atarionline.pl Nowa gra "Albert" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Jun 2019
     
    .. i to jest najlepsze jak ktoś nie wie czego się "nie da" :)
    • 2: CommentAuthoremkay
    • CommentTime12 Jun 2019
     
    Not sure if this will become a real game at the end.
    But that "parallax" color effect when the scene is vertically scrolling, looks very very nice.
    • 3: CommentAuthorPecet
    • CommentTime13 Jun 2019
     
    To jakiś fake, c64 nie ma takich kolorów.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Jun 2019
     
    To nie fake, a c64 rzeczywiście nie ma takich kolorów.
    • 5: CommentAuthorkski
    • CommentTime13 Jun 2019 zmieniony
     
    Pecet żartował a uwaga celna... Jestem coderem nie cudotwórcą, na C64 tego nie zrobię. Od początku bytności na tym forum próbuję pokazać że Atari jest maszyną z ciekawszą architekturą i drzemią w niej jeszcze niewydobyte możliwości.

    @Emkay yes it will become a real game. As well as my previous demo. All needs time.

    Dzięki wszystkim za komentarze.
    • 6: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    @kski i to podejście bardzo się chwali, mam nadzieję że bedzie to kolejna produkcja o której długo będzie się pisało, mówiło i grało, czego Ci osobiście życzę
    • 7: CommentAuthorkski
    • CommentTime9 Dec 2019 zmieniony
     
    Trzecie miejsce. Brak muzyki (kwestie techniczne, muzyka w grze będzie), ale obraz źle wyglądał. Czyżbym strzelił kulą w płot z tą całą kolorową grafiką? Mam tylko Altirę. Sprawdźcie na swoim sprzęcie i dajcie znać jakie opinie bo jak ma źle wyglądać to komu po co to.

    Uprzedzając krytykę, ludzik niestety wciąż jest stary i do dupy bo nie dostałem nowego.
    Z przytrzymanym fire Albert szybciej chodzi(biegnie) a więc i dalej skacze. Spacja zatrzymuje i pozwala przesuwać kamerę.

    • 8: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    IMHO grafika wygląda świetnie, a biedronki jeszcze lepiej, brakuje animacji Alberta i dźwięku, idzie w dobra stronę
    • 9:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Po co wystawiać niedokończone gry na compo? Gra dobrze się zapowiada, ale wymaga jeszcze nieco pracy. Jak będę miał chwilę to sprawdzę gierkę jak wygląda na TV.
    • 10: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Najbardziej według mnie przydałaby się "fizyka" gracza. Tu przykład jak działa w Super Mario:
    ->link<-
    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Faktycznie brakuje animacji (wchodzenie po drabinie) i dopracowania fizyki, a potem zapewne leveli, ale "kolorowość" to ogromny plus :-)
    • 12: CommentAuthorkski
    • CommentTime9 Dec 2019 zmieniony
     
    Rzeczywiście to chyba nie był dobry pomysł zgłaszać niedokończoną grę. Myślałem żeby ją po prostu pokazać przy okazji SV, zostałem troszkę zachęcony do zgłoszenia (żeby nie było, decyzja była moja). Z drugiej strony następne SV za rok, a niektóre gry z poprzedniego wciąż nie są ukończone.

    Ja sam tego ludzika nie zrobię. Jak ktoś go nie zrobi to gra nie zostanie ukończona. Osoba która obiecała z różnych przyczyn nie dała rady. Więc kwestia jest otwarta.

    Co do fizyki, dzięki za linki, poczytam, ale przydałyby się konkrety, kilka osób to już testowało. No i jak inaczej rozwiązać bieganie/skakanie, joystick ma tylko niestety jeden przycisk.
    • 13: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Gdyby byl kompletny 1 level, gdyby mechanika poruszania sie postaci byla skonczona to spokojnie Albert by wygral. Opad szczeby bylby gwarantowany.
    Ma bardzo ladna kolorowa grafike. Jak na platforme 16 bit a nie 8 bit. Nie wiem gdzie jestes z tymi pracami albo ile masz jeszcze miejsca na dodatkowy kod. Odezwij sie do Tebe, moze pomoc z takimi rzeczami :)
    • 14: CommentAuthorkski
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    pierwszy level jest kompletny, ale bez muzyki i do różnych poprawek (napisy u góry, lepsza fizyka zdaje się potrzebna).
    Miejsca starczy jeżeli pomysł z loaderem wypali.
    • 15: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    w załączniku przykład sterowania graczem, testuje do 8 kolizji z platformami o różnym rozmiarze, po przejściu na tiles powinno działać szybciej, wtedy obliczenia zostają uproszczone dzięki stałemu rozmiarowi tile np. 8x16
    • 16: CommentAuthornosty
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    @kski zgadzam się z przedmówcami. Grafika powala, szczególnie duże, ładnie animowane zwierzaki. Ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ich jakością. Reszta grafiki (platformy) też piękna i jak napisał MADRAFi wręcz "16-bitowa".

    Ale 1 level nie był skończony. Ludzik latał w powietrzu! Nie miał animacji wchdzenia na drabiny, w tle się coś rypało z kolorami (nie wyrabiały się procedury ich zmiany?). Całość robiła wrażenie prototypu w trakcie prac, który dobrze rokuje.
    Dlatego gra nie wygrała.

    Zrobiłeś "błąd marketingowy", ale nie zniechęcaj się! To może być przebój, jeśli pociągniesz to śmiało dalej. Takich autorskich platformówek na Atari brakuje (jak zresztą prawie wszystkich innych dobrych gier ;) ). Masz sporo zrobione i szkoda by było to zmarnować.
    Trzymam kciuki i dopinguję!
    • 17: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    drugiego dnia był problem z kolorami - w Twojej grze gradienty w tle wyglądały jak zabugowane
    • 18: CommentAuthorkski
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Ludzik lata w powietrzu tylko po naciśnięciu F - jest taka funkcja w celach testowych, pewnie Kaz tego używał.

    Jeżeli kolory się rypały to nie dobrze, bo nie mam tego ani w Altirze, ani Kaz nie zgłaszał na testowym Atari.
    Prosiłbym więc chętnych o potestowanie xex'a z kilku postów wyżej i informacje, jakiś filmik w razie zauważonych problemów.

    Nie ma animacji wchodzenia na drabiny, nie pracowałem więcej nad ludzikiem odkąd zostało wyjaśnione że jest do bani i będzie nowy. Niestety nowy nie dotarł. Ale to nie jest wyjaśnienie, jak już napisałem mogłem nie zgłaszać.

    Daleki jestem od zniechęcania się, tego alberta na pewno ukończę, a od efektu końcowego i przyjęcia przez społeczność będzie już zależeć czy będę inne...
    • 19: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    nom, te kolory nas rozjechaly w demo kompo. a jeszcze masz w tle w grze ditheringowane linie i to już w ogóle się posypało. jak na skoczniach ostatnio - wiatr rozdawał trochę karty :P

    Ale gra się zapowiada bardzo dobrze! Trzymam kciuki za czas i zapał potrzebny do ukończenia!

    PS. biedronki są cudowne! Nawet na bigscreenie wyglądały cudownie. Może ten nasz legendarny atarowski czerwony, to nie jest czerwony tylko biedronkowy jakiś właśnie, bo one akurat wyglądają mega realnie.
    • 20:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Gra wygląda bardzo ładnie. Mam nadzieję, że nie zakończy się na tym, czym kończą się projekty Gonza (z całym szacunkiem). :)
    • 21:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Sama oprawa wizualna - pomijając animacje bohatera - wyśmienita, zdecydowanie warto dokończyć dzieło. Wygląda praktycznie jak z amigi
  1.  
    Postać nowa jest. Potrzebna animacja.Niedawno komp mi padł i prace stanął nie tylko do tego projektu,ale i innych . Komputer juz mam..wiec jak dojdę do siebie po Sv
  2.  
    Postać nowa jest. Potrzebna animacja.Niedawno komp mi padł i prace stanął nie tylko do tego projektu,ale i innych . Komputer juz mam..wiec jak dojdę do siebie po Sv
  3.  
    Szlag mnie trafi juz 4 Ra próbuję napisać odp.jeśli kski chce to mogę kontynuowac prace nad postacią
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    bardzo ladna i kolorowa gierka - jak z amigi :-)
    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    W wersji finalnej "kiedyś tam" przydałoby się klasyczne ubijanie stworów przez naskok na nie :-)
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Dec 2019 zmieniony
     
    a zamiast szybkiego chodzenia zeby wykonac daleki skok umozliwic wybicie sie ze stworka (przy okazji ubijajac go).

    stworki sie respawnuja?

    koncert zyczen uwazam za otwarty :-)
    • 28:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Muszę przyznać, że od ostatniego dema jakie widziałem ilość zmian jest imponująca.

    Kolorowanie świetnie wykorzystuje dostępne środki.
    • 29: CommentAuthorkski
    • CommentTime9 Dec 2019 zmieniony
     
    @Triplex no skoro piszesz że zrobisz to siądź i zrób bo po tej deklaracji i tak nikt inny się za to nie weźmie
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Fatalnie wygląda ludzik i fatalna jest jego animacja,nie łapie się drabinek jak skacze,chodzi drętwo jakby miał w tyłku kij od szczotki,no masakra.
    Ale mam nadzieje że to zostanie poprawione.
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    @ triplex aka blasph
    i ta nowa jest extra.
    • 32: CommentAuthorkski
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Irata4 byłbyś chociaż łaskaw przeczytać posta który komentujesz. Do tej pory cię tu nie było po coś przylazł? Idź hejtować inne wątki z łaski swojej.
    • 33:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Jak dla mnie Albert jest Mega wypasiony. Grafika prawie jak z VBXE a to tylko zwykły ANTIC i daje radę. Animacje ludzika to kwestia do rozgryzienia. Naprawdę wyszło fajnie.
    • 34:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime9 Dec 2019 zmieniony
     
    Pierwsze skojarzenie które przyszło mi do głowy jak zobaczyłem Alberta to gra pod tytułem "Magic pockets" na 16 bitowe Atari i Amigę. Tam też jest ludzik w okularkach i ubija stworki.
    • 35:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    Wobec tego ja proponuję zamiast biegu na przycisk zrobić coś takiego:

    kierunek - ludek idzie
    krótki kierunek, krótkie stop, szybko nadany jeszcze raz ten sam kierunek - bieg

    W ten sposób zwalniasz przycisk na inne akcje, np użycie broni (rzut np. bumerangiem?)
  4.  
    Hej.

    Wszystkie prace na SV były pokazywana z Atari po złączu composite, bo w poprzednich edycjach SV zebrałem po uszach że obraz z VBXE nie jest koszerny (bo czerwony jest czerwony, bo paleta nie taka, bo jasności nieprawidłowe, bo konwerter obrazu na HDMI zjadł overscan, bo interlace się "zlał" w statyczny obraz, bo to, bo tamto). Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby okablowanie było jak najlepsze i było jak najmniej szumów i zakłóceń. Swoje oczywiście robi sam rzutnik, ale bądźmy ze sobą szczerzy - SV to impreza gdzie puszczamy prace z prawdziwego sprzętu, a ten ma circa 40 lat więc cudów na miarę obrazu z emulatora nie będzie. Będą za to artefakty PALowskie, glitche przy przejściu przez środkowe szarości palety, itp.

    ¯\_(ツ)_/¯
    • 37: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime9 Dec 2019
     
    gra wyglada naprawde swietnie. ostatnio mi chodzil po glowie taki parallax na dli,a tu juz mamy. nie zatrzymuj sie kski bo za dobrze to wyglada.

    biedronki sa mega.
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    @ kski
    komentuje to co wystawiłeś na party,forum jest po to by komentować ,jak ci się nie podoba to dopracuj to co ludziom pokazujesz,animacja chłopka jest tragiczna.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    jak on po tych drabinkach wchodzi ...?
    -BOKIEM he,he,he
    • 40: CommentAuthorkski
    • CommentTime10 Dec 2019 zmieniony
     
    Biedronka to robota Odyn1ca, ja ją jedynie troszkę dokolorowałem w dli.
    Powtarzam po raz kolejny, ludzik wciąż jest stary i do dupy bo nie dostałem nowego. Nie pracowałem nad nim skoro grafik miał zrobić innego. Nie jestem grafikiem ale przynajmniej coś robię. Naprawdę mam wstrzymać projekt bo kolejni graficy obiecują i nie przysyłają? Mój ludzik przynajmniej ISTNIEJE w odróźnieniu od tego którego Ty Irata mi obiecywałeś.

    Podstawowym problemem jest to, że program który był testowany i działał, całkowicie rozjechał się na SV. Dlatego załączyłem xex'a z SV, tu jeszcze raz, i proszę sprawdźcie na waszych atari.

    Edit: widzę że portal dodał automatycznie "2" do nazwy pliku, ale to ten sam plik.
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    obiecałem że może się tym zajmę,tyle że później czasu nie miałem bo zajęty swoimi projektami,mówiłem i pisałem że krucho mam z czasem.Niepotrzebnie pospieszyłeś się z prezentacją.
    • 42: CommentAuthorRaDeK
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    Na atari 65xe (stok) wygląda świetnie.
    • 43:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime10 Dec 2019
     

    IRATA4:

    czasu nie miałem bo zajęty swoimi projektami


    Mógłbyś podlinkować to co pokazałeś na SV2k19? Nie byłem na SV, a jestem ciekawy ;-)
    • 44: CommentAuthorkski
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    Pokazał? Bu-ha-ha! Łatwiej krytykować innych.

    @RaDeK Dzięki.
    • 45: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime10 Dec 2019 zmieniony
     
    Jeżeli będziesz tak reagował na krytykę, hejt itd to nie wróżę żebyś kiedykolwiek ukończył tą grę....Jarają Cię tylko pozytywne opinie a na krytykę reagujesz zbyt emocjonalnie. Nie wróżę powodzenia temu projektowi z takim podejściem.
    • 46: CommentAuthorkski
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    Napisałem wyżej że powstanie i będą miały na to wpływ tylko i wyłącznie kwestie merytoryczne - czy będzie ludzik, czy ten cały wynalazek z kolorami w dli będzie działać na prawdziwych atari.

    "Jarają Cię tylko pozytywne opinie" a to już Twoja opinia.
    • 47: CommentAuthorkski
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    ok przepraszam za poprzedniego posta (tego z bu-ha-ha), miałem za dobry humor.
    Też czekam z niecierpiwością zobaczyć co tam Irata wymyślił.
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Dec 2019 zmieniony
     
    @kski
    skoro cię nie było to
    stul ... buzie.
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Dec 2019 zmieniony
     
    nie mam zamiaru tobie pokazywać,ten co miał dostał na PW.
    Na pewno ambitniejsza gra niż twój projekt.
    Wyjdzie demko to zobaczy reszta.
    @kiski u ciebie więcej kolorów,u mnie mono.
    Jak Blash zrobi ci postać to naprawdę będzie git a tak jest kit;).
    Trzymam kciuki za twój projekt.
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Dec 2019
     

    Irata4:

    Fatalnie wygląda ludzik i fatalna jest jego animacja,nie łapie się drabinek jak skacze,chodzi drętwo jakby miał w tyłku kij od szczotki,no masakra.


    Irata, przestań znowu smęcić :). To jest wersja robocza gry, o czym autor trąbił wszem i wobec, zresztą Ty też wiedziałeś. To, że nie ma jeszcze klatek animacji głównego to przecież widać od razu, a zresztą mówiłem o tym przedstawiając grę na Silly Venture w czasie prezentacji, więc trzeba było słuchać.

    Takie czepianie się jakiegoś niedokończonego elementu, gdy doskonale wiesz, że nie jest to wina autora, bo nie jest grafikiem, jest impertynenckie. Czyżbyś miał żal, że autor poprosił Cię o grafikę, a jak mu przez długi czas nie dostarczyłeś, to poprosił kolejną osobę? :)

    PS. Bohater nie ma się "łapać drabinki", ponieważ głównym celem w grze będzie szybkie zbieranie klejnotów dłuuuuuuugimi skokami podczas biegu. A to się kłóci z łapaniem drabinkami, które by wtedy przerywały te długie skoki.