukę, a więc oryginały pomimo wysokiej ceny dalej są atrakcyjniejsze od zamienników...
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Nov 2018 zmieniony
     
    Montezuma, ja też widziałem tą cenę i usiadłem z wrażenia. Z drugiej strony tam w takim jednym Pokeyu masz więcej Pokeyów naraz, więc jakby więcej Pokeya w Pokeyu:-)
    • 5:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime22 Nov 2018
     
    Mq, masz rację, "PokeyMax" może pracować w stereo, a więc należałoby go porównać z zestawem 2 Pokey-ów i płytki stereo. Wtedy cena się relatywizuje, ale zważywszy, że nie da się uzyskać 100% zgodności, w dalszym ciągu preferuję oryginalne układy :)
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Nov 2018
     
    No wiadomo, ja też preferuję oryginalne:-) Ale już każdy ma stereo dziś w Atari, więc siłą rzeczy połowa płyt na świecie zostaje bez Pokeya i robi się coraz większy deficyt. Sam niedawno sprzedałem Pokeya komuś bo mnie zmęczył - fakt, że drogo go sprzedałem, bo sam kupujący oferował dużą kwotę, dlatego się skusiłem, ale później zrobiłem stereo w dwóch innych kompach i znowu mam płyty bez Pokeyów, a dostać je coraz ciężej. Płyty są ładne, więc szkoda na dawców, lepiej je odratować.
    • 7: CommentAuthordotmod
    • CommentTime22 Nov 2018
     
    Gdzieś czytałem, że są GTIA sprawne i sprawniejsze, na czym to polega Panowie? Są też fixy dodatkowo usprawniające działanie układu, warto/kiedy je robić? Sprzęt ma hulać głównie z produkcjami demoscenowymi.
    • 8: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime22 Nov 2018 zmieniony
     
    Niektóre cadrige do konsol Atari, miały Pokeya wbudowanego w cadrige i po wyjęciu go dalej działają, tylko bez dźwięku, wiec Pokeye nie tylko z Atari płyt głównych są pozyskiwane, w USA wiele takich cadrigów z gniotami grami naprodukowali, że jeszcze na długo Pokeyów starczy. Druga sprawa, to Atarowców jest coraz mniej a nie więcej.
    • 9: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime22 Nov 2018
     
    U Lotharka zakupisz Ultimate
    ->link<-
    Jak już kupisz Ultimate to aż prosi się o zakup VBXE - a ta załatwi problemy z GTIA...
    ->link<-
    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime22 Nov 2018 zmieniony
     
    @dotmod
    O układzie GTIA i jego wadliwych egzemplarzach możesz przeczytać tutaj:
    ->link<-

    Co do "fix-a" za pomocą VBXE - oryginalne GTIA dalej będzie generować wadliwy obraz przez wyjście monitorowe.
    Jedynie sygnał SCART z VBXE będzie pozbawiony wad.
    • 11: CommentAuthordarque
    • CommentTime23 Nov 2018
     
    Gtia fix :

    ->link<-

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Nov 2018
     
    też mam uszkodzone , @ darque link się przyda, zobaczymy co wykombinuje ,jakieś pojęcie o elektronice mam , a w tym tygodniu odbieram stacje lutowniczą .