atarionline.pl Ekranownia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorVLX
    • CommentTime9 Mar 2019
     
    Z pewną taką nieśmiałością informuję, że dzisiaj wystartowała nowa Ekranownia. Taka wersja 2.0 trochę. Tu mały ukłon w stronę Dracona za poruszenie tematu jej reaktywacji i dla Wiecz0ra, który przetłumaczył mi teksty na ekran tytułowy. Wytyczne zostały te same: żenujący prymitywizm rażący poczucie estetyki, samodzielne klepanie kodu, jak najwięcej obrazków naraz na ekranie i takie tam głupoty.

    Najbardziej rażące zmiany:

    1. Dodałem trochę informacji o kodach i nieśmiertelnościach - te, które udało mi się znaleźć. Informacje przy grach będą uzupełniane, jeśli znajdę coś nowego na ich temat.
    2. Dodałem nową wyszukiwarkę.
    3. Na podstronie historii można sprawdzić co zostało wrzucone i wyświetlić sobie nowe gry.
    4. Tytuł gry jest odnośnikiem do stronki tylko z tą grą - może komuś się przyda taka opcja.

    Grafika będzie powoli sprawdzana pod kątem kolorów i z czasem będę podmieniał obrazki na zrzucane w Lao PAL (z uwzględnieniem interlace, bo nie zawsze zostały zrobione jak trzeba).

    Wszelkie uwagi proszę zgłaszać do Naczelnika (zwanego teraz z obcego "Chief"). Maile są już sprawdzane regularnie, nie powinno być problemów z kontaktem. Nie wszystkie zostaną rozpatrzone, ale kto wie...

    Na wszelki wypadek przypominam adres:

    http://ekranownia.atari8.info
    • 2: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime10 Mar 2019
     
    Super! Stronka dodana do ulubionych. Dziękuję :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2019
     
    Dzięki VLX, teraz forma znacznie czytelniejsza i szybsza do przeglądania.
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Mar 2019
     
    dziękować VLX, sporo gier na a8 nie znam, więc sobie zobaczę
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Mar 2019
     
    Super, jest o niebo lepiej niż było. :)
    • 6: CommentAuthorVLX
    • CommentTime5 May 2019
     
    Doszło trochę gier. Tak tylko informuję. :) Jakby co, to z "Historii zmian" można przejść od razu do nowych gier.
    • 7: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime5 May 2019
     
    Swietny pomysl, swietne wykonanie. Bardzo przydatna rzecz.
    • 8: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime6 May 2019
     
    Świetne! Ogromne dzięki.
    Już znalazłem 3 tytuły które mi uciekły przez lata z pamięci :-)
    • 9: CommentAuthorVLX
    • CommentTime7 May 2019
     
    Dzięki, dzięki...

    Taki właśnie był mój zamiar, żeby przy jak najmniejszej ilości klikania można było zobaczyć galerię i wyszukać "tę jedną, jedyną, ukochaną".

    Przygotowuję następne gry i przy okazji powolutku podmieniam stare, niekoszerne obrazki na nowe, zrzucane w jedynie słusznej palecie Lao PAL. Wiem, że niektóre gry wychodziły tylko w wersji NTSC i różnią się kolorami, ale niezbyt łatwo jest je wyłowić na emulcu i szczerze mówiąc, nie wiem czy jest sens zrzucać je w tamtejszej niekoszernej palecie. Zresztą, Amerykańce i tak tu nie zaglądają, a nawet jeśli, to i tak nie odróżnią. Pewnie i tak nawet swoje monitory OLED 4K 80" mają w NTSC i im wyświetli po ichniemu. ;)

    Zgodnie z sugestią pana S. obrazki w GR8 będą miały również wersję z artefaktami GTIA - przy nowych grach wrzucam już dwie wersje grafiki.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 May 2019
     
    Ekranownia jest spoko ,teraz więcej danych ,fajnie i przejrzyście ,choć z początku lekki szok spowodowany przyzwyczajeniem do starego layoutu .